Печене на пипер в домашни условия

  • 6 519
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте Grinning
От една година живеем заедно с вече съпруга ми и много обичам да готвя. Обичаме и двамата печени чушки червени, но тези от буркан не ни харесват особено, някак безвкусни са. Та реших да попитам вие как печете чушки в домашни условия, без чушкопек?

# 1
  • Мнения: 7 779
Здравейте Grinning
От една година живеем заедно с вече съпруга ми и много обичам да готвя. Обичаме и двамата печени чушки червени, но тези от буркан не ни харесват особено, някак безвкусни са. Та реших да попитам вие как печете чушки в домашни условия, без чушкопек?
на ламарина ,скара, решетка , жар.

# 2
  • Мнения: 0
в тава във фурната на печката, върху фолио на котлона

# 3
  • Мнения: 3
Балкона ми е страшно малък и нямам място за такива екстри Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 779
ами кажи че искаш да печеш чушки на балкон.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
В тава, в печката, на грил с вентилатор, стават чудесни, само трябва да уцелиш точното време за печене.

# 6
  • Мнения: 3
В тава, в печката, на грил с вентилатор, стават чудесни, само трябва да уцелиш точното време за печене.
Благодаря! Непременно ще пробвам

# 7
  • Мнения: 7 779
В тава, в печката, на грил с вентилатор, стават чудесни, само трябва да уцелиш точното време за печене.
Благодаря! Непременно ще пробвам
може би разхода на ток ще ти е малко повечко

# 8
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
kiosseva - не ми е ясен въпросът ти. Питаш ние как печем или търсиш съвет как ти да печеш и чушките ви да имат онзи изключителен вкус на печено? Във фурната няма да се получи!
Аз пека в чушкопек и на котлон, когато е за по-малък брой чушки. Майка пече на ел. скара, а комшиите на барбекю.
Предлагам ти и идея за младо семейство ,което да съчетае разходка, излет и запасяване с вкусно изпечен пипер -  купете си малко барбекю от Метро, последните оферти бяха -20лв, излезте извън града , сред природата ,до някоя чешмичка или рекичка, запалете го ,изпечете си мръвки, една тенджера пипер и се приберете. вкъщи разпредели чушките в пликчета и ги замрази, не ги бели, запазва се вкусът на печено. Вадиш си от вечерта да се размразят и си ги хапвате според предпочитанията. Така може да си приготвиш и за зимата.

# 9
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за отговорите!  newsm03

# 10
  • Мнения: 5 001
Благодаря на всички за отговорите!  newsm03

Дано не се включвам късно......Купете си чушкопек(голям размер - за по три чушки...Така се водят) !!! ....Така ще можеш да си печеш и чушки и патладжани в домашни условия......И ще правиш без проблеми каквото искаш.....(лютики,кьопоолу,разни разядки и т.н.,каквото ти реши фантазията щом обичаш готвенето).....

П.П. При нас яденето на печени чушки  са с индустриално количество....Не мога да смогна ,ако чакам да идем на излет примерно както е дала пример ИКСИ.....

То са чушки бюрек,кьопоолу,патладжан с майонеза....Или друг(втори вид) кьопоолу,който не е толкова популярен......Печен пипер с майонеза,сирене(извара),чесън......И други видове разядки......Чушки с доматен сос.....Само панирани чушки..........Шопска салата с печени чушки....Салата само от печени чушки с чесън,олио и оцет......Оххххх.....Омръзна ми да изброявам........

Имай предвид ,че ние не ядем само червени чушки Laughing И зелени също обожаваме,само да са печени.

Последна редакция: пн, 30 юли 2012, 17:10 от TheNMaster

# 11
  • Мнения: 10 366
TheNMaster, много ли мирише като се ползва, гледам че е в промоция в момента, а така се запалих само докато ти четях поста  Mr. Green
http://densi.bg/index.php?menu=8&product_id=1100024822

# 12
  • Мнения: 5 001
TheNMaster, много ли мирише като се ползва, гледам че е в промоция в момента, а така се запалих само докато ти четях поста  Mr. Green
http://densi.bg/index.php?menu=8&product_id=1100024822

Не ми се отваря линка ти...

По принцип,ако прегориш чушката или патладжана - мирише,защото започва да пуши люспата на това,което печеш......Иначе си мирише на печени чушки(пипер) или патладжан....

Ако искаш да не ти мирише на изгоряло - просто седиш и наблюдаваш до чушкопека....Това е тайната!

Слагала съм чушкопека и под абсорбатора в кухнята(зимно време,когато ни се прияде кьопоолу)......Пак става,но ми се надува главата от шума на абсорбатора  ooooh! Laughing


Зависи какви комшии имаш....Ние понеже в нашият блок всички печем на балконите с чушкопеци и нямаме проблеми.......Само сме си забранили барбекютата и скарите,че не се трае......И все някой трябва си пере прането втори път.... Mr. Green Stop
Но с чушкопеците нямаме проблем....

# 13
  • Мнения: 5 001
Ха....отвори ми се линка....ДА! подобен е и моят.......Важното е да може да влезе и патладжан в него.....Гледай дупката да е голяма.......Като за патладжан....

# 14
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 38
Здравейте Grinning
От една година живеем заедно с вече съпруга ми и много обичам да готвя. Обичаме и двамата печени чушки червени, но тези от буркан не ни харесват особено, някак безвкусни са. Та реших да попитам вие как печете чушки в домашни условия, без чушкопек?
Бих ти препоръчала да си купиш едно котлонче със закрити реотани, за да можеш да ги печеш на балкона. Аз съм си донесла от Бг и тука. Не изисква много място и няма ти е много скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт