Бременна в четвърти месец, а почти без коремче...

  • 8 478
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте мами и бъдещи мами , в четвърти месец съм вече, а почти нямам коремче, ходих на гинеколог, но той не ми каза нищо освен, че бебенцето е добре! Аз по принцип съм доста слаба и ниска.. има ли повод за притеснение ?? Някой да даде съвет, моля ви!  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 481
Здравейте мами и бъдещи мами , в четвърти месец съм вече, а почти нямам коремче, ходих на гинеколог, но той не ми каза нищо освен, че бебенцето е добре! Аз по принцип съм доста слаба и ниска.. има ли повод за притеснение ?? Някой да даде съвет, моля ви!  Sad

Има жени, които в девети месец изглеждат както изглеждах в четвърти, големината на корема не означава нищо. Обаче ако гинекологът не отговаря на въпросите ти и му нямаш доверие, можеш да го смениш или да потърсиш второ мнение. Между 18-23 г.с. се прави фетална морфология- там могат подробно да ти обяснят как се развива детето. Успех!

# 2
  • Мнения: 11 833
Щом бебето си е наред, нямаш никакъв повод за притеснение. И така като казваш в 4-ти месец, все едно казваш в 8-ми  Laughing .....има време спокойно, аз в 4-я месец изглеждах като преяла и толкова.
Ето ти една такава тема, прочети за да се успокоиш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=405561.735

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Ще се сдобиеш, спокойно. Simple Smile
Наистина, морфологията дава най-добра представа за развитието на плода, така че там ще отговорят с подробности на питанията ти.

# 4
  • Мнения: 1 239
Не говоря от личен опит, но моя приятелка до последно беше както ти казват като преяла или малко повече. Явно е различно при всяка, защото съм виждала бременни с такъв корем, че недоумявам как се справят с ежедневието. Embarassed

# 5
  • Мнения: 3 334
няма за какво да се притесняваш,на моя позната не й личеше до 6-ти месец..........след това си пролича,роди си здраво бебче 3400..............споко..........щом бебчо е ок,няма място за притеснение.........всичко си е до структора........ Hug

# 6
  • Мнения: 27 524
Спокойно, всичко си е ок. Бебчето в 4-ти месец е едва около 15см, сама може да видиш колко малко е това. На мен ми пролича чак в началото на 7-ми месец с първата бременност, хем носех голямо бебе  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 59
Наистина много ме успокоихте, доста се бях панирала защото ми е първа бременност и доста хора ме питат "Ама ти наистина ли си бременна","Изобщо не ти личи","Яж повече" и т.н. и това доста ме дразни  Laughing Много ви Благодаря за отзивите!  Flowers Bouquet След 3 дни съм на гинеколог, дори вече чувствам как малкото човече мърда! Дано всичко да е ок! Леко бременеене и на вас мили мами!  Kissing Heart

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Както са ти писали по-горе няма място за притеснение, на мен към 6-ти месец започна да ми личи,не е задължително да имаш огромен корем,щом бебето е наред ,няма място за притеснение.
Лека бременност   bouquet  Simple Smile
П.П Не слушай хората какво ти казват и не си го слагай на сърце,по-добре ще се чувстваш.Успех Hug

# 9
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Не слушай какво ти говорят разни случайни хора,които отдавна са забравили,че някога са били бременни.Радвай се,че нямаш голям корем,че той много пречи,пък и кожата се преразтяга.Важно е бебчето как се развива,а не големината на корема.В четвърти месец и аз почти нямах корем,а нямах търпение да започне да ми личи.Е,истинският корем се появи едва накрая-в трети триместър.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 027
Не се притеснявай, на мен почна да ми се подува корема от 2рия месец, а в 5 вече си имах бая корем, колкото на мойта приятелка в 8мия. Тя роди и веднага си влезе в старите дрехи, беше качила само 8 кила, а аз като качих 19 и сега няма сваляне.  Tired

# 11
  • Мнения: 179
А пък това, да ядеш повече е най-голямата глупост. Да, яж повече пълноценна и полезна храна, кисело мляко, плодове, зеленчуци, но да се тъпчеш, за да надебелееш, това е глупост. После да се чудиш как да разкараш килограмите. Бебето си взима своето, а ти се радвай, че още не ти тежи, защото и това няма да ти се размине  Wink

# 12
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
След като бебето е добре и се развива нормално - не се притеснявай. Първият път ми пролича чак в края на шестия месец, вторият - в края на петия.

# 13
  • Мнения: 2 052
И мен ме притесняваше същото и бях писала в някоя от темите... Simple Smile И аз нямах никакво коремче, доста съм дребна, 153см., 40кг. Докторката все казваше, че бебето си расте, а аз се чудих как ще расте като съм плоска като дъска  Mr. Green Коремчето ми се появи чак към 6 месец,  и порасна изведнъж. 
За яденето колкото ти се яде толкова яж. Аз си ям толкова, колкото и преди да забременея, с тази разлика, че и след обяд си хапвам по нещичко. Вечерята ми е единствено таратор и салата.
Това са глупости, че трябва да ядеш, за да напълнееш. Каквото му трябва на бебето, то си го дърпа.
Щом бебчето се развива добре, няма какво да се притесняваш  Peace

# 14
  • Мнения: X
приказката: "яж като за двама", трябва да се забрани  Naughty Mr. Green Нищо ти няма, радвай се, че всичко е наред засега, ето и първите движения  Heart Eyes всяка жена си е индивидуална, всяка бременност също  Hug

Общи условия

Активация на акаунт