На колко време си сменяте възглавницата

  • 1 103
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Поразрових се в нета , но не намерих нищо по темата , та-на колко време хвърляте в боклука възглавницата си и си взимате нова.днес след като изпрах за 2 път един след друг възглавницата ми стана ужасна , че и миришеше гадно...да си призная взех си я от вкъщи след като се оженихме с мъжо(преди 2г.) нямам никакъв спомен от кога е , утре ще си купя нова , но ми е любопитно на колко време се разделяте с така любимата подпиралка за глава

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Колкото се може по-радко.
Сегашната ми е от 4г. и малко и едва наскоро свикнах с нея.
На предишната спях повече от 7-8г.

Защо я изпра?

Аз възглавки мои не пера...
Майка ми и баба ми навремето перяха редовно нашите, но те бяха с пух(перца).
Моята сегашна е с мемори пяна и не мисля да я пера.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 984
Ако ми е удобна възглавницата, не я сменям. Има си протектор, отгоре калъфка, които пера. Ние също сме с възглавници от пяна на няколко години.

# 3
  • Мнения: 8 854
Добре е възглавниците да се сменят на около 2 години. Спазвам това правило.
Завивките също е добре да се подменят, както и матраците.

Редовното пране на възглавниците е задължително, както и ползването на протектори. Принципно се смята, че за период от около 2 години възглавницата удвоява теглото си - пълни се с прах, акари, мъртви кожни клетки и т.н. или все неща, които не се виждат с просто око, но могат да предизвикват алергии.

# 4
  • Мнения: 672
На мъжа ми - на 3-4 месеца, моята - веднъж годишно, на децата още по-рядко, т.е когато преценя, че има нужда.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 654
Всички вкъщи спим на латексови анатомични възглавници (и латексови матраци). Латексът не задържа прах и акари, има фабрична гаранция 10 години, така че ще ги ползваме поне толкова, смятам.

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 340
Ако питате мъж ми - никога. Неговата сигурно е от детството му и не дава дума да се каже за смяна, а е ужасна, мен ме заболява врата, ако сбъркам да легна върху нея. Пълна е с парченца дунапрен и е супер тежка. Нашите се сменят, като се деформират.

Общи условия

Активация на акаунт