Резултати от Цитонамазка PAP II

  • 4 217
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

имам нужда от помощ при разчитане на резултати от цитонамазка. От работа ни пратиха на профилактични прегледи и сега ми изпратиха резултата в плик, без, разбира се, никакво обяснение. Отдолу пише б.о., което винаги е ок Simple Smile, но все пак PAP II ме притеснява.
Ето и резултатите ми:
CC - ендоцервикален и плосък епител - рекатвини и дегенеративни промени при част от клетките
Слуз (+)
Левкоцити (+++)
PAP II
PCVU - плосък епител с леки цитолитични промени
Левкоцити (++)
Л.Б. (+++)
PAP II

Благодаря предварително за помощта book

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458

По принцип повечето жени са с тази група. Но има доста левкоцити, вероятно някакво възпаление. А и тези промени в клетките...Занеси да я види специалист, за всеки случай.


# 2
  • Мнения: 24 467
Често имам левкоцити, особено ако съм ходила на басейн или ми е грипаво преди цитонамазката, но винаги съм била І група. Цитологичните промени не са свързани с левкоцитите.
Бих отишла при специалист да погледне, не бих тълкувала сама. Ако се наложи- може да се направи второ изследване при друг патолог.

# 3
  • Мнения: 0
Благодаря много за отговорите - мисля си, че може наистина да е имало някакво възпаление, но да е отминало, защото ме бяха пратили да повторя и изследвания на урина и да си направя стерилна урина, понеже и там имаше левкоцити завишени. Понеже нали съм много отговорна, повторих изследванията чак след 7-8 дни и ми казаха, че няма абсолютно нищо и няма нужда от никакво лечение. И с горе долу такова закъснение пристигнаха и резултатите от намазката...

С тия басейни явно няма да стане Sad, тъкмо бяха доволна, че си намерих идеалния спорт Sad....
за всеки случай ще ги занеса и при друг лекар...

Общи условия

Активация на акаунт