точност на ТЕРМИНА

  • 3 416
  • 110
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз си смятам термина с 1 седмица по-късно, отколкото моя доктор го определи.Знам, че термините не винаги са точни и затова ще е интересно да придобием една осреднена представа за положението сред раждалите вече мами от форума. 

# 1
  • Мнения: 528
Аз родих 8 дена след термина.За първескиня е нормално да роди една седмица след термина.

# 2
  • Мнения: 46 437
Точно 3 дни след термина родих.

# 3
  • Мнения: 8 505
Дадох си гласа,а отговорит ми е в другата ти тема.

# 4
  • Мнения: 505
Аз родих точно на седмия ден след определения ми от лекарите термин. От цялата си бременност като най-неприятен спомен пазя именно тези последни седем дни в които лекарите ме водеха като преносила, следяха ме всеки ден на монитор, а телефона у дома звънеше през 10 минути с въпроси "хайде бе, ти още ли не си родила". Родих нормално, детето беше добре и нямаше никакви признаци на преносване. Доста време след раждането четох в една стара книга, че всъщност има и друг метод за определяне на термина, по този втори метод моя термин съвпадна с датата на която родих.

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз родих 6 дни преди термина.Как така си го смяташ различно от доктора???Терминът се смята като от първият ден на последната менструация се извадят 3 месеца и се прибавят 7 дни.

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Родих 12 дни преди термина.Той беше точно изчислен,но бебчо явно бързаше.А толкова се радвах,че бебо ще се роди на първа пролет.  

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
АМИ БЛИЗО 1 МЕСЕЦ ПРЕДИ ТЕРМИНА.

# 8
  • Мнения: 1 489
Точно една седмица преди термина.

# 9
  • Мнения: 1 410
Родих един ден след термина. Лека бременност!  bouquet

# 10
  • Мнения: 498
e az puk da si priznaja nikoga njama i da razbera koga mi e bil termina-kato ne si vodja kalendar4eta...
ama da ti kaga bebeta hi4 ne im dreme za termina-ragdat si se kogato si poiskat-nai-vagnoto e da sa givi i zdravi, puk drugoto e samo za dokumentazijata
taka 4e kato trugne da izliza 6e razbere6-uspeh i zdravo beb4e!  bouquet

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз родих 5 дни след термина, но ми предизвикаха раждането. Тъй както беше тръгнало, можеше и доста повече да пренося.

# 12
  • Мнения: 154
21 дена преди термин.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
5 дни след термина

# 14
  • Мнения: X
2 седмици преди термина, планово секцио, затова не гласувам в анкетата. Предполагам, че щеше да си постои на топличко до термина, ако я бяха оставили Wink

Общи условия

Активация на акаунт