Тестът Life in the UK

  • 2 483
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Броят се точно дните,като се изключват дните за заминаване и връщане. 3 години се борят от виза сетелмент ,ако имаш брак с британец или някои с ИЛР тук,т.е. от датата на влизане в страната с цел да се установиш за постоянно пребиваване. В момента ,в които направиш 3 г и имаш ИЛР (говоря само на база брак) имаш право да подаваш за ситизеншип. И в тези три години трябва да не си бил извън страната повече от 270 дни.......

# 46
  • Мнения: 1 215
Така, сега разбрах, това ИРЛ е това, което аз имам- Indefinite leave of remain. Аз не съм била в страната почти откакто съм го взела, но ми казаха, че тъй като мъжът ми е международен експерт и пътува, съответно и аз с него, ми се броят и дните, които съм живяла извън страната.

# 47
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Мери, а какво точно покриват тези три глави?

Най-интересното е, че в книжката има 8 глави  newsm78

1.The making of the UK
2.A changing society
3.Britain today
4.How Britain is governed
5.Everyday needs
6.Employment
7.Sources of help and information
8.Knowing the law

# 48
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Сали, ти си явно частен случай Wink
Мъж ми също често е извън страната, уж бил прочел, че не е проблем, но ще видим.
В общият случай и да си женен за Британец, ако не живееш тук нямаш право дори на ИЛР, а камо ли на гражданство.

# 49
  • Мнения: 1 363
Ave, на нас пощата вече веднъж ни "изгуби" паспортите. На мои познати така и никога не достигнаха посочената дестинация -ХО. 

Благодаря за съвета, Джон Смит да е hahaha

Аз лично бих посочила главите  5, 6, 8 ако трябваше да избирам три от 8те глави. Grinning

Сали, мъжа ти за правителствена организация ли работи та му се налага да пътува ?
Защото ако е такава, престоят из другите страни се зачита, но ако не не Sad

# 50
  • Мнения: 1 215
Не, мъжът ми е инжинер, работи в една голяма консултантска фирма и редовно го изпращат по различни проекти на Европейския съюз. Та всъщност аз бях в Лондон преди 3 години с единствената цел да взема въпросното ИЛР, което ако трябва д абъда честна, стана без никакви проблеми. Явих се пред едно гише, служителя ми взе паспорта и ми го върна след 5 минути с ИЛРто. Даже аз го попитах трябва ли да правя нещо предвид факта, че живея извън Англия и той ми каза, че трябва да се връщам веднъж на две години в Англия, за да не го загубя. Та по този случай, миналата години ходихме до Англия от ПОлша, само и единствено заради това.

# 51
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
По принцип е регламентирано за какви позиции се признава времето извън страната. Ще ги потърся и напиша тук. Иначе в аппликеишъна се описва всяко едн влизане и излизане от страната,дори и за 2 дни. Както вече казах ,правят проверки за това.

# 52
  • Мнения: 1 959
То добре че всяко влизане и излизане от страната се вписва ама я да ми обясните аз като преди година бях в Kуба за 1 сед.и нямам печат за влизане и излизане от Kуба как ще разберат че ме е нямалао в страната.

# 53
  • Мнения: 177
evelina, а няма ли въпроси и от първата част The making of the UK  newsm78 И аз прочетох, че първата не се включва, но защо тогава я има в книжката  Thinking А тази част най ми тежи  ooooh!



само на 2,3 и 4 4аст са въпросите.не е сложен теста ако си знаеш материята.трябва да знаеш всички дати,години,проценти....малко зубърска работа,но ако имаш добра памет 2 дена са ти достатъчни за учене.при нас само един купи книгата а останалите 50 човека фотокопираха   Laughing

# 54
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
То добре че всяко влизане и излизане от страната се вписва ама я да ми обясните аз като преди година бях в Kуба за 1 сед.и нямам печат за влизане и излизане от Kуба как ще разберат че ме е нямалао в страната.

По принцип попълваш имигреишън карта на всяко влизане в УК. А за излизане - ако искат винаги ще проверят. И още нещо, за изискването за дните за пребиваване - и в двете основания(брак и 5 г) се иска в последните 12 месеца да не си бил извън страната за повече от 90 дни. Калкулираите добре да не ви отхвърлят молбата. Че имаш право само на 68 лири рефунд.

# 55
  • Мнения: 1 363
при нас само един купи книгата а останалите 50 човека фотокопираха   Laughing

Ха ха.

# 56
  • Мнения: 177
при нас само един купи книгата а останалите 50 човека фотокопираха   Laughing

Ха ха.

знаеш как е-икономия  Laughing Laughing

# 57
  • Мнения: 1 363
ДАно поне този, който се е изръсил с 10 лири да е намазал малко и той от икономията Laughing

Колко странички са в глава горе долу?

# 58
  • Мнения: 177
малко са.може да са около 15 страници всички глави (цитирам по памет 'щото моето фотокопие замина при една приятелка да учи  Wink ) абе във всички случаи не са повече от 20 страници!

Общи условия

Активация на акаунт