Здравейте, бих искала да споделя опита си със заболяване на китката, познато като болест на Де Кервен. Има тема по въпроса в сайта, която вече е заключена. Аз лично срещнах трудности докато открия информация относно това заболяване от страдащи, а бях силно притеснена, т.к. е много  болезнено.
При мен се появи около два месеца след раждането на детето ми и се опитахме с лекарите да повлияем с мазила и лекарства, но истината е една-операция. Съжалявам , че си губих времето да пия всякакви медикаменти. След няколко месеца излишни лечения се реших на операция и силната болка отмина.Операцията е елементарна, дори не боли, продължава около 15 мин.Прави се с местна упойка и разреза на китката е около 2 см. Поема се от Здравната Каса. Престоя в болницата е 1-2 дена , но аз лично си тръгнах веднага. Конците се свалят след около 10 дни и е хубаво да не се натоварва ръката известно време/около месец/, но аз я пазих една седмица, защото нямаше кой да ми гледа бебето.Около 1-2 месеца след операцията имах болки, които постепенно си изчезнаха. Костта на китката беше подута, но след около 7-8 месеца се прибра и сега съм ОК. Не се страхувайте и не си позволявайте да понасяте тази силна болка след като хората са намерили решение на проблема.