Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 124

  • 113 217
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 634
Ето ме и мен.
Ванчччччччччче ,благодаря  bouquet
Ани д,честито на патерица.Да си жива и здрава и много късмет. smile3525
Мими,мсм,много шик торта ,страхотна е  Hug Hug Hug
Марулче,евала бе момиче ,останаха ми очите ,красота .Нареждам се до Бетина ,с нетърпение ще чакам разяснение за диплите и за топченцата .Страхотна си  bouquet
Мира варна ,страшно готина тортичка ,толкова е нежна  chef
Първа страница стартира отлично.

# 16
  • Мнения: 44
Добър вечер момичета в новата тема!
Ани_Д Честит рожден ден и от мен !Наистина апетитно изглежда ще я пробвам и аз тази рецепта!
МарулкаМного ми хареса сватбената ти торта !И аз се присъединявам към питащите обаче имам още въпроси - чудя се втория етаж колко ли е висок и цветето и листата на ръка ли са правени?
miravarna Много нежна торта !Страхотна идея!!!
Аз имам въпрос ако някой има опит в съхранението на блатове до колко време и при какви условия може да бъде съхранен блат пандишпанов или маслен без да се замразява?И ако се замрази не си ли променя вкуса след размразяване?

# 17
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Браво мацки страхотно сте стартирали темата.
Марулче много нежна торта!

Аз в близките 2-3 теми може и торта да направя ама дали ще я украся е въпрос с повишена трудност  hahaha

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Благодаря ви момичета за отзивите за тортата. Отговарям поред на питанията. Като цяло тортата е висока 28 санта, вторият етаж е 13 санта висок и 18 фи диаметър. По тортата има захарни перли и диамантчета от изомалт. Покриването е на принцира на наслагване на триъгълничета. Застъпват се в единия край и така се обикаля тортето и хоп, покрито.

Цветето е правено на ръка, с кътър - черните тичинки са от конец мулине. Листата с кътър, вейнър и съответно дъстване и накрая малко спрей за гланц Mr. Green Цветята на първия етаж са рисувани на ръка с флумастер и изцяло на око драсках, не съм отбелязвала нищо предварително.

Мираварна, чудесна торта и варвам, че си имала чудесно парти. Кога се очаква бебо?

vilana след замразяване блатовете стават дори по-меки и по-сочни, ако мога да се изразя. Редовно напоследък пека предварително маслен пандишпан и замразявам.

# 19
  • Мнения: 493
Здравейтееее Simple Smile
Ядох в БМС страхотна бишкотена торта, още я сънувам и много искам да я направя. Съдържаше бишкоти, праскови от компот и отгоре беше с крем от кисело мляко /поне вкусовите ми рецептори това успяха да уловят). Ще съм ви безкрайно благодарна ако някой е срещал рецептата някъде и ми я даде.   bouquet

# 20
  • Русе
  • Мнения: 23
И аз да благодаря за новата тема,че ако не сте вие не знам какво ще правя newsm51 ,разбира се пак въпрос:
Някой ползвал ли захарна паста Vizion има ли нужда от тайлоза за цветя и фигурки,как се държи при покриване?
Искам да направя торта за бабата на мъжа ми,но този път реших да пробвам с готова (аз явно няма да успея да направя годна за работа)Тази марка беше единствената в малка разфасофка...

# 21
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Ооооооо, криете се тука ааааа?!  Mr. Green

Ани, честит РД на патерички! Да си ни жива и здрава, много усмихната и весела! Тоя разрез не беше нужно да го показваш  Crazy Mr. Green

Марулче, и тук - с голям трепет ще чакам следващите ти сватбени торти!

Мираварна, страхооотна торта! Нежна, изчистена, пипната!  Hug

Бебешондел, така на първо четене бих заложила на бишкоти, натопени в компота, крем от кисело мляко, заквасена сметана, може би малко течна, желатин, праскови... Нещо такова!

# 22
  • Мнения: 1 163
Ей момичета страхотни са ви тортите. Shocked Shocked Shocked засърбяха ме ръцете макар че ще чакам рождения ден на тати ще му правя торта кошер /той е пчелар и смятам че ще го зарадвам/ Ако имате идеи приемам всякакви. В нета се разрових видях само един модел.
ditsan    bouquet  bouquet точно за квадратите.
Албенче не съм я правила аз  Embarassed Embarassed питах за отстрани квадратите дали има специални инструменти или с подръчни се правят от рода например на кръгче къдраво имам един такъв нож за рязане на пица, който не реже особено  Laughing Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: X
Сори, ама .....само запис!   Embarassed
Албенка, как върви подготовката за сватбата? 
Готова ли е тортата?
 

# 24
  • Мнения: 368
Брей, поне тук да се запиша с коментари, че предната я изтървах  Embarassed
Ани_Д, и тук честит празник на патеричка. Много ти е вкусна тортата  Mr. Green
mimi_msm, това ditsan ти е обяснила. Ако искаш къдравичко, аз по почин на ванчето си взех кроячка от магазина - едно инструментче като колеце с дръжка, но на колелцето има зъбчета. Абе, като кажеш кроячка в магазин за шивашки принадлежности, ще те разберат  Mr. Green Иначе ей така изглежда (снимката е от кукитата): http://www.cookibooki.bg/OEM/13-%D0%98%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D … %D0%BE%D0%B2.html
marulka_s , на тази торта много й се кефих във фейса
miravarna, твоите торти отдавна ми е много приятно да ги гледам. Тази е много сладка, но ми се струва, че си бързала и ми стои леко незавършена - може би малко цвят по чадърчето, което ме много сладко, не знам, но е сладка много
Дейзи, благодаря ти  Blush

# 25
  • Мнения: 1 163
Mishoka жива издрава да си ми  Hug Hug Hug аз това го имам купила съм си обаче мислих че се реже фондана с него и последния път пробвах то не го наряза и реших че съм си купила боклук някакъв  ooooh! ooooh! ooooh! да му се невиди голяма сладкарка съм  Joy Joy Joy имам и още инструменти и тях ще ги разбера някой ден.

# 26
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Гол запис, ама освен малкият да ви предложи торта от морски пясък, друго в момента няма Laughing...

Марулка, каква е тази красота - много нежна и в същото време нестандартна, запомняща се сватбена торта, много ми хареса Peace!

Мира варна, много нежна торта  bouquet!

# 27
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 415
Благодаря на всички за пожеланията!!! Заслугата за този апетитен разрез е изцяло на Мишока, заради страхотната рецепта. Аз просто я направих. Възхищавам се на тези от вас, които могат не само да украсяват торти перфектно , но и да създавят рецепти, които са истинско блаженство за небцето.
Марулка, невероятна торта. Толкова е красива и нежна, че направо завидях на булката.
Мираварна, бебешкото парти е било страхотно с такава готина торта.

# 28
  • Мнения: 29
Благодаря ви момичета за милите коментари ! Всички сте много положителни с коментарите Simple Smile
Mishoka, права си че нямах много време,а и освен това исках да е максимално изчистена и лесна за правене,т.к имах и други приготовления,а с този корем и тази жега,не ми се висеше много в кухнята.Чадърчето и на мен ми стоеше твърде бяло,но не можах да реша какво да му сложа в последдствие.
marulka_s, 4.09 ми е термина Simple Smile

# 29
  • Мнения: 634
Краси ,почти приключихме с подготовката за сватбата ,остава да дойде денят .Горещината ме съсипва и е много трудно с тортата,но нали знаеш при мен всичко става по най трудният начин.Тортата ще я видитие най вероятно в събота през ноща.Тогава смятам да я довършвам.Меченцата са наполовина готови ,дано да отцелеят до неделя Praynig

Общи условия

Активация на акаунт