Консултация с логопед - тема 4

  • 227 934
  • 860
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 434
Здравейте , в тази тема имате  възможност  да зададете своите въпроси към логопеди .



"Разбирането, че детето ще "израсте" проблема с възрастта, може само да го предпази от своевременно получаване на адекватна помощ"
                                                                                     Джийн Айрин  



Кога сме за логопед ?
Указател на логопедите в  България
http://logopedico.com/logopedi/
Архив
Консултация с Логопед  тема 1 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55157.0
Консултация с Логопед  тема 2 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188269.0
Консултация с Логопед  тема 3- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332933.0

Последна редакция: чт, 26 юни 2014, 18:17 от Bluevelvet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 017
Bluevelvet, благодаря за новата тема!   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 695
Моето е на 2 г. и не произнася К и Г. Вместо "кака", казва "А А".  Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 2 017
tini-mini, можете да го изчакате до около 3 г.в.
Ако и след това ги няма звуковете, се обърнете към логопед.  Hug

# 4
  • Мнения: 1 434
Моето е на 2 г. и не произнася К и Г. Вместо "кака", казва "А А".  Confused

Ако след 2-рата годинка липсват "к" и "г" в говора на детето - този проблем се решава сравнително бързо, но само ако се работи навреме. Като цяло е важно да се знае от родителите, че липсата на един звук води до нарушаване на артикулацията на други !

# 5
  • Мнения: 3 695
Да, и аз това прочетох в линка, за което благодаря!   bouquet
Мога да изчакам до септември, когато ще е на 2 г. и 6 м. и ще се консултирам непременно. Едва ли е страшно и няма да навреди. Simple Smile

# 6
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 695
 Peace

# 7
  • Мнения: 2 382
Дъщеря ми е на 3 г. Не съм забелязала да липсва някой звук в говора й( освен неправилното р), но много често заменя един звук с друг, като може да изговори думата и правилно- напр. добр(л)е и бобр(л)е. Преди заменяше чели срички, но сега почти не се случва. Изчиства ли се този проблем с възрастта или да търся логопед?

# 8
  • Мнения: 4
Дъщеря ми е на 3 г. Не съм забелязала да липсва някой звук в говора й( освен неправилното р), но много често заменя един звук с друг, като може да изговори думата и правилно- напр. добр(л)е и бобр(л)е. Преди заменяше чели срички, но сега почти не се случва. Изчиства ли се този проблем с възрастта или да търся логопед?

Здравейте! Впредвид на вашето запитване, мога да Ви успокоя, че все още е рано за логопедична терапия. Звука Р е в по-късна речева онтогенеза, затова до 5 годишна възраст се очаква да го изговаря правилно. Ако след 5та година има нарушение в артикулацията, тогава е препоръчително посещение при логопед.
Логопед: Иванка Младенова

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 291
Здравейте!
Имам проблем със сина ми, който е на 2 г. и 3 м. Започна да говори много от малък и до сега просто не е спирал да учи нови песнички, стихчета, думички. Използва много правилно и точно думите, но преди около 2 месеца някъде започна да запъва на буквата "м" . Думата "мами" я изказваше "ммммммами" . След известно време изчезна напълно,но и самото заекване не е било постоянно, а само от време на време. Сега от около седмица пак започна да заеква или не знам . Например искаше да каже и "мотор" и каза "ммммммммотор". Забелязвам на буквички "н" и "м" да го прави, не винаги, рядко но си го прави. Не знам да го водя ли на логопед или трябва да изчакам? Не зависи от нещо това запъване, 1 път ще си каже добре, другия път може да се запъне, без значение дали е спокоен, играе и т.н. Много говори, даже му се чудят някой път, но ме притеснява това...
Извинявам се, ако не пиша в правилната тема!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!

Едната ми дъщеря,която е на 2 г.и 2 м.говори много малко,има си няколко думички,които си знае и това е,а от около месец,каквото и да я попитам ми отговаря с не.Иначе разбира всичко,изпълнява команди,разпознава познати хора,храни се почти сама,ходи на ясла от 5 месеца,има голяма промяна по отношение на навици но с говора сме до никъде.Като споделя с някой познат,казва не се притеснявай,ще проговори но просто ще е по-късно,важното е,че разбира всичко за възрастта си но аз се притеснявам,като гледам някои нейни връстници,колко много говорят и смятам,че изоставаме.Въпроса ми е време ли е за консултация с логопед и евентуално да ме насочите,за София става въпрос.

Последна редакция: нд, 08 юли 2012, 21:45 от ninkata80

# 11
  • Варна
  • Мнения: 692
Благодаря за новата тема  Hug

# 12
  • Мнения: 429
Здравейте, имам въпрос и аз. От известно време започна да ме притеснява много неговоренето на средния ми син. Той на 24 август ще става на 2 г, а речникът му се състои от мама, тата, да, не, няма и гъми /това е от една песен gummy bear/. Убедена съм, че всичко разбира, но не говори и това е. Лошото е, че живеем от почти година в Холандия и не мога да го заведа на логопед тук, тъй като няма как  да се разберат, а и ходене до Бг ни предстои едва следващото лято.

# 13
  • Мнения: 2
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате добър логопед в Плевен.
Съпругата ми се безпокои за говора на малкия син...
Той е на 3 години, ходи на ясла, и е доста любопитен и активен.
Но не може да изговаря някои букви /г, в, ж, з, с, ш, щ, р/
Мисля, че е по-добре да чуе специалист.
Благодаря предварително !

# 14
  • Перник
  • Мнения: 257
Някой може ли да ми препоръча логопед в Перник, става въпрос за дете на 5 г.

Общи условия

Активация на акаунт