Инфакол

  • 1 099
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте, мами!

Бебка е на месец и половина, давам й Инфакол и понякога Ентерокинд за коликите. Имаме и Еспумизан, ама го е пила 3-4 пъти. Имаше колики по едно време след всяко хранене, но това отмина бързо, после имаше на обяд и вечерта, тези от обяд спряха а от около седмица може би (мисля поне), че няма и вечер. Не пищи като преди, не се гъне и не почервенява... По-кисела е по това време, но аз доколкото знам децата към 7-8 вечерта са си често кисели (или бъркам?). Мрънка понякога, вчера даже плака докато заспи, но нищо общо с реакциите й от коликите.

Та въпроса ми - дали са отминали? Или има и при тях латентни фази, и после пак се връщат?
Иска ми се да спра с химиите, които й давам, но ме е страх да не се върнат болките (то болки в коремчето ще има чат пат, ама знаете за какво говоря)... Знам, че Инфакола действа с натрупване и именно затова се чудя. Вие кога го спряхте??

# 1
  • Несебър
  • Мнения: 195
аз го спрях  в края на трети месец.

# 2
  • Мнения: 506
И аз някъде до 3-4 месец давах. Ако са отминали няма да се върнат. Може да пробваш да ги спреш за един ден и да видиш, ако няма промяна не ги давай, ако плаче повече продължи, като може да не даваш на всяко хранене, а само след обяд и вечер.

# 3
  • Мнения: 75
 В повечето случай по някое време коликите се възобновяват за кратко.
 Аз лично давах Инфакола когато видех че се засилват коликите.В никакъв случай както пише преди всяко хранене защото я запичаше.Давах от следобедните часове и вечер, през нощта и сутрин не съм давала.И така до към трети-четвърти месец Wink

# 4
  • Перник
  • Мнения: 160
 
И аз давах инфакол на моя син, но приятелка ми препоръча едно мехлемче на Бейбинос и от около месец го мажа с него и няма колики.

http://static1.framar.bg/product/babynos.jpg

# 5
  • Мнения: 943
Най-доволна останах от Колийф капки , скъпи са но ако имаш възможност взе ми ги , Инфакол и другите тем подобни семитикон садържащи помагат за кратко , да не говорим колко деца съм чела , че запичат.разрови се за Колийфа , какво пише в нета няма да сбъркаш тези капки са вълшебни

# 6
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте, мами!

Бебка е на месец и половина, давам й Инфакол и понякога Ентерокинд за коликите. Имаме и Еспумизан, ама го е пила 3-4 пъти. Имаше колики по едно време след всяко хранене, но това отмина бързо, после имаше на обяд и вечерта, тези от обяд спряха а от около седмица може би (мисля поне), че няма и вечер. Не пищи като преди, не се гъне и не почервенява... По-кисела е по това време, но аз доколкото знам децата към 7-8 вечерта са си често кисели (или бъркам?). Мрънка понякога, вчера даже плака докато заспи, но нищо общо с реакциите й от коликите.

Та въпроса ми - дали са отминали? Или има и при тях латентни фази, и после пак се връщат?
Иска ми се да спра с химиите, които й давам, но ме е страх да не се върнат болките (то болки в коремчето ще има чат пат, ама знаете за какво говоря)... Знам, че Инфакола действа с натрупване и именно затова се чудя. Вие кога го спряхте??
И дъщеря ми пиеше Еспумизан в началото,но не видях голям ефект.Продължих с  Инфакол и  веднага си оказа влияние,а не си внушавах защото коликите при нея започнаха от 10ден и бяха зверски силни почти до 3мес.Точно на такива фази беше,какато описваш/понякога тихи,а вечер доста по шумни.......и болезнени за нея  Tired/
Денем не съм и давала,предимно вечерните часове,за да можеше поне малко да поспи.Че е химия,спор няма но предпочитах спокойно и наспало се бебе и майка,пред жално-хленчещо скимтене и  будуване на двете ни.В ред с това пиеше и чай за коликите,прилагах правилата на Карп и общо взето с мн.търпение и любов този период отминава.
Успех!

# 7
  • Мнения: 140
След като беше спокойна без инфакола 2 седмици го спрях тотално, преди това бях пробвала няколко дни, но не се получи Peace

Общи условия

Активация на акаунт