Генетични изследвания за тромбофилии - къде?

  • 3 049
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте,
След 2 спонтанни аборта / имам едно нормално раждане преди 8 години/ лекарката ми препоръча да си направя панел при повтарящи се спонтанни аборти в една частна лаборатория - 250 лв. Четох, че и в Майчин дом правят такива изследвания срещу 100лв. дали става въпрос за едно и също? Моля ако някой си е правил скоро да сподели.

# 1
  • Мнения: 401
Да, за едно и също става въпрос. В Майчин дом, на последния етаж, в Националната генетична лаборатория - те имат и сайт, можеш да провериш там. Освен изследванията за тромбофилия си пусни и МТHFR- изследване за усвояване на фолиевата киселина. После, като ти излязат изследванията, в Националната генетична лаборатория могат да ти направят и безплатна консултация.

# 2
  • София
  • Мнения: 283
Майчин дом, лаборатория "Геника", Инвитро център Плевен.Ако ти трябват специалисти пиши ще ти дам контакт.
В този форум можеш да се свържеш с професор Кременски(началник на генетиката в Майчин дом):
http://www.lmpbg.org/forum/viewforum.php?f=6

Ето ти и координати на Кременски:
Адрес за връзка:
София 1431, ул. Здраве 2, Университетска болница СБАЛАГ ”Майчин дом”
НАЦИОНАЛНА ГЕНЕТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ
ЦЕНТЪР ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА
Лаборатория по молекулярна патология
Тел: 02/ 9172 268 и 02/ 9172 476. Факс: 02/ 9172 469
Е-поща: kremensk@medfac.acad.bg

Аз бих те посъветвала да направиш и имунология, ако искаш пиши и ще ти дам много инфо и координати.Обикновено при4ините за спонтанните аборти са генетика и имунология, в пове4ето случаи са в комбинация.

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 19:29 от marushkag

# 3
  • Varna
  • Мнения: 115
Здравей! Съжалявам за случилото се при теб. Аз загубих бебчето си в началото на месеца, 17 г.с. Случва ми се за пръв път, моля Господ - и последен. Търся причините. Пуснах си изследвания за тромбофилия, изследват 5 маркера, по 40 лв. на маркер. От Варна ги изпращат в София, лаборатория Геника. Освен това пуснах и изследвания за АФСЛ, тях изпращат в Плевен, доколкото разбрах - лаборатория, свързана с др. Конова. Чакам резултати към 10 септември. Мисля, че при 2 аборта здравната каса поема някаква част от изследванията, но не съм сигурна.
 Пожелавам ти от все сърце, на теб, а и на всички жени, които искаме бебче и минаваме през трудности, скоро мечтата ни да се осъществи!

Последна редакция: сб, 25 авг 2012, 15:31 от zarrry

Общи условия

Активация на акаунт