Кога да се обърнем към логопед или дефектолог?

  • 1 700
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 796
Здравейте!Извинявам се ако темата не е за тук.Проблема е следния:
Дъщеря ми има проблем с говоренето.Не може да изговаря думите нацяло-казва само по една сричка от думата.Дано ме разбирате какво искам да кажа,че е малко трудно за обяснение.Опитва се да построи изречения но не много успешно.На всичкото отгоре когато казва ''с'' или ''з'' ''подлага'' много езичето,почти на половина го прехапва между зъбките и така се получава едно силно изразено фъфлене.Колкото и да я поправям не спира да го прави.Не искам да свиква да говори така.Не съм сигурна дали да се обърна към дефектолог или логопед.А и не зная дали е на подходяща възраст за специалист.Зная че е малка,но тя говори като дете което тепърва открива речта,а иначе започна да говори около 2 годинки,но не предполагах че ще си говори на ''бебешки'' до 3 години.Ще се радвам на всякакви мнения и съвети.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 11 823
Здравей, детето въобще не е малко за логопед, децата вече ходят и от 2г възраст. На такива деца им се казва - късно или трудно проговарящи, т.е. имате закъснение в говорното развитие защото на тази възраст децата обикновено говорят с изречения. Моят син е по-голям и също говори така, повечето думи му са от срички, е има и цели думи естествено и от скоро ходим на логопед, като ни се скараха защо сме чакали толкова. Така че моят съвет е да не чакате и да отидете на логопед, другото е ето тук има тема за он-лайн консултация с логопед http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668168.0
в същия форум има и тема "Трудно проговаряне" там пишат майки с такива дечица и обменят опит, на първата страница на темичката има много информация за проговарянето.

# 2
  • Мнения: 1 796
Благодаря ти много  Hug

Общи условия

Активация на акаунт