На планина или море, Декемврийче дупето пече! N19

  • 44 861
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 86
Здравейте и от нас.Току що се връщаме от морето.Изкарахме си много добре.Очаквах екшън,но беше много спокойно.Аз изкарах едно вирусче онзи ден,но ми мина бързо.Не съм чела назад,ако ми остане време ще прочета и ще драсна някой ред  Hug

# 16
  • Мнения: 31
Ей и аз да споделя за една скорошна случка, свързана с коментираната тема за децата по площадките.
Миналата седмица едно ирландче(5-6 годишно) буташе Калина от една люлка и й крещеше да се махне. Аз му казах да бъде по- внимателен защото тя е бебе. А той какво ми вика "Ти си най- дебелата майка на света" (аз съм 47 кила). Аз му викаам "ооо даа аз съм нааай- дебелата майка на света" и тръгнах след малката. Онова обаче идва след мен и ми крещи с все глас "знаеш ли, знаеш ли какво си ти, ти си п*тка"  #Crazy Нищо не казах. После продължи да вика, че съм ш*бана к*чка и ей такива и докато крещеше падна от една люлка и аз вече тотално изпушила, отидох и започнах да го соча с пръст и да му се подигравам. Не е най- разумната постъпка, но пък онова спря да ме преследва и даже ме избягваше. Тукашните деца са много изпуснати, пълен ужас са!

# 17
  • Мнения: 276
Дани, благодаря за темичката, весело лято на вас с Далиа! Hug

Вчера минах през офиса, видях си колегите и си дадох сметка че не остана много време и трябва да се връщаме на работа. Това дефакто ни е последното безгрижно лято с малчуганите. Заговорихме се за отпуските и един колега отива за две седмици с половинката на романтична почивка, детето му е колкото нашите и ще го гледат бабите. Ей на това му казвам аз истинска почивка. При нас много трудно ще се случи, но някой ден може би...

# 18
  • Мнения: 193
ei ,da vi se oplacha,podadox minalia mesec za detski i ne sam gi smetnala pravilno i vchera polucix pismo,che mi otkazvat poneje nadvishavam s 2,15lv i sega shte propusna oshte 2m,kato se varna ot moreto togava,a te s zadna data ne izplashtat,xich ne mi se zanimava s tia detski,ama niama da im gi ostava na tiax  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 1 262
Роси, то не е смешно , но мен ситуацията много ме развесели. Simple Smile Мъника явно се е опитал да ти го върне с провокации и обиди.Въпрос на възприятие, явно расте в такава среда, за жалост, но си го сложила на мястото , с неговите камъни по неговата глава. Всъщност и аз съм попадала в такива ситуации, блъскали са , вземали са играчките на малките и са се опитвали да ги удрят разни дечица.Опитвам се да им обяснявам с усмивка, че те са  мънички и се разстройват от това.Давам си сметка, че дечицата не са виновни за възпитанието , което получават, за примера който им се дава в средата им.За жалост тези деца дават лош пример на другарчетата си в детската , училището , после и в живота, после вече пораснали възпитават така децата си, или по-точно казано не ги възпитават по никакъв начин.Отново тук мога да спомена книгата-"Детето ти е страхотно ти не ставаш" Обикновено действа, ако подходя с добро , получавам в повечето случаи разбиране от провинилите се деца и от родителите им , ако не получа такова се изнасям някъде другаде, но виждам и майки , които подхождат много агресивно и получават същото отношение.Скоро си дадох сметка и защо Дая е толкова кротка и не конфликтна в детската, мислех , че явно характера и е такъв но явно копира нашето поведение.Вчера попаднах на този сайт, относно възпитанието на децата, страхотен е-
http://psiholog.souee.org/index.php?page=29&section=4
Да си изкарате супер Дани! Hug

# 20
  • Мнения: 298
Малката беше така като махнахме памперса в момента в който усети мокрото и се стискаше,много ми беше притеснено,че не иска да пишка,но продължих да я издържам и да я слагам на гърнето,но първите дни си беше доста гадно.Сега поне не се стиска.Сутринта ми направи впечетление,че поиска да и сваля памперса,ние спим с памперс,през останалото време сме без.
Преди ходеше при другите деца да ги прегръща,но в повечето случаи я бутаха или удряха и ония ден и тя бутна едно по голямо детенце,стана ми кофти скарах и се,преди другите деца и изтръгваха играчките от ръцете и тя стоеше безпомощно сега тя го прави.

# 21
  • Мнения: 55
Днес направо не се диша и в наше село:)

Дани,хубаво морско лято и от нас Hug

Роси,това звучи прекалено  #CrazyНаправо да не повярва човек!Аз мислех,че тук сме най-зле...Но явно си е до средата,в която живее и расте всяко дете.

Рика,то и аз вече съм така.Преди като бях най-изпушила от зор и ревове ми се искаше да я оставя на някой за няколко часа дори,но нямаше н кой реално.Само на бабата и то сме я оставяли за 2 часа макс,обикновено като спи по-рано или като е най на кеф в по-близко минало JoyСега вече нямам и намерение да я оставям,навсякъде е с мен.И все по-хубаво става:)Може би към 4-5 бихме отишли за някой ден сами на почивка ей така да си спомним как е...и то ако знам,че много иска да остане с майка и татко:)И ние сега спим на голяма спалня и май няма и да се върне в леглото си вече...свикнахме си така и за какво пак да става,да идва при мен...по-добре заедно докато тя сама реши да спи отделно.

За анкетата ще гласувам,че ще я гледам аз.Поне до 3,после в частна градина някъде.

# 22
  • Мнения: 1 572
Mari:), възпитанието е половината монета. Моите деца са възпитавани в абсолютно еднаква среда. Голямото беше доста агресивно, за малкия точната дума е "арабия". Такъв си е, никой не го е учил. Той просто е над нещата.  А разликата м/у мен и сестра ми е все едно сме от различни планети.
Продължавам да мисля, че не можем да влияем истински на чуждите деца, затова и спрях да опитвам. Действам и говоря само колкото да защитя моите. Събирам ги с големи групи по площадките, има всякакви индивиди. Има и откровено неприятни деца. Какво? Да си заровя главата и да кажа, че защото са малки ... еди какво си. Ами не е вярно, вероятно като порастнат ще стане само по-зле  Rolling Eyes Насочвам вниманието към свестните по моя критерий. Каката обаче я влече друг тип  Joy отсега си пада по гамените.

# 23
  • Мнения: 1 262
Добра, съгласна съм, че не е само до възпитанието в къщи.Скоро четох и неща свързани с пренаталното възпитание в , което не се и съмнявам.Чувствата изобщо цялото емоционално състояние на майката по времето на бременността.
Та си мислех , че и по нататъшната среда/в детската, в училище, приятелската среда/ е от голямо значение.Децата толкова копират едно от друго.Дая си ми е кротка по принцип, но виждам как копира част от поведението на някой от приятелките си в детската.

 За децата с лошо поведение, каката има страхотен подход, първо оглежда обстановката, стои и наблюдава, после избирателно се залепя към не проблемните деца. Simple Smile
 Майка ми много се дразни от спокойствието ми, тя е противоположния на мен тип и си мисля, че децата се объркват, тъй като бабата се включва активно в отглеждането им за момента.

# 24
  • Мнения: 1 572
Mari, bremennostta s kakata beshe nai-shtastlivia period ot jivota mi. Prikazka. Hodeh v parka s dvete ku4eta na svekyrite, lqgah na pejka i si  pe4ah korem4eto. Govoreh i... No si stana divo petle. Nqkoi sa takiva kakvito sa! A s malkiq kolko qdove brah, trudno e da opisha, pyk eto toj si e ve4no uhilen i vsi4ko go pravi shtastliv.
Pak se skapa kirilitzata, izvinete me Simple Smile

# 25
  • Мнения: 0
дали би трябвало момчетата и момичетата да се възпитават по различен начин???

вие как ги възпитавате в различните ситуации??

аз уча Йо винаги да отстъпва,да бъде спокоен,да дава всичките си играчки и храна на всички,но майка ми ,която е супер властна и дръпната го учи точно на обратното-да отстоява неговото си,да бие и да надвива над децата,да не стои в страни и да реве като някое момиче  Shocked ,а напротив да си взима каквото си е негово.....ей такива неща,според нея съм щяла да го направя *женчо* и лигльо,което не е хубаво за момче/тя пък е въпитала 2 момичета ,а ми говори за момче как се възпитава/   newsm78  Мъжа ми също е на мнение,че за момче е по-добре да си  отстоява нещата- не веднъж е казвал на Йо: я ги набий и им вземи играчките .на другите деца ...  Shocked

оффф,много е сложно,аз съм на мнение и не само на мнение,че ако те *ударят*  да отвърнеш с добро  и наистна не съм злопаметна и се стремя да давам всичко от себе си за всички  , според мен ако отвърнеш с лошо става все по-лошо  , а пък съм възпитана в агресия и лошотия към всички

може би колкото и да се опитваш да възпиташ един човек то каквото си му е заложжено в главата и съдбата такъв и става   newsm78 newsm78 newsm78

Мари,сайта е страхотен наистина  Hug

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 15:47 от RikaRurika

# 26
  • Мнения: 55
И аз като Добра си мисля,че някои неща просто са каквито са и нямат обяснение.Само пример:Моята бременност също беше спокойна,изключвам проблема с бъбреците.Спрях да работя,гледках се,пусках си любими песни,класическа музика(да е спокойно бебето,нали така казват... Joy)Говорех й,галех си коремчето,даже съм й чела приказки за лека нощ.Еми тя си беше ужасно ревлива и мрънкаща до неотдавна.Сега да кажа,че вече наистина е спокойна и усмихната..чак не смея:)Дано се запази положителната промяна Praynig

Имам пък приятелка,по-нервен човек е трудно да си представите...ми и двете й деца си бяха супер спокойнички.Едното няма да го забравя как го доведоха на РД в едно з аведение на 2 месеца и не гъкна,само седеше в стола за кола и гледаше #Crazy

Рика,аз ще я възпитавам да отстъпва,защото е момиченце.Не искам да се бие по площадките с момчета примерно.Но може би едно момче би трябвало да отстоява своето в един момент по-натам
 newsm78Наистина е сложно нещо!

# 27
  • Мнения: 1 572
... Мъжа ми също е на мнение,че за момче е по-добре да си  отстоява нещата- не веднъж е казвал на Йо: я ги набий и им вземи играчките .на другите деца ...  Shocked ..
Аааа, щом така говори няма да дойда на палатка  Joy
Съжелявам, но и това е крайно. Как ще го караш да се бие умишлено за вещ!?! Надявам се искрено да не говориш сериозно! Аз пращам Али да брани брат си само, ако са го нападнали физически. Кой е първи при нас не е под въпрос, защото Гошо просто не удря, не бута и не взема играчки. На каката е абсолютно забранено да се бие в други ситуации, тя вече е голяма и съзнава разликата.

дали би трябвало момчетата и момичетата да се възпитават по различен начин???
Все са хора, нали? Учи го да е човек, а не пол. Бих се изразила и по-нецензурно, но засега ще се въздържа.

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 16:29 от dobra

# 28
  • Мнения: 1 262
Добра, съгласна съм с теб, всяко детенце си има собствена индивидуалност.Моята кака колкото е добричка толкова е дива.Понякога си мисля,че беличките с които ме изненадва са в отговор на някой моя грешка или пък на недостатъчното внимание от моя страна.Най-трудния ни период беше когато се роди Аля, но като цяло си е импулсивна.Понякога с бели и непослушание децата искат да привлекът внимание към себе си.
 Рика, не се бях замисляла по въпроса за възпитанието на момичетата и момчетата.Вчера попаднах на едно четиво, че с възпитанието на момчетата главната роля била на мъжа а на момичетата майката, не вникнах много в същността.

Харесва ми новата школа на възпитание-Възпитанието на новото време.Където се бяга от метода-подчинение.На детето не се налагат постоянни забрани и се уважава собствения му избор, та дори и да е грешен/в рамките на допустимото.Може би наистина има мъдрост в японското възпитание , където детето до 5год е цар, после идва трудната част-подчинен и в третия период -приятел.

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 16:42 от mari:)

# 29
  • Мнения: 0
... Мъжа ми също е на мнение,че за момче е по-добре да си  отстоява нещата- не веднъж е казвал на Йо: я ги набий и им вземи играчките .на другите деца ...  Shocked ..
Аааа, щом така говори няма да дойда на палатка  Joy
Съжелявам, но и това е крайно. Как ще го караш да се бие умишлено за вещ!?! Надявам се искрено да не говориш сериозно! Аз пращам Али да брани брат си само, ако са го нападнали физически. Кой е първи при нас не е под въпрос, защото Гошо просто не удря, не бута и не взема играчки. На каката е абсолютно забранено да се бие в други ситуации, тя вече е голяма и съзнава разликата.

дали би трябвало момчетата и момичетата да се възпитават по различен начин???
Все са хора, нали? Учи го да е човек, а не пол. Бих се изразила и по-нецензурно, но засега ще се въздържа.



поне така му говори понякога,особено ако някое дете  му  е взело играчка , но не знам дали наистина го мисли ,той принципно е много спокоен човек и доста уравновесен ,но може би защото е едно дете и е свикнал всичко да е за него  и така.
И аз се стремя да стане Човек  , за сега е кротък и добър с другите деца и дано така си остане . Не искам да отглеждам бияч или нещо подобно и без това агресията е в повече навсякъде около нас .
На мен ми харесва възпитанието на Петър Дънов .  Peace

Общи условия

Активация на акаунт