ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 27

  • 43 693
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 109
normal, само за протокола - дъщеря ми е на 3 и няма ваксини след родилното. Дали е от липсата им или е от друго не мога да кажа, но вървим винаги с година-две напред в развитието...

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 465
И моето дете върви напред с развитиено си, но има всички задължителни ваксини до тука. Не мисля, че развинието се определя от това дали имаш ваксини или не. Просто някой деца са по любознателни и търсещи.

# 32
  • Мнения: 109
И в същото време познавам вече две чинно ваксинирани със забавено развитие, ОСОБЕНО едното Sad

Колкото и да ни се иска не можем да отречем негативният ефект от вкарване на тежки метали и откровени отрови в организма на децата.

# 33
  • Мнения: 3 098
Нали системата те обвързва със себе си, изисквайки например при постъпване на дете в училище документация за здравният му статус.
Едно е да не си съгласен с изискванията на системата и да не ги спазваш, съвсем друго е да се отцепиш напълно. Имаш ли деца, зависим си от доста системи, те те принуждават да се съобразяваш с тях.
Например, аз не мога да ползвам данъчно облекчение за наличието на дете, ако не плащам на това дете осигурителните вноски към държавата. Не ми приемат болничен от частен лекар, а само от държавен.
И много други такива дребни неща от реалният живот...

# 34
  • Мнения: 3 037
... с днешния Интернет, който няма да го бъде още дълго време ...
и защо?

# 35
  • Мнения: 5 713

 но с днешния Интернет, който няма да го бъде още дълго време е престъпно хората да не информират...
То затова ли всички са се юрнали през глава да информират по всякакви въпроси - къде компетентно, къде не.... Joy
Като спре нета, голяма работа. Сякаш не се живееше преди време без него. Даже смятам си бяхме по-добре. Simple Smile
Ален мак, това е една от конспиративните теории. Нетът ни го спират/ограничават от поне 3 години. Само дето аз не съм усетила. Wink

# 36
  • Мнения: 109
... с днешния Интернет, който няма да го бъде още дълго време ...
и защо?
Просто предчувствие, защото "тоя глупав Интернет" бърка в здравето и бизнеса на много хора Wink
Тепърва предстои да видим каква кафеникава смес с неприятен мирис са ни забъркали...

Нали системата те обвързва със себе си, изисквайки например при постъпване на дете в училище документация за здравният му статус.
Да, системата изисква документ за извършени други дейности от самата система. Освен това стават все повече отцепилите се и независими от жалките "помощи" на държавата!

Цитат
Едно е да не си съгласен с изискванията на системата и да не ги спазваш, съвсем друго е да се отцепиш напълно. Имаш ли деца, зависим си от доста системи, те те принуждават да се съобразяваш с тях.
Не само мен не могат да накарат да се съобразявам с тъпите им закони. Разбира се, ако доходите са малки и имаш ипотеки и пр. заеми - техен си за доста време и забравяш какво е това нещо наречено свобода...

Цитат
Например, аз не мога да ползвам данъчно облекчение за наличието на дете, ако не плащам на това дете осигурителните вноски към държавата. Не ми приемат болничен от частен лекар, а само от държавен.
И много други такива дребни неща от реалният живот...
Държавата дава смешни помощи, с които очаква хората да си решат проблемите. Каква финансова помощ е 35 лв. на месец?! Кое по напред с тях?! Докторът в държавна болница пък само се чуди на кой колега да намери работа като го прати да се прегледа там  ooooh!

Не знам дали се замисляте, но ако сте енергийно независими и не ползвате услугите на ЧЕЗ или ЕОН абсолютно всичко ще се промени в много положителна посока! Става дума за устройство за производство на електричество от постоянни магнити Wink
Още не мога да си простя, че загубих линк преди 2-3 години...

# 37
  • Мнения: 4 753

 но с днешния Интернет, който няма да го бъде още дълго време е престъпно хората да не информират...
То затова ли всички са се юрнали през глава да информират по всякакви въпроси - къде компетентно, къде не.... Joy
Като спре нета, голяма работа. Сякаш не се живееше преди време без него. Даже смятам си бяхме по-добре. Simple Smile
Ален мак, това е една от конспиративните теории. Нетът ни го спират/ограничават от поне 3 години. Само дето аз не съм усетила. Wink

Ти не си, но аз съм...  Crossing Arms   Като започне да гърми и да вали и хоп нетът ми го няма - дръпнали ми кабелчето...  Whistling

# 38
  • Мнения: 495
   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668736.0      Вездесъщата vanda 75 с "компетентното "си мнение по-надолу.

# 39
  • Добрич
  • Мнения: 757
дъщеря ми е на 3 и ........вървим винаги с година-две напред в развитието...
Ценя всичко, което правиш, но ставаш смешен с тези изказвания, от доста време се възпирам  smile3505 но вече не издържах  smile3532 на 1 месец е отговаряла на възрастта на 1-2 годишно дете ли  newsm78

# 40
  • Мнения: 37
дъщеря ми е на 3 и ........вървим винаги с година-две напред в развитието...
Ценя всичко, което правиш, но ставаш смешен с тези изказвания, от доста време се възпирам  smile3505 но вече не издържах  smile3532 на 1 месец е отговаряла на възрастта на 1-2 годишно дете ли  newsm78

Е айде без буквализъм и селско издребняване. Ясно е какво има предвид Алекс, както е и ясно, че масовата детска диващина/хиперактивност, която се забелязва, на където и да погледнеш, както и трудната концентрация, се дължат освен на анти родителите(смешната им, или тотално липсваща схема на възпитание), така и на тъпите ваксини. И тези неща на един месец не се проявяват, но от/на 3г... стой и гледай неконтролируеми и неадекватни деца, ако изобщо могат да се нарекат деца.

# 41
  • Мнения: 109
дъщеря ми е на 3 и ........вървим винаги с година-две напред в развитието...
Ценя всичко, което правиш, но ставаш смешен с тези изказвания, от доста време се възпирам, но вече не издържах - на 1 месец е отговаряла на възрастта на 1-2 годишно дете ли?
Веси, на 3 години отговаря на развитието на 4-5.

EDIT: НАИСТИНА трябва да зарежа този форум и ФБ!!!

# 42
  • Мнения: 4 753
И тези неща на един месец не се проявяват, но от/на 3г... стой и гледай неконтролируеми и неадекватни деца, ако изобщо могат да се нарекат деца.

Ами точно - от 3 нагоре... А ние за свръхразвитото дете на Александър четем от около 2 години...   Laughing   Пък като напише и "вървим винаги" ще си рече човек, че детето му е на поне 15-20 години и е все напред с материала...

# 43
  • Мнения: 3 098
XVisible , нещо не разбираш.
Когато аз подавам данъчна декларация, я правя не за помощи. Плащаме данъци всеки месец и в определен период се прави изчисление- надвзетото се връща. Т.е. наши са парите.
Помощи като майчинство, детски, социални не съм взимала, дори не съм се интересувала има ли ги или не.
Но имаме ангажимент да си запишем детето на педиатър към държавната здравна система.
Не ги интересува дали има и частна застраховка и т.н. Когато ми поискат документ в училище, то той е от държавния педиатър. Когато детето ми е болно и трябва да му докажа престоя в къщи с извинителен лист, то той е пак оттам.

Питам те защото сигурно си проучил нещата занапред. Може ли едно дете въобще да не бъде записано на държавен лекар в България? И как се справяш с административните въпроси, когато ти поискат документ именно от педиатър?
Детето ти след като има акт за раждане и ЕГН не ви ли търсят с писма, за да ви няпомнят някои работи?
Това те питам, не за градини, помощи, електроенергия...


# 44
  • Мнения: 37

А ние за свръхразвитото дете на Александър четем от около 2 години...   Laughing   Пък като напише и "вървим винаги" ще си рече човек, че детето му е на поне 15-20 години и е все напред с материала...

2 години ли? Нямах идея, но предполагам, че се натъртва със цел осъзнаване, тоест добра/благородна цел.... наясно съм, че всяко натъртване в един момент води до изтъркване и този момент явно е дошъл... Но не всеки изхожда от тази позиция...
В тази връзка, нищо не може да ме накара да си причинявам до колкото разбирам мазохизъм, или дебелокожие еди колко си години.
Зарязвам и не взимам участие в никакви теми, на реално, или виртуално ниво, в които ми се всява дискомфорт. За това ще абдикирам и от тук.
Следващите 2 години дали ще съм жива, както се вика, не се знае (все пак имам всички ваксини), та ще се занимавам с "кой крив... кой прав..." Как пък не!
Научих достатъчно за ваксините, за да не ваксинирам, за което съм благодарна.

Успех на темата!

Общи условия

Активация на акаунт