В самолет с дете 1,4г

  • 1 946
  • 16
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 440
Дайте идеи с какво да го занимавам малкият бяс по врреме на полета - общо 20 4аса  ooooh!
Има ли някакви леки , да ги нарека , успокоителни , коооито мога да му давам , защото той не седи на едно място и 20 сек , да не говорим 20 4аса  Naughty

# 1
  • Мнения: 1 393
Аз пътувах с дъщеря ми когато беше на 5месеца и бях с прехвърляне.На отиване спеше,но на връщане беше на 8 месеца ме побърка.Едва се прибрах до Бг.и сменях 3 летища.Беше кошмар.Когато видях мъжа ми на Соф.летище бях най-щастливия човек,защото едва се движех от умора.Вземи играчки,лакомства и всичко,което обича детето ти,за да се забавлява.И незабравяй комплект дрехи,защото мойта хубостница на излитане повърна.Успех и лек път  Hug

# 2
  • Мнения: 7 837
Когато ние летяхме, имаше и едно детенце горе долу на вашата възраст. Майка му беше приготвила цяла раница с играчки. При полета от 9 часа, то милото не се спря и щъкаше постоянно  Crazy Известно време дори стюардите го забавляваха.

Успех  Grinning
Не ми се мисли след време и нас какво ни чака  Crazy

# 3
  • Мнения: 3 491
Летели сме с такова на 10-часов полет. Играчки, бисквитки, разходки из самолета - това е положението  Wink. За дневен полет говоря, нощният е ОК.

# 4
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
  Лятото си ходихме , тогава ПАми беше на 1.4 мес. За 3 часа  само полет ( имахме и прехвърляхме и престой , та станаха много повече) , трябва да ти кажа , че ни побърка и мен и баща му. Носих любими играчки, нови играчки и в самолета му подариха ,  бисквити и каквото още се сетиш , за да се залъгва,  нищо не помогна Mr. Green.
   Не искам да те отчайвам , но се зареди с много търпение и спокойствие . Hug
   Аз давам съвети ,но ме очаква 26 часа път до Австралия и направо вече ме тресе треската, като знам какво е. ooooh!

# 5
  • България-София
  • Мнения: 573
И ние пътувахме на тази възраст, вярно беше полет само 2ч и 40 мин. И аз се бях приготвила с дисагите ръчен /храна,бодичка и сокове, играчки, пампесри и прочие/ и добре, че имаше милостив служител да ми разрешат да го взема със себе си... Е, нито повръщаха, нито църкаха - беше им интересно, а и повечето време спяха /добре, че взехме вечерния полет/. При вас полета е доста и нещата може да не са толкова спокойни, но най-важното е ти да си - децата "попиват" твоето притеснение и нервност. Познавам много, които непрекъснато летят от Израел до ЮАР, Щатите с по- малко деца и казват, че намат проблем. Братовчедка ми от Лондон до Сингапур лети всеки 3-4 мес. с децата от едномесечни - казва също се справя без главоболия. Големият е на 4 год. вече.
Лек път Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 366
а как организирате храненето, сменянето на памперсите, количката къде я слагате в самолета?

На нас по всяка вероятност ще ни се наложи другия месец да прелитаме океана и то двете сами и съм в шок от сега кое как ще бъде...

# 7
  • Мнения: 7 837
Количката ти я прибират стюардесите в багажно помешение.
Памперсите се сменят в тоалетната. Има плот, който се смъква, но си е тесничко.
За храненето не знам, но е добре да се запасиш с пюрета, бисквитки, солети и подобни.

# 8
 Ora ,Вземи си лекарство за болка на детенце.Преди излитане и кацане да пие сок,вода или нещо друго,за да не го заболят ушите.
 

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 366
Благодаря ви!

а на софийското летище количката по стълбите ли се качва за да се даде на стюардесите?

# 10
  • Мнения: 2 567
Преди чек-ина ли питаш, дали се качва по стълбите?Да, и количка, и куфари влачиш, освен ако не минеш по заобиколния път за колите  Wink
А що се касае за качването на самолета, като слезеш от автобуса демек, са ми прибирали количката в багажното, а аз с детето се качваме пеша по стълбичката на самолета.
А за забавленията-торба с играчки, храна и здрави нерви. Последнията път Диана още не ходеше и я пуснах да си лази по пътечката на самолета. Част от пътниците гледаха с потрес, но по-голямата част й се радваха  Grinning

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 366
до чекинга ще имам помощ, но след това стълбите на самолета с ръчен багаж, дете и количка ми се виждаха непреодолими. Добре е че преди това прибират количката. А за нашата възраст важи ли да сме най-отпред или вече сме големи?

# 12
  • Мнения: 2 567
Ами мисля, че не е толкова въпрос на възраст, а на организация на авиокомпанията и на самия чек-ин. Досега като се замисля никога не сме седяли отпред Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 7 837
Ора, наистина зависи от компанията. Ние бяхме с шезлонг и го прибраха чак вътре в самолета. Имаше и две семейства с колички и при тях стана по същия начин. Все ще намериш някой, който да ти помогне  Wink
Иначе при презокеанския полет, нашите места бяха най-отпред.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 366
Мисля да ползвам холандските авиолинии - някой летял ли е с тях?

Общи условия

Активация на акаунт