ТРЕТО КЛАСИРАНЕ СЛЕД 7 КЛАС

  • 58 565
  • 254
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
Sappienza, записахме го вече, да.  Peace И за японската паралелка има чакащи, така че не можехме да изпуснем мястото. В нашата ситуация третото класиране би било излишен и необоснован риск, въпреки че още ми е трудно да "прежаля" НПМГ. За вашия случай, обаче, мисля, че постъпвате съвсем правилно и има реална възможност дъщеря ти да се придвижи нагоре. Peace

Sweetkids mama, не съжалявай! Паралелката, в която сте го записали,  е уникална. Аз бих се изкушила също за нея. Успех на сина ти!

# 31
  • Мнения: 75
Също така пак някъде във форума прочетох, че още на първо класиране са били записани деца за 90% от местата в НСФГ, ако ви интересува какъв профил.

А не са ли и те с вътрешен изпит?

НФСГ и НТБГ не са с вътрешен изпит. Балообразуването им не е обаче като за ЕГ, а като за математическа. И при подаване на документи за първо класиране се изисква мед. бележка.

Това балообразуване е с утрояване на математиката, нали?

# 32
  • Мнения: 31
Относно грешките в подрежадането си мясля, че се заблудихме от по-ниските балове от предишните години и от това, че този набор с ниска раждаемост. Или поне нас това ни успояваше, докато не мръдбахме и на второто класиране.

# 33
  • Мнения: 75
Относно грешките в подрежадането си мясля, че се заблудихме от по-ниските балове от предишните години и от това, че този набор с ниска раждаемост. Или поне нас това ни успояваше, докато не мръдбахме и на второто класиране.

Да, така е всъщност! Но нещо ми "замириса" след първото класиране ... Знаех си, че няма как да мръднем на второто, и не мръднахме. Е, може да е станала първа приета в паралелката, вместо втора, но ... Нищо, ще си изсърбаме попарата до края.

# 34
  • Мнения: 31
Да, оценката от изпита се утроява.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 108
Sweetkids mama, не съжалявай! Паралелката, в която сте го записали,  е уникална. Аз бих се изкушила също за нея. Успех на сина ти!

Благодаря! Hug

Балообразуването за НФСГ и НТБГ е с утрояване на оценката по математика. Peace

Мда, всички очаквахме повишаване на баловете, но не можехме да предвидим, че ще е толкова голямо. В заявлението бяхме писали 31 СУЧЕМ преди 18 СОУ, но не успяхме изобщо да стигнем до него, минахме само с един пункт нагоре- от паралелката с френски към тази с японски.

# 36
  • Мнения: 75
А за Италианския лицей, може ли дасе кандидаства още и ако да как?

Там не се и опитахме заради таксата, но Има и други причини, много по-съществени. Не сме за там, това е особено училище. Замислено е по най-великата система (Монтесори), но не се прави по нея.

# 37
  • Мнения: 75
Sweetkids mama, не съжалявай! Паралелката, в която сте го записали,  е уникална. Аз бих се изкушила също за нея. Успех на сина ти!

Благодаря! Hug

Балообразуването за НФСГ и НТБГ е с утрояване на оценката по математика. Peace

Мда, всички очаквахме повишаване на баловете, но не можехме да предвидим, че ще е толкова голямо. В заявлението бяхме писали 31 СУЧЕМ преди 18 СОУ, но не успяхме изобщо да стигнем до него,
минахме само с един пункт нагоре- от паралелката с френски към тази с японски.




Е, ние пък се целим в паралелката с френски, след като щерката не иска японски. Има си причинно-следствени връзки в природата:)))

# 38
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
А за Италианския лицей, може ли дасе кандидаства още и ако да как?

Там не се и опитахме заради таксата, но Има и други причини, много по-съществени. Не сме за там, това е особено училище. Замислено е по най-великата система (Монтесори), но не се прави по нея.
Изобщо не знаех, че може да се кандидатства там.
Колко е таксата и какви са изпитите?

# 39
  • Мнения: 31
Аз за Италианския се интересувам от статистическа гледна точка, за да преценя дали е възможно и заради него да се освободят места Laughing
Знам, че там е за Висшата лига Wink

# 40
  • Мнения: 31
Таксата не знам каква е, но тази година няма специални изпити, а се взиамт резулатите от изпитите.

# 41
  • Мнения: 75
А за Италианския лицей, може ли дасе кандидаства още и ако да как?

Там не се и опитахме заради таксата, но Има и други причини, много по-съществени. Не сме за там, това е особено училище. Замислено е по най-великата система (Монтесори), но не се прави по нея.
Изобщо не знаех, че може да се кандидатства там.
Колко е таксата и какви са изпитите?

Но май вече е късно. Не съм проверявала, по интуиция.

# 42
  • Мнения: 75
Аз за Италианския се интересувам от статистическа гледна точка, за да преценя дали е възможно и заради него да се освободят места Laughing
Знам, че там е за Висшата лига Wink

Всъщност се води престижно, така че и аз се надявам да поеме деца, които да освободят нашите места Laughing

# 43
  • Мнения: 31
А като сега проверих на сайта на Италианския лицей пише, че няма свободни места за нито един клас (от 1-ви до 8-ми, вкл. и детската градина) Laughing

# 44
  • Мнения: 75
Ще бъда брутална: тези места се купуват с пари, както и като се даде списък с "важните хора", които биха потвърдили, че те познават. И от които би могъл да поискаш услуга за училището и не само. А да не говорим за автопарка... Страшна чалга!

Общи условия

Активация на акаунт