Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 септ. 2004, 09:52 ч.

Обезпокоителна ли е Т 35.6

• 3 083
  • 14
  •   1
Отговори
Нормално ли е бебе на 6 мес. да има Т 35.6. Няколко пъти вече се е случвало. измервам я вечер след като заспи, с два различни термометъра, понеже помислих че единия е развален.

# 1
Нормалната Т за моя син е 36,2 - 36,3.
Ако ниската Т на бебчо те притеснява, говори с педиатъра.

# 2
аз определено бих се притеснила. имай в предвид обаче, че докато спи детето потдържа по-ниска Т. Консултирай се с педиатър за всеки случай

# 3
Здравей, а къде мериш температурата? Аз я меря в дупето и вадя 0,5.

# 4
Под мишницата - с дигитален терм.

# 5
Цитат на: Виолета

И аз я меря така.

Ако това е температурата и се задържа над 37.0 - НЕ е нормално. Трябва обаче да я мериш в пълен покой - или след ставане от сън, или 15-на мин. след като е заспало. По-добре се консултирай с педиатър.

# 6

От тези електронните, на мен също ми показват нереално ниска температура под мишницата. Премери я в дупето 15-20 мин след като детето се е събудило. Ако държиш да мериш под мишницата мери пак докато е будно детето и му дръж здраво стисната ръчичката.
Според мен този резултат е нереален  Grinning  Wink .

# 7
В будно състояние винаги е над 36. Може би като спи е по-ниска.Незнам

# 8
Ниска Т, нашата нормална е 37 и малко.
Най-добре е да се консултираш с вашият доктор, но едва ли ще има нещо.
Децата са различни Heart Eyes

# 9
Точно с такъв си мерим температурата всички у дома. Моята е почти винаги 35.5, на съпруга ми 36, на детето-някъде къмто 36 и нещо. Сега обаче сме болни и температурката ни е значително по-висока.
Аз лично бих се обезпокоила от висока температура, но от ниска-може пък да се движи по-бавно кръвта, знам ли?

# 10
Зълва ми е на 30 години и поддържа такава температура от дете. Скъсаха я от изследвания, нищо й няма. Простой е ниска температурата. Ако детето е добре, енергично, с тонус и пр., аз не бих се притеснявала особено.

# 11
А за какво са правили изследвания? Какво сапредолагали?

# 12
  • София за сега
А за какво са правили изследвания? Какво сапредолагали?

Вземи я премери в дупето както са ти казали,че според мен не притискаш хубаво ръчичката

# 13
В дупето и е 36,5. Няколко пъти вече и я меря. Явно е с по-ниска телесна температура. Но сметам да говоря и с друг педиатър за това.

# 14
Ами точно не знам, но свеки е здравен работник и има възможности да я изследва за всичко, което можеш да се сетиш. Мене ако питате, от проклетията е, ама тя не се лекува... Twisted Evil

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт