Какви цветове имате в дома си?

  • 14 594
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 747
Имате право до 4 отговора в анкетата.
Става дума за стени, подове, врати, мека мебел, друга мебел и аксесоари, пердета. Изключвам детски и тийнеджърски стаи, там е 'друга бира'. Най- вече питам за дневна, кухня, антрета и коридори, спални. Дори бани и тоалетни нямам особено предвид. Също така въпроса ми е какво реално имате, а не за какво си мечтаете или какво харесвате чисто теоретично. Ако в анкетата не присъства конкретния ви цвят отговорете предвид гамата. За да не изпадам в детайли и да пиша тюркоаз, северно синьо или цвят теракота, каки и т.н., че трябва да станат стотина позиции.

# 1
  • Мнения: 1 350
много хубава анкета   bouquet
гласувах за кафяво-бежово, бяло и прасковеното Simple Smile изключвам детската, където преобладават повече други цветове.
това имаме, за това съм си мечтала  Party
трябва ли да обяснявам  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 11 747
jos, можеш да обясняваш и споделяш всичко което ти хрумне по повод на цветовете у дома и всичко което би искала  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
Дневната и кухнята са ми в едно помещение. КУхнята горните шкафове са ми кремави, долните кафяви, граниторгес кремав около кухнята , следва тъмно кафяв паркет / който искам да сменя със светъл ама не знам кога /, меката ми мебел е цвят шоколад, тапети крем много светли. Дограма ми е кафява с дървени щори. Пердета нямам харесал съм си едни с кафяви листа и сини цветя ама цената е  Whistling, та засега седя без пердета.
Банята ми е кафяво с беж и едни розовки цветенце, другата тоалетна е в оранжево.
Спалнята тапети цвят праскова , една детска розова + друга детска синя.
Вратите са ми тъмно кафяви малко на венге бие.
Коридора ми е само с тапети райе цвят сивкаво, мисля за гардероб ама никакви идеи.

Опрделено искам да вкарам малко цвят, че така доста се сливат нещата, но повече ме дърпа оранжевата гама, а пердето което съм харесала е със сини цветя и трябва да реша ама не бързам.

п.п. като се замисля, кафявото хич не ми е от любимите цветове, а къщата ми е пълна с този цвят и гамата му.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Най- вече питам за дневна, кухня, антрета и коридори, спални.

Бежово, бяло, праскова.
Оранжево и зелено.
Тъмно червено в комбинация с черни мебели.

# 5
  • Мнения: 1 951
Бяло, черно, червено и бежаво в дневната и детската.
Бяло, зелено и бежаво в спалнята.

# 6
  • Мнения: X
Кухнята-светло бежов теракот и вратички на шкафовете/ заварено положение/. Оранжеви стени,зелен стол ,бели и черни уреди.
Хола е боядисан бяло,естествен паркет бук, кафява /преправена соц. секция  Mr. Green/. Столовете са бели. Жълти акценти като щори,перде,саксии. Работи се по въпроса за зелени такива  Mr. Green
Спалня-преобладаващо бяло с малко розови и сини акценти.
Трапезария-убито розово и бежово. В момента майсторя стол ,който ще е в скандинавско синьо.
 

# 7
  • Мнения: 46 508
Кафяво-бежово, бяло и праскова.

Дневна: кафяво-бежово + бели мебели.
Антре: праскова + светъл бук.
Спалня: бели стени с тъмно кафяви мебели.

# 8
  • Мнения: 1 350
ние сега сме в неголямо апартаментче, но сами сме си го правили като цяло, а цветовете съм ги бъркала аз  Blush
стените и в дневната, и в коридора са бели, таваните също, дневната е едно помещение с кухнята, не сме я отделяли, там стените пак са бели плюс една в жълто охра, със загатнато прасковено, уредите са бели и кафеви. Секцията от 4 модула, кухнята пак на части, портмантото в коридора са в цвят тъмен орех, вратите също.
забравих да добавя Г-образния диван почти в центъра на дневната, който е бежово-кафяв, преобладава кафявото, и възглавници пак в кафявата
Терасата е в бяло плюс нашата цветна градина Simple Smile
освен всичко друго там имаме и един комод, по-скоро само корубата му, който чака четката  Crazy , там си пием кафето Simple Smile просто го изкорубихме, изхвърлихме чекмеджетата и се оказа много по-функционален, но не съм стигнала с боядисването до там.
Ламинатът е малко по-светъл от мебелите, а в коридора е мръсно бяло гланц гранитогрес, с бордо фуги. Има малки цветни акценти в дневната като например картините ми, и черно-белите графики в коридора.
детско-спалнята в момента е с излъчване в оранж или един голям портокал, само като отвориш вратата
 Embarassed

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 16:31 от jos

# 9
  • Мнения: 326
Апартаментът ни не е обзавеждан от мен и въобще не изразява това,което съм.
Иначе стените са с латекс в много светло кремаво,в коридора май е по-жълто.Нашата спалня пък е в много,много светъл зелен цвят.Подовете са с теракот,който е с мраморни шарки пак в бежово и кафяво. Холът и кухнята ни са една стая с бар-тъмен цвят секция,шкафове...диванът и фотьойлите са едни огромни чудовища,които хич не харесвам с тъмно дърво и ръждивочервена тапицерия,с някакви абстрактни шарки.
В спалнята ни пода с паркет,а мебелите са от същата серия като секцията в хола.
Има една малка детска стая,която.е била детска и е цялата розова-розова врата,стени,шкаф.Мъжът ми казва,че ще ни урочаса само на момичета Grinning

# 10
  • Мнения: 1 350
така като си изкажеш нещата на глас (напишеш) и виждаш какво може да промениш, какво има да свършиш, въобще това ли харесвате ти и половинката ти, децата ти Wink
много полезна тема освен всичко друго, пак, браво за досетлъка  Hug

# 11
  • Мнения: 11 747
Поне 3 дена гледах един блог, уморително беше докато го извъртя целия, ама пък много интересни неща видях. Понеже той е изцяло за бохемски стил интериор, то има много цветове. И най- вече едни такива по- скоро необичайни и неочаквани цветове сами по себе си, а и като комбинации, а резултата прекрасен. Рекох си 'брех'  Thinking пък ние в колко ограничени гами се обзавеждаме... После пък си рекох 'а дали?' щото наизуст си го помислих. Та ми се прииска да се допитам до вас, да видя наистина ли са най- популярни тези цветове, които предполагам, наистина ли са ни толкова очаквани комбинациите. Е, за комбинации от тук няма да разбера, но поне най- разпространените гами. За сега още са малко гласувалите, дано продължава с това темпо и се съберат поне 100 гласували, да видим кои ще се очертаят фаворити.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 397
Може ли да пуснеш блога да погледнем и ние  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 819
Кухня и трапезария - бяло
Хол - бяло, тъмно сиво, зелено
Спалня - бяло
Детска - розово
Бани - тъмно сиво

# 14
  • Мнения: 11 747
Може ли да пуснеш блога да погледнем и ние  Hug

http://maisonboheme.blogspot.de/

Общи условия

Активация на акаунт