За памперсите в родилното?

  • 3 011
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
С мен в Канада се случи тояно обратното. Искаха ми един дълъг списък с неща, и аз с големия корем обикалям да ги турся или пращам мъжа ми, какво ли разбира ама отива, търси. Памперси, кърпички, две ношници, белио, превръзки, дрехи за бебето, шяпка, незнам оше какво имаше. А като се роди, нищо от това не ми поискаха, даже не ми дадоха да си обличам моите ношници, искаха да стоя с болничната. На бебето под количката имаше шкаф с памперси, курпички, ризки и пелени, показаха ми отначало как да го сменям и забърсвам с гъбичка, гледаха ме 1-2 пъти как се справям, записват си и вече не ми го пипат, аз се оправям, само ме питат, колко мръсни памперса сум сменила за деня, искаха да водя лист, какво е яло и какво е ... Wink  Май има нещо такова, следят ако не можеш да се оправяш не те пускат в къщи веднага, или пращат някои всеки ден да те посещава. Все ме разпитват как съм, едни такива любезни ... Много ги е страх от следродилна депресия, май често това е проблем тук.

# 31
  • Мнения: 229
Цитат на: anidimova
Не се изхвърляй на скъпи памперси за родилното,можеш да вземеш и на бройка,защото там ги изсипват в един общ кош и не е гаранция че твоите ще се сложат на твоето бебе.
Хубавите памперси са за вкъщи.
Успех!

В Мачин дом не е така , аз лично проверих че са му сложили памперса, на който лично бях написала номера на бебето. За другите родилни домове незнам как е. И забравих по горе да ти напиша, че ни искаха и по едно пакетче мокри кърпички за бебе, които дадохме в началото /те със сигурност се смесват и се използват безразборно/.

# 32
  • Мнения: 1 770
Майчин Дом, май 2004 г. - нормално раждане, бебето при майката.
Памперси давахме по една бройка в креватчето преди смяна. Кърпички не са искали, освен веднъж. Иначе мият бебетата на мивката. Сменяха ги редовно и никакви проблеми не сме имали с подсичане. Нямаше проблем да си му сменям пелените, ако поискам, никой не е споменавал бебето да не се пипа. Пък и да ми бяха забранили пак щях да се правя на ударена, ако се наложеше да си преобуя детето - но всъщност не се и наложи. Преповиваха ги и ги миеха често.

# 33
  • Мнения: 4 242
Специално в Света София питах за памперсите преди месец когато бях на курс там и ми казаха че няма значение дали е отворен или затворен пакета, важна е бройката Sign Exclamation
А по въпроса за отворените пакети- отговора който получих от акушерка в МД беше че се изискват затворени пакети заради терористичните актове напоследък, за да не ровят в пакетите да проверяват кой какво е сложил Shocked  Sign Exclamation  Тъпо Rolling Eyes , ама това е положението. Wink

# 34
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Мери
А по въпроса за отворените пакети- отговора който получих от акушерка в МД беше че се изискват затворени пакети заради терористичните актове напоследък, за да не ровят в пакетите да проверяват кой какво е сложил Shocked  Sign Exclamation  Тъпо Rolling Eyes , ама това е положението. Wink


Ти ме уби, та в памперсите ли ще сложим бомба!?  Shocked  Shocked

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Таралеж
Август - 2003 - Св. София - никой не се интересуваше дали пакета е отворен или не - бебета стоят цял ден при нас, като дойде време да ги мият, лекарката идва да ги вземе и ние слагахме по един памперс в количките.
Не се ни подменяли памперсите - това което съм дала, това слагаха на детето ми.


абсолютно достоверно инфо, мога да потвърдя, че и през месец юли беше така:)
не искаха мокри кърпички, защото им миеха дупетата и бяха супер...никакви пъпки и такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт