Нападнаха ни гадините и пръсках с Айкън.

  • 121 613
  • 138
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 476
На мен ми твърдяха че ако има котка няма хлебарки.
Грам логика не намирам и не го вярвам.

За съжаление не е вярно- емпирично доказано.

# 31
  • Мнения: 9
Хора, Айкъна е силно отровен препарат и не е препоръчително използването му в жилищни помещения, особено където има деца и дом.любимци. Предизвиква дразнене на лигавиците особено очите, развиват се кожни алергии и проблеми, четете си листовките като ги купувате тия препарати!!! След пръскане с Айкън, минимум 1 час не трябва да влизате.
За жилищни зони се препоръчват други препарати, които са по-безвредни, има едни ампули Неостомосан, които са подходящи за жилищни помещения, пак се разтварят във вода и се пръска. Инсектицидите не са шега работа, четете внимателно как и за какво се ползват.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 045
четем, четем...поне в четенето сме добри...пръскаме лятото преди почивка и докато влезнат децата в апартамента минават не 1 час, а 10 дни  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 2
Внимавайте и с фирмите!
Аз виках фирма и пръскаха с Айкън!  Shocked
Можех да си спестя парите и да си напръскам и сама.  Crossing Arms

Все нещо знаем повече. Имам предвид хората, които работим в ДДД фирма. Това, което казваш, че можеш да пръскаш сама с Айкън, звучи неприемливо. Всеки може да си напръска сам с всеки препарат. Реално ти можеш да си купиш всеки препарат и сама да се погрижиш. Имам предвид, че ще се ядосваш, че си викнала фирма, като разбереш с какъв препарат са пръскали, защото ти можеш и сама.

Обичам да го давам, като пример, но можеш и боя да си купиш и сама да си боядисаш и плочки да си купиш и сама да си ги налепиш, но много хора си наемат майстори.

Да съм полезен на темата - Айкъна е хубав препарат и е разрешен и за професионална и масова употреба. Само четете кога, как и къде да се използва.

 
Хора, Айкъна е силно отровен препарат и не е препоръчително използването му в жилищни помещения, особено където има деца и дом.любимци. Предизвиква дразнене на лигавиците особено очите, развиват се кожни алергии и проблеми, четете си листовките като ги купувате тия препарати!!! След пръскане с Айкън, минимум 1 час не трябва да влизате.
За жилищни зони се препоръчват други препарати, които са по-безвредни, има едни ампули Неостомосан, които са подходящи за жилищни помещения, пак се разтварят във вода и се пръска. Инсектицидите не са шега работа, четете внимателно как и за какво се ползват.

Всеки препарат е отровен. Иначе как да ги трепе. За това се препоръчва да се вика фирма. Хората да кажат мерките за безопасност. Да внимават с концентрацията и прочие. Пак подчертавам всеки препарат е отровен. Хайде някой да пие от ония, които са "безопасни".

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 19:19 от ops5

# 34
  • Мнения: 901
Имам Айкън и искам да го използвам срещу нашествието на мравки в офиса.
Имам обаче няколко въпроса към тези, които са го ползвали.

С какво го пръскате - аз имам от пръскащите за прозорци - удачно ли е?
По целите подове ли пръскате или само по краищата?
Ако отворя шишенцето и използвам само част от концентрата, останалото ще става ли за ползване по-нататък?
Мравките са само в банята, бокса и една от стаите - ако напръскам само там и в коридора към тези помещения, достатъчно ли е или ще се преместят по другите стаи?
Колко време да не влизам в пръсканите помещения?

# 35
  • Мнения: 901
Ех,
намерих всички отговори тук http://www.sanista.biz/?pt=4&hs=31&prid=101

# 36
  • Мнения: X
Въпроса ми е как да се справим с кафяви хлебарки в апартамент на първи етаж,четох,че са по издържливи от другите .Ако имате някакво средство против тях , споделете,не знам този айкън ще помогне ли,да уточня,в малък град съм и няма фирама за пръскане.

# 37
  • София
  • Мнения: 2
Въпроса ми е как да се справим с кафяви хлебарки в апартамент на първи етаж,четох,че са по издържливи от другите .Ако имате някакво средство против тях , споделете,не знам този айкън ще помогне ли,да уточня,в малък град съм и няма фирама за пръскане.

Хлебарките на 1 етаж и 3-ти са еднакви. Просто на 1 етаж си по близо до мазето, откъдето идват най-често. За това трябва по-редовно да си третираш. 

# 38
  • Мнения: 11
В къщи ни нападнаха някакви гадини, пълзящи.Пръсках с какво ли не и с аикън.  Доста умряха но все се срещат. Страшна работа.Кръвосмучещи, но са по различни от бълхите , не скачат и са  доста крехки, като ги натиснеш съвсем леко и се размазват. Забелязах че живеят под матраците, между плата и дървото на рамката на матрака. Някои виждал ли е такива и ако да кои препарат е най ефективен.
Благодаря предварително.

# 39
  • Мнения: 934
Гадни, гнусни дървеници са това. https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0 … =1213&bih=710
Миришат ли когато ги размажеш?
http://zdraventer.blogspot.com/2011/03/blog-post_08.html

# 40
  • Мнения: 11
Точно такива са. Благодаря.

# 41
  • Мнения: 934
Ние си домъкнахме такива гадове с един стар шкаф. Три пъти викахме фирма да пръска, защото докато се усетим какво става, бяха плъзнали навсякъде. Вземете мерки спешно, че после трудно се борят. Хубавото е, че заедно с тях фирмата унищожи и хлебарките. След първото пръскане изчезнаха хлебарките, но не и тези гадове. Трябва да се пръска навсякъде, да се изпере абсолютно всичкото спално бельо на висока температура и т.н.

# 42
  • Мнения: 448
Отървах се с Айкъна когато пуснах темата още. Няма вече и нямам и проблеми. Пръскам с обикновен пулверизатор. Изпръсках го целия и не ме е дразнил, а детето взех след 2 дни. Пак ще пръскам ако ги мярна.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 819
Преди един месец пръсках с Айкън вкъщи, детето си беше при мен, само го карах да си мие ръцете като го видех да пипа по пода, а и той знаеше, че е отровно. Е ми да ви кажа, нито алергии имаме, нито сме умрели като сме пръскали с него.
Но просто трябваше да се отървем от малките кафяви хлебарки, наистина не се издържаше повече.
Преди живеехме в Пловдив, 2 пъти виках фирма да пръска, е, нямаше никакъв резултат, освен, че се отрепах да мия и чистя след тях. Слагах лентички, кубчета и накрая вече пръсках с Айкън навсякъде по первазите и вратите, ами доста умряха, скоро видях само една, но мисля пак да пръсна така профилактично. А най-много излизаха от кафемашината, ел. каната и хладилника. Понеже се преместихме с целия си багаж в друг град, съответно си ги и донесохме, няма такава напаст. Кафемашината и ел. каната ги попилях от пръскане с Айкън, после си ги измих старателно и си ги ползвам.

# 44
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Стига, бе, толкова много хлебарки ли имате, че чак да излизат от хладилника, кафе-машината и телевизора? Аз мяркам по 1-2 годишно, пръскам с Райд и после по една година ги няма, че даже и повече. Сега, последно гоних едни големи кафяви. Предполагам, че са изчезнали, защото от няколко години правим основен ремонт вкъщи и все някъде нещо се мести, намества и ремонтира.

Общи условия

Активация на акаунт