Активна дясна ръка

  • 1 499
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
здравейте мами!!!!
искам да ви попитам,бебо е на почти 6 мес.  но от известно време забелязвам,че е по активен с дясната си ръка,непрекъснато удря нещо с нея,все едно се бие.Когато му я хвана не прави така с лявата.държи я до телцето си ,но пък си предава разни неща от лява към дясна и обратно.Взима с нея но много рядко,а с дясната не се спира.Имали ли сте такъв проблем?Педиатърката казва,че сега е много горещо да го мъкна при нея,та докато дойде време за преглед да попитам за мнения?

# 1
  • Мнения: 11 833
Аз честно казано не виждам къде е проблема  newsm78. Аз също правя нещата с дясната ръка  Simple Smile а с лявата боравя рядко. Всеки човек има "водеща" ръка при повечето е дясна, при други е лява. Имаш ли усещането, че нещо не е достатъчно подвижна лявата или по-скоро те притеснява, че е много подвижна дясната.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 088
защо да е проблем?

# 3
  • Мнения: 15 379
Не е проблем, моят като бебе правеше така.
Вероятно бебето е отявлен десничар отсега.

# 4
  • Мнения: 1 677
Не смятам, че така описаната ситуация е проблемна. Предполагам, че детето намя да е левичар  Grinning

# 5
  • Мнения: 186
Притесняваме това ,че лявата не я използва толкова а стои някак зловещо бездвижна в повечето време. Инче хваща с нея и държи разни неща но не винаги

# 6
  • Мнения: 158
Щом хваща, надали е проблем. Моят син пък като му подавам парче бисквитка или каквото и да е друго за ядене винаги посяга с лявата ръка. Но, ако те притеснява го заведи на лекар. Пробвай преди това да му поопипаш малко ръчичката дали не го боли някъде.

# 7
  • Мнения: 9 355
Притесняваме това ,че лявата не я използва толкова а стои някак зловещо бездвижна в повечето време. Инче хваща с нея и държи разни неща но не винаги
Стига бе, жена. Детето ти е само на 6 м. какво искаш? Нищо му няма. Щом може да хваща предмети и с 2 ръце, какъв проблем виждаш?
Сигурно съм пълен темерут и абсолютно безотговорна майка, ама въобще пък не съм се заглеждала с коя ръка на 5-6 м. посяга и държи предметите, което и да било от 2 ми деца. Важното е, че държи нещо от време на време, както пишеш и с 2 ръце, дали с 1 повече или по-малко според мен не е толкова важно.

# 8
  • На топло...
  • Мнения: 584
Нищо му няма на ръкомахащото десняче Peace.

# 9
  • Мнения: 92
И според мен не е проблем и моето дете е на 6 м. и борави по-често с дясната ръка.Забелязах, че когато я хвана за ръцете започва да ръкомаха и е по-активна с дясната, ако иска да ме пусне дърпа първо дясната си ръчичка.Също така започна да се преобръща по корем и го прави винаги надясно, не може в обратната посока.

# 10
  • Мнения: 1 313
Дъщеря ми пък си смуче активно палеца само на дясната ръка от10 дни на сам (което не ми харесва, но това е друга тема). Не ми е хрумвало, че може да е проблем. Просто реших, че явно с нея ще пише и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт