CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №22

  • 38 634
  • 762
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 6 219
Емма, така е, но това не е само по университетите, но скоро няма да бъде така. Все пак поколенията си минават, но не става изведнъж. А нагласата на доста хора все още е как да кажа по- ... консервативна.
За СУ зависи какво учиш. Има доста кофти специалности, изучавани по доста кофти маниер. Има и много добри. но това не е само в СУ.

# 166
  • Мнения: 950
missence то и аз точно това имах предвид Laughing,но май не се разбрахме.Мисълта ми беше,че дори и да се казва,че нещо се прави в действителност е замазване на очите.И аз съм от другия край на БГ(дълбока и дива провинция)

# 167
  • София
  • Мнения: 30 139
missence то и аз точно това имах предвид Laughing,но май не се разбрахме.Мисълта ми беше,че дори и да се казва,че нещо се прави в действителност е замазване на очите.И аз съм от другия край на БГ(дълбока и дива провинция)

явно не сме се разбрали тогава Peace

# 168
  • Мнения: 699
Аз отказах работа днес  Blush може да ме сметнете за луда, но не можах да се примиря с някои неща. Осигуряване на не реална заплата, ниско заплащане и отделно не ясни задължения. До като съм на борсата и имам възможност да избирам ще е така, после може и да се примирявам. Смятам, че това няма да е единственият ми шанс за работа.

Гледам, че спорите за това кой какво учи и какво е учил. Имам много хубава професия, наплив имаше голям, защото по времето, когато кандидатствах беше много добре платена. Докато завърша обаче нещата така се промениха, че я зарязах и се преориентирах. А мои колега или заминаха в чужбина или завършиха стоматология, за да продължат. Аз ще съм студентка от септември по желана от мен специалност - икономическа. Това работех последните 7 г. искам да имам освен опит и диплома, защото по обявите ги изискват. И не само това, смятам, че щом съм се насочила да работя в тази сфера, трябва да съм съвсем на ясно.

# 169
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
... 1500 в ИТ не е много, например...

За Бургас са си много и почти никой не ги дава. Айде стига с тая София вече...

# 170
  • Мнения: 107
записвам се Hug
Отново с надежда

# 171
  • Мнения: 644
Аз искам да питам следното - каква е практиката като има обява изтичаща на определена дата - ака се последната дата, за да почнат интервютата или ако са ОК с документите ти за кандидатстване се обаждат следващите 2-3 дни след като си кандидатствал?

# 172
  • София
  • Мнения: 30 139
... 1500 в ИТ не е много, например...

За Бургас са си много и почти никой не ги дава. Айде стига с тая София вече...

работата стана като във вица "всички сме за/към Сф"  Laughing /това в кръга на шегата/

# 173
  • Мнения: X
Аз пък искам да питам ако има някой запознат-мога ли да се регистрирам в Бюрото по Труда, и дали имам шанс да получавам някакво обезщетение? Работя от как съм завършила(вече 6-7 години), осигурявана съм (на минималният праг за длъжността, която заемам  Rolling Eyes), като изключим месеците септември, октомври и ноември миналата година, когато се осигурявах на 4 часа....

# 174
  • Мнения: 0
И аз отказах работа като hayasy ...450 лв бруто.. транспортните разходи - 52 лв (които аз трябва да си ги поемам) и се работи 53-55 часа на седмица Simple Smile Просто няма смисъл.. А и се чудя да започна ли да си крия дипломата за висше, защото не ме искат за продавач - консултант или касиер дори в хипермаркетите, предполагам ме слагат в графа рискова... Пък за по-сериозни позиции - нямам опит или достатъчно.
Обадиха ми се от една фирма.. нооо и за там имам едни спънки, ако не ги разреша Simple Smile .. продължавам търсенето! Успех и на останалите (търсещи) Peace
Благодаря на Зина за подробната информация относно ХР-ите   bouquet

# 175
  • Мнения: 0
Емма... би трябвало да можеш... Но най-добре ще ти кажат от БТ - обади им се или иди на място... Но ако ходиш на място си вземи всичко необходимо за регистрацията Naughty описани са нещата в сайта на БТ

# 176
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Емма, регистрацията в БТ е до 7 дни след прекратяване на трудовото правоотношение. Обезщетението е от НОИ, но в момента не съм сигурна в какъв срок се подаваха документите Thinking

# 177
  • Мнения: 1 446
Защо са избрали тази професия, защо младите продължават да учат ненужни неща, които ги превръщат в безработни?

А има ли някъде кариерно ориентиране(така ли се казва) за тях? Има ли как да разберат кои професии са перспективни и дали това, което учат днес ще се търси утре?
Има ли връзка между бизнеса и университетите? Има ли компании, които са готови да инвестират в обучението на специалисти, които после да привлекат?

Има ги, стига да ги потърсят. Ама такава незаинтересованост от повечето, че  ooooh!

Иначе аз нищо не приемам лично, ама много нападки за всички работодатели и за всички ХР-и,много нещо. Мен ми е все там....Как да е това, хич няма и да коментирам повече, темата е за друго.

Да не се учи ИТ само, нито инженерни специалности. Ама кому е нужно екология....айде, няколко човека да, ама толкова много. Язък им за 4-те години и похарчените пари. Виждам всеки ден кандидати с потенциал, които на практика са си изгубили времето.

# 178
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И след това можеш да се регистрираш на БТ, просто срокът на обезщетението намаля с дните, които си се забавил.

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
И след това можеш да се регистрираш на БТ, просто срокът на обезщетението намаля с дните, които си се забавил.
Възможно е Rolling Eyes Просто на мен служителите от БТ периодично ми звънят да ми напомнят при прекратяване на ТД да уведомявам, че до 7 дни е регистрацията. Нямам идея какво се случва, ако не се спази срока.

Общи условия

Активация на акаунт