Октомврийското дете на морето дупе ще пече!

  • 38 668
  • 712
  •   1
Отговори

Анкета

Ще ходите ли на море?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 21 авг 2012, 15:53

# 705
  • Мнения: 181
Благодаря ви много момичета! HugАз си запазих час при гинеколог за след обяд,но те болките спряха,течението също спря...Не знам какво става Rolling EyesЩе видим какво ще каже и той след обяд...
Изпратих децата на разходка с баща им,че той от понеделник чак е на работа,та сега да използва момента да помогне малко Simple Smile
Аз пооправих багажите,пуснах пералня,ама имам да пускам поне още 2 ooooh!Пуснах и прахосмукачка,поизчистих....и мисля да почивам вече.Алинка ще кара на готови пюрета,а за Боян ще измисля нещо бързо да приготвя,че нямам сили вече....

Клеопатра,видях Сара в албумчето!Прекрасна е! Heart EyesПиши как сте,какво става с вас...Всичко ли е наред вече?

Цвети,много неприятно с тая диета Confused,ама като се налага...Дано се наредят нещата скоро и да не се мъчиш много с тая диета! PraynigЧестито ти ходещо човече Wink,щом вече сама прави обиколки на хола...определено скоро ще е прощапулника GrinningА за магазина думи нямам....Хем са виновни,хем се правят на ударени,че пък и преговарят ooooh!Пълна идиотщина!

Петкова,да ти кажа идея нямам,но ако искаш ще я питам и ще ти кажа Wink

Хариелка,радвам се,че сте по-добре! HugА на Али още не съм й правила прощапулник,оставих го за по-нататък,но вече започвам да се замислям....Скоро ще е PeaceЧестит телефон Simple SmileДано оцелее покрай децата! Simple SmileЧе аз и за моя си пожелах същото Mr. Green

Марс,честит имен ден на патерички! Grinning Hug Hug

Зелда,бързо оздравяване! Hug PraynigРадвам се,че Стела е започнала да си хапва добре!

За говоренето-Алина казва някакви думички,но нищо особено...Казва мама,тати,да,дай,айде и чао Grinning

Ивета,дано все пак мъжа ти успее да вземе билети за "Комиците" и да успеете да отидите Simple SmileА в Созопол наистина е доста скъпо,може и да има такива места,където е по-евтино,ама ние не можахме да открием Tired

Грах и леща съм давала в пюрета и супи,когато й правя PeaceЛеща й дадох миналата седмица за първи път,много й хареса пюрето PeaceНищо й нямаше на Алина WinkБоб все още не съм давала....
Риба също не съм давала още.Ще й дам след годинката май.

Ники и Кати,не се обвинявай,те са такива хитрушки,че колкото и да внимаваме,все ще измислят някоя беля...Не вярвам да й стане нещо на Ана,но си я следи все пак. PeaceСпокойно...и Боян си е опитвал от разни кремове ooooh!Нищо му е нямало,не знам и аз как успяват да ги отварят,уж затягам много,пък....И уж все ги крия и прибирам,а той все успяваше да си ги набара...

Тони наистина се изгуби...Да не би и те да са на море Rolling Eyes

Анбибиан и аз обувам чорапки на Алина вече,защото сутрин и вечер е мноооого студено.Даже сутрин и вечер й обувам дълги клинчета,тениска и отгоре някакво горнище,защото както стоим и на отворени врати,то духа...абе,хладно си е вече,не е за къси гащи и блузки,особено пък вечер...Даже снощи спа с гащеризон с дълги ръкави и крачоли,защото спим на отворен прозорец и е доста хладно....

Айде,толкова от мен засега.Като се прибера след обяд от гинеколога,ще ви пиша какво е станало...Дано всичко е наред! Praynig

# 706
  • София
  • Мнения: 2 082
Добро утро, момичета!

На патерички да честитя вчерашния празник на всички празнуващи   bouquet Тук в Белгия беше национален празник и нищо не работеше, та решихме за ден да отскочим до Ротердам. Много хубав град, първият модерен град, който виждам в Белгия и Холандия.

Съни, стискам палци да не е нещо сериозно Praynig Задължително днес на лекар и после да кажеш как си  Hug И аз си мислех за едно нещо, дано да не е това!

Хариелка, радвам се че сте добре! И честит ти телефон! Със здраве да си го ползваш Simple Smile

Ники и Кати, не се притеснявай. И Мишо беше похапнал от този крем преди година и нещо (че и от Бочко), нищо му няма  Wink

Зелда, оздравявайте бързо!

Грах съм давала и продължавам да давам, правя манджичка с грах, картофи, доматки, лук и моркови. Много я харесват всички вкъщи. Може да се добавя и месо.

Смуси, бях много притеснена как работодателят ще приеме новината за второто ми майчинство, аз се върнах на работа вече бременна във втори месец. Още преди реално да започна работа, си поговорихме и всъщност човека много се зарадва за мен, каза че сега ми е времето за тези неща и направи всичко възможно, въпреки че работата ми е много интензивна и стресова, да съм на "облекчен" режим. Още повече, че и първото ми дете боледуваше. Никога не съм имала проблеми с вземане на болнични. Но работя в международна компания, не българска такава, а и съм един от първите служители в българския им офис (работя в тази фирма от 8 години), всичко това малко или много оказва влияние.

Анбибиян, не купувай на на ританки, за мен това не е удобна детска дреха. Чорапки със силикон има в почти всички детски магазини, а за да не ги сваля, можеш да пробваш това

Когато срещнем агресивно дете на площадката, и моето стане жертва на агресията му (случвало се е  Tired) първо премествам моето дете, после обяснявам че това е лоша постъпка, не е хубаво да се прави така, защото се нараняват други деца/хора. Опитвам се да му обяснявам като на голям човек, но с достъпни примери, за да ме разбере. А като причина за агресията, и аз казвам че не знам. Понякога се намесвам, защото детето трябва да се чувства сигурно с мен, трябва да знае че има кой да го защити. Винаги е според ситуацията.

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 12:26 от endira

# 707
  • Мнения: 30
Зелда, бързо, бързо оздравяване ви пожелавам HugИ хубав апартамент да си намерите- с поне 30 квадрата тераса, ако може с изглед към морската и на хубава цена Hug Въпреки че как ще се лишиш от селската романтика незная- това плашила, птици, пчели, змии, а и кладенец можеше да си изкопаете поради липса на вода.... Laughing

Съни, дано не е нищо сериозно- аз преди да родя често имах като описаните от теб болки и течение, обикновено няколко дни преди цикъл, обиколих де що лекар имаше- нищо не откриха. Впоследствие се оказа як хормонален дисбаланс, ако не открият гинеколозите нищо, а ти се случи отново виж си и щитовидната жлеза за всеки случай. Все пак ми се струва, че може би просто си простинала от водата и едва ли е нещо сериозно, ти си младо момиче Hug
CVM- гадна работа това с диетата, и аз съм минала оттам, дано бързо има подобрение!

Endira, на Мишо слагали ли сте Приорикс? Дани нали и той е с АБКМ, а и не само заради това- искам да не слагам тази ваксина и евентуално следващия Пентаксим. Не ми се вярва обаче да се разбера с лекарката си, та ще трябва да мина през комисията- можеш ли да ми кажеш какъв докучент и от кого трябва да им занеса? Благодаря Hug
Зоопарка хареса ли им на мъниците? На кое животинче най се радваха?

Дребен се събуди...

# 708
  • София
  • Мнения: 2 082
Миша, съжалявам че ще те разочаровам, но АБКМ не е причина за отлагане на Приорикс. А и на вас ви е рано за нея - чак на 13 месеца се слага. Мишо досега я няма тази ваксина, защото много късно въведох яйцето, а и не се знаеше дали няма да направи реакция към гентамицина, който също е в състава на ваксината. От комисията изрично казаха, че Приорикса може да се отложи трайно само при доказана алергия към яйца, трябва да има съответен документ от алерголог +ЛКК. Ние нямаме алергия към нито едно от двете и колкто да ми е тъжно, ще трябва да я сложим сега септември, дано да е здрав  Praynig
За Пентаксим също само АБКМ не е достатъчно условие за трайно освобождаване, още повече че имате първите три (май три бяха). Иначе за пред комисията се носят всички документи съпътстващи заболяването+зелен талон от ЛЛ ( в него той трябва да опише защо се налага отлагане на ваксините).

В зоопарка така и не успяхме да отидем - децата спяха и се обезсмисляше влизането. Но пък в Немо музея беше голяма радост, едвам едвам си тръгнахме  Crazy

# 709
  • Мнения: 30
Ох, ужас Sad Тоест ако искам някога да посещава детска ясла или градина- трябва да му я бия??? В частната градина бихме ли имали проблем- вие нали бяхте в Джани Родари? И аз не съм въвела  белтък на яйце, а и не смятам до тогава да го правя, но то АБКМ е просто формалната причина, аз просто не искам да я слагаме... Благодаря за инфото:)

А в зоопарка- другия път, тъкмо и Самуил ще разбира Laughing

# 710
  • София
  • Мнения: 2 082
В частната градина пак ни подпитваха за ваксините, но те чудесно виждаха че детето боледува, че не яде яйце и млечни не консумираше там дълго време , само вкъщи. Общо взето голям компромис направиха, но и аз представих всички необходими документи. Ще трябва да му я биеш, ако искаш някога да ходи на ДГ било частна или държавна. Мен тази ваксина също ме ужасява. Успокоявам се с мисълта, че сега на почти 3 ще се справи по-добре отколкото на 1 г., и все пак  Tired Разбирам чудесно защо не искаш да я слагаш!

# 711
  • Мнения: 873
Здравейте!
Съни, дано е цикъл това! Моят също е много шантав-подранява, закъснява, но гин. каза, че е нормално. Завчера много ме боля коремът, че и кръста.....Днес със сигурност ми дойде и дано ми мине бързо,че ще си стоя с дрехи на плажа Confused

Зелда, ще се местите ли,че изпуснах newsm78 Аз съм ЗА града, просто защото на село бързо ми доскучава и ми омръзва спокойствието Embarassed Като си отидем на вилата, единственият вариант за разходка е да меря баирите с количката и да се потя ooooh! А за злоядството на Ники не се обвинявай, защото той едва ли е злояд. Аз познавам само едно дете, което изпълва това понятие-не яде, изостава на ръст и тегло, постоянно е неспокойно. Майка му,баща му и всички баб и дядовци изпълняваха цяла циркова програма за всяка една лъжица в повече, караха му се, сърдиха му се, тикаха насила и резултатът не закъсня. Сега е на 6 години, а Лили, която също е слабичка, може да го сгъне и да го носи в малкия си джоб. Лили се захрани много трудно, беше набедена за злояда и сега все ме тормозят,че не ядяла,понеже била кльощава. А тя добре си хапва, когато наистина и се яде или когато мног и е вкусничко  Simple Smile

Марси, вас най-откровено ви проспахме Embarassed От както захлади, с Юлия спим до 11 ч. Така сме вече цяла седмица. Тя си ляга вечер в 21 ч. събужда се за няколко кърмения, но до 11 ч. сме в леглото. После започва едно лудо тичане за кухнята,понеже в 12ч. я бракуват. После вече парковете са празни и двете си правим компания или сме вкъщи: аз събирам багажа за морето, тя го вади от куфарите и така до вечерта Laughing

Радвам се,че ви е разсмяла Юлката. И мен много ме разсмива, макар че баща и казва, че чак сега осъзнава колко е била кротка Лили Laughing ако ми беше първо дете, сигурно в чудо щях да се видя, но сега не ми пука и само и се радвам Heart Eyes

# 712
  • Мнения: 181
Новата тема

Айде,аз изчезвам на преглед,до после! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт