често уриниране

  • 1 553
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте Дами ! Имам следния проблем от няколко седмици уринирам често .Пуснах обикновена и стерилна урина , в обикновената пише:белтък /-/ ,били рубин /-/ , единични бактерии , 3.4 еритроцита , единични бактерии ,утре ще излезе стерилната урина . Пих ципрофлоксацин  5 дни , но никакъв ефект , след това личния лекар ми изписа прахче Монурал ,което се пие еднократно и пак нищо . Ходих и на гениколог той ми каза , че нямам проблеми ,взе ми профилактично цитонамазка и при вземането леко прокървях ,каза че лигавицата е много нежна и от четката се случва понякога ,но установих че след това вече 3 ден имам не само често уриниране , а и парене в края на уринирането ,възможно ли е това парене да е от цитонамазката защото явно е наранена лигавицата .Ще бъда много благодарна ако някой знае нещо по въпроса или има подобен проблем ,да пише!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Щом имаш бактерии в урината, трябва да ги лекуваш. Резултатът от стерилната урина ще покаже точно какъв вид са бактериите. Може да са резистентни на Ципрофлоксацин и да се наложи да пиеш друг вид антибиотик. Знам също, че циститът много добре се повлиява и от Бисептол. Но не го взимай на своя глава, нека лекар да си каже мнението.

# 2
  • Мнения: 21
Благодаря за съвета ! Днес си взех резултата от стерилната урина и е без растеж на микроорганизми! Но проблема с уринирането не отзвучава ! Утре ще ходя на нефролог .

Общи условия

Активация на акаунт