Юни 2011

  • 37 461
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40
Добро утро!
Деси, напълно съм съгласна, че ако си криви краката или е дюстабан или има друга медицинска причина да са му нужни специални обувки, то детето трябва да ги получи и най-добре да са изписани от ортопед, за да сме сигурни, че са каквито трябва.
При нас не е имало никакви проблеми с походката и с такива специални обувки ходи като с паници, а меките са му удобни и дори тича без проблем, не се спъва, не пада и т.н. Както винаги - всеки си е различен и има специфични нужди.
Мая, точно както го казваш - убиват отзад на сухожилието  Confused
Все пак аз имам някои притеснения, защото моя баща е дюстабан Confused, така че скоро пак ще ходим на ортопед да се подсигуря, че всичко е ОК - ако той каже, че има нужда ще купя каквото е нужно, дори и онези стелки с бабуни ако трябва. Засега обаче нормалните обувки ни устойват.
(тая работа малко като с брекетите - за някои са незаменимо полезно нещо, а други по естествен път си нареждат зъбките и нямат нужда)

Накри, много хубави обувчици Simple Smile но този розовия чехъл изглежда опасен...той изобщо задържа ли се на крачето newsm78

Мейдънли, както каза и Августа - подметката трябва да е мека, даже според немски ортопед трябва да се проверява не само дали се огъва на средата, а и дали може да се осуква странично. Ако да - значи е достатъчно мека. (една приятелка, която живее в Германия и има дете колкото нашите ми сподели тази информация)

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 10:46 от Шуши-

# 46
  • Мнения: 722
Минавам набързо - трети ден съм на работа. Калоян е с бавачка, която много харесва, имаше две седмици адаптация в мое присъствие и много си допаднаха, няма ревове, няма хленчене, спокоен и доволен е. Изпраща ме и ме посреща съвсем нормално. Исках още да го гледам, но финансова възможност да седя вкъщи просто няма.
Така като чета, той е единственото непроходило бебе в темата, но аз и не очаквах друго май. Придвижва се бързо на четири крака или държейки се прав за мебелите, започна да кляка, държейки се с една ръка, и после пак да се изправя. От няколко дни казва да, не, дай, ела. Вчера е завел за ръка бавачката на местата, където не давам да се пипа - саксии, чекмеджета, контакти, показвал е с ръка и е казвал "не", което ми дава надежда, че не са толкова зле нещата. Иска си храна настойчиво, повтаряйки ам-ам. Жената е работила с деца с увреждания и го намира ориентиран и адекватен, но много страхлив. Личната лекарка каза, че вече не знае накъде да ме насочи и за лятото съм спряла всякакви търсения на лекари. На есен ще видим.

# 47
  • Мнения: 84
Шуши те са с каишка отзад и затова и се държат на краката. Това са възможно най лекичките, но в действителност как вика Деската са супер нестабилни. Това не разбрах аз глезена ли да е притиснат или само петата. newsm78 Значи ако е само петата и балерините стават, но наистина крачето се измъква лесно от тях. чехлите не се измъкват, защото са с каишка, но има опасност отпред за нараняване на крачето и пръстите и постоянно си оплитат между каишките отпред. Наистина тези на Деска ми изглеждат идеални, тоест и ние имаме подобни, но все са затворени отзад без и една дупка. Как вика Мая Джеокса са добри, но примерно втория чифт от дясно на Джеокс, запарват и не са за големите жеги, много тежки и затворени седят някак си. Крокерс нали уж ги дават за много добри, или може би за по големи деца... newsm78

А къде мога да ги намеря тези капчица? Деска, дай линк? Hug
Аз пък не мога да разбера криви ли краката или не, тя ходи нестабилно, оплита ги тия крака и не мога все още да кажа...

# 48
  • Мнения: 4 411
Накри, тези на капчица ги намерих сега сутринта в този сайт http://www.novobebe.com/productDetails-bg-2658.html

Аз ги купувам от бебешките магазини. Тук в Русе има едни Щъркел, Щастливото бебе. Виждала съм Щъркел и във Варна, та предполагам може да има и в другите градове.

Ето още един сайт. Тук има много модели.

http://www.shopmania.bg/prinadliezhnosti-za-biebieta/p-sandali-kapchitsa-2830058

# 49
  • Мнения: 2 456
дюстабана не се предава по наследство!  Naughty

# 50
  • Мнения: 4 370
Здравейте!

Иван вече не е на градина и пак обикаляме преди обед по площадките. Вчера ми беше лудница - гоних топки по пътното платно, свалях Иван от места дето се е покатерил и не може да слезе.... та днес реших да пропуснем площадката и ги заведох на гости на свеки. Имат хубав двор и ги пуснах да играят. Но Никола взе че заспа и аз се прибрах у нас. Та сега съм в почивка без да искам.  Wink ММ ми се обади, довечера искал да ни води на ресторант извън града с голяма поляна - удобна за деца. Изобщо днес съм релакс.  Wink

По колко пъти сучат децата ви на денонощие? (тези които още сучат де) Никола освен сутрин и вечер, сучи 2 пъти през нощта и 2 пъти през деня. По някога се опитвам да намаля дневните сукания, а сега реших и едното нощно да махам. Правя му кисело мляко на айран и единия път му давам от него. Снощи взе че три пъти се буди и двата пъти му връчих млякото. Единия път доста ми се сърди.

Нали скоро си говорихме за пастета. Тази сутрин и моите закусиха филийки с "пастет" и краставичка, но за пастет ползвах едно пюре от чисто телешко месо. Филията на Иван я наръсих и с шарена сол , за да не усети измамата!  Twisted Evil Wink

МамоЗвярке, вече се завърна в трудовите редици. Хайде, дано да е лека! Така както го описваш ми се струва че Калоян се развива доста добре. За прохождането не се притеснявай - Иван проходи след година и три месеца. Има време.

# 51
  • София
  • Мнения: 13 205
Аз да питам нещо Ваче в тази връзка, а и който знае - предполагам, че се подава друга декларация, че посещава ясла. От кога се счита, кога трябва да я подам - когато започва сезона ли, т.е. септември или когато тръгва (октомври)?

Да ти кажа не знам... аз ще я подавам когато започна рабита. Прекратявам си майчинството през септември и тогава ще я подам. Колегите ще я отнесат в НОИ след 20 септември, защото тогава се прави всичко  НОИ при нас.
За обувките искам да кажа за тия дето не знаят, че децата имат физиологично плоскостъпие (отвратителна ми е думата дюстабан Sick). Понеже после ще се отвори и дума за очите.. децата имат и физиологично далекогледство. И двете не са медицински проблем, а напълно нормални неща. За зъби и брекети пък има доста време...В тоя ред на мисли, Шуши, Камен също е плоскостъп както моята Ралица, както и всички бебета в темата.

Накри, много ми е трудно да обясня какво имам предвид, Трябва на живо да ти покажа. Сложи детето да стъпи на масата пред теб и виж крачето й как пада навътре, защото тя все още няма оформени сводове на стъпалото. Стъпалцето се накривява навътре. Идеята е да се изправи глезенчето. Хвани с ръка и изправи краченцето. Това е положението, в което обувката трябва да го държи, за да може при ходене да се изработи вътрешния свод. Та обувките трябва да имат задигната и твърда пета, която да обхване глезена до кокалчето. От снимката ми е доста тръдно да преценя твърдостта на обувките, но на първата снимка третата отгоре надолу на втората колона става  Wink Другите обувчици фръц са само да я нагласиш в тоалети, но не за ходене.
Зимните те са ясни, но с тях децата не ходят много. Преди време бяхме отворили дума за пантофите, които са дори по-важни, защото децата ходят с тях повечето отколкото с обувки. Не знам дали Найк произвежда пантофи съобразени с фешън изискванията на майките...  Laughing Така че пантофите всъщност са доста по-важни. Аз не съм купувала още. Ралито ходи боса или с буйки, защото е много горещо.

Такааа, да ви се оплача... Днес Сашето както нищо й нямаше на плажа каза "Боли ме главата! Боли ме корема!" и ...  Sick се разповръща. Веднага вкъщи. Скъса се да повръща, то няма какво, ама тя не спира  Tired Изпразни стомаха, поспа и сега е кукуряк  Rolling Eyes Ще видим до довечера. Сега й давам солеви разтвори по малко да пие. Може ли да е слънчасала се чудя. Няма температура. Между другото като казах температура не знам дали някоя от вас си взе от Лидл термометъра за ухо. Аз го взех. Искам да ви кажа, че е суперски  Wink

Ани, Рали суче през деня по обяд. Мога ид а не й дам, ама на плажа ме дърпа яко Sunglasses Вечер на заспиване суче и нощем не знам колко пъти, ама й избиват кътниците.



# 52
  • Мнения: 52
Здравейте!
Не мога да седна да драсна два реда,голямо тичане тия дни,но поне съм спокойна че Андон ходи вече с желание на ясла,все още само до обяд.Скоро и по цял ден.Вече съм спокойна.Краси го мъчат кътници,че проревава през нощта,но в рамките на умереното.
В неделя бяхме с приятели на плаж без децата и супер си е няколко часа спокойствие,чак ми стана гузно, че ми е добре без тях  Embarassed
Много болнички,да се оправят бързо
Чин,неприятна случка е имал Слав,но добре че няма нещо счупено.Почнах да пиша "браво,че и ДВЕТЕ сте добре" Mr. Green - всички чакаме госпожица!
Нещо не съм адекватна и спирам,а и двамцата са се разбеснели на спалнята и само се чудя кой ще изпищи  ooooh!

# 53
  • Мнения: 84
Софето е със запек. Sad  На обяд яде ориз с масло и пармиджано, но тя много пъти го е яла. newsm78 Седи на гърнето, напъва и плаче. Оригва постоянно и е много тежко, не се движи, сънлива е, но темп. няма. Сребърна вода, заради нослето и очите и дадох, но не вярвам да е от това. Вода много и дадох, круша и прясно мляко за разхлабване, но нищо и нищо. Преди половин час заспа, но си мрънкаше в креватчето. Преди ориза ака, но едно твърдо, твърдо, но не обърнах внимание, защото и друг го е имало този момент без да е било запек. Явно обаче ориза съвсем я е запекъл. Сега спинка хубаво, но си диша тежко и корема и е като футболна топка. Мен ме е много страх и все филми си правя, да не е глътнала нещо, че аз все я гледам, но някой път се завре при батко си и докато я взема е набутала някоя играчка в устата. Пък Крис от обяд си търси някакво човече от легото, то е почти невъзможно да го глътне, но мира не си давам, докато не го намерим. Crossing Arms Айде пак отивам да търся... Praynig

намерихме човечето за мое и на Крис щастие... newsm44 ох че ми олекна...

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 20:50 от nakri88

# 54
  • Мнения: 3
Здравейте момичета  Hug
Да се включа и аз по темите Heart Eyes
За инати сте говорили гледам,тази тема изключително ме вълнува в момента.Самуела е такъв инат и последно време така се тръшка,че просто се плаша  Shocked.Не само,че не ме слуша като кажа "НЕ",ами и тропа с крака по земята и се огъва цялата назад и се тръшва на пода!Кога ли ще си удари главата лошо просто не знам!Силно се надявам да е период и да отмине Praynig
Сандалки съм и взела такива и съм доволна:
Съгласна съм,че за момента трябва да са по-скоро удобни отколкото красиви Peace.А колко красивички съм си харесалаааа Laughing
Та в тоя дух Накри:Уаууууу каква колекция,много са сладурски всички,ама може да не са и удобни и затова да оплита краката Peace.Дано бързо и мине коремчето.Добре,че не е човече от Лего Peace
Чин:Стискам палци за мома Heart Eyes
Ваче:Дано е инцидентно при Саша Hug.Повече ми прилича на реакция към храна или вирус,при слънчасването има и температура и световъртеж,дано не е сериозно! Praynig
Сами с гърнето е доникъде,плаче като я сложа.Преди не беше така Confused Яде сама с лъжичка(както вече някой сте гледали във фейса Laughing),освен това не иска да я държа за ръка навън,а да обикаля самичка в резултат на което вече имаме ранички на коленете.
Та да ви питам с какво да ги третирам,особено ако сме на вън?
Хайде лека вечер ви желая,аз си сипвам една биричка студена Heart Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 13 205
Ох, Накри и мен много ме е страх да не глътне нещо и по-специално неща като батерия например. Преди години така едно детенце от форума, наборче на Саша глътна малка батерия. Не искамд а ви казвам какъв ужас е това. Накрая я беше изакало, ама батерията е била пред спукване. Солната киселина в стомаха я е разяла и добре, че не се е изляла.  Tired А Ралито беше скъсала на Саша един ластик с изкуствени перли. Още в Копривщица го събирах. Сега не знам къде е набарала кутията с перлите, ама бяха изсипани по паркета в хола  и тя държеше няколко Rolling Eyes
Дано да се изходи Софи! Hug

Samiimami, според мен е вирус това на Саша. Стана сутринта след като е закусила. Т.е. ако е от храна трявба да е към кренвиршката дето яде, но тя пък си беше съвсем читава. И се оплака първо от глава. Като цяло таз комбинация с болки в главата и в корема ми приличат на вирусче. Повече не е повръщала. Обаче е огладняла като звяр. Аз я спирам, дадох й да яде само обикновени бисквити. Аз се наядох, ама ми беше адски гадно да се крия от детето като ям  Embarassed Дадох половин доза нурофен и повече не я е боляла главата.

# 56
  • Мнения: 2 456
Здравейте.

Накри, за запек можеш да пробваш и овесени ядки с мляко, а в краен случай Дуфалак.  Confused

Ваче, как е Сашата сега? Тя пък уж не повръщаше, това лято какво й стана...

Августа, много съм се затъжила за вас, надявам се да се видим.


Да ви питам, откакто ходят децата отслабнали ли са? Нико е отслабнал 650гр. Днес направо се втрещих на кантара. В допълнение яде много плодове, не отказва друга храна, но определено не се храни със същия апетит както преди. Отдавах го на жегата..

Другото, което исках да ви питам как се справяте с къпането с този режим?  Thinking

За обувките- нещо доста се разминават теориите. Никола ходи с едни по-високи, но с подметка, която не е нито твърда, нито мека. Има и такива, които не държат глезена.
за есента даже съм му взела такива, дано му стават.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 069
Здравейте,

Накри, дано бързо й мине коремчето на Софи.
И мен много ме е страх да не глътне нещо, направо ми е ужасна мисълта. Да пази Господ  Praynig

Ваче, на Сашата бързо оздравяване.

Аз днес взех едни не много скъпи обувки с проветрения, с кожена подметка и стелка, но нагоре е плат, ами не ми се даваха за един месец до края на лятото 35-40 лв. Тия после може да ги ползва и като пантофи в къщи. Обаче извадих късмет с някакво намаление на едни кожени високи маратонки с цип отстрани на Капчица за 10 лв., ама май ще трябва да ги сменя с по-голям номер, че да му стават есента.

Ани, аз пробвах с пастет Виктор на морето, ама хич не му хареса.

Иначе Виктор си пие АМ през нощта по 2 пъти и на обяд преди сън.
До каква възраст е нормално да се дава АМ, ако детето иска - до 3 години ли? Пробвах го с кисело мляко, няма такава физиономия на отвращение. Лекарката от Втора градска каза, че дете свикнало с АМ трудно приемало кисело мляко, за мое съжаление.

Все забравям да ви препоръчам едни кремвирши (или кренвирши  Laughing), четох ви преди време, че изобщо не купувате, а аз покрай мъжа ми заобичах - на Тандем, Стара планина, страхотни са. Имам му доверие на този стандарт и чат-пат и на Виктор давам, много ги харесва.

Утре сутринта сме на един бебешки по-скоро РД, дано да му хареса. Предишното парти му хареса, въпреки че играчките му бяха по-интересни от децата, но сигурно е нормално, голям кеф беше да се въргаля в топки  Simple Smile

Чин, Виктор видимо е отслабнал, по кантар излиза същите килограми горе-долу, но на вид е отслабнал и това според мен си е съвсем нормално, децата изразходват повече енергия с ходенето и търчането, пък и лято...
А къпането - една тенджера на котлона, още една-две за разреждане и му правя душ с канчето  Simple Smile Той така и беше свикнал до скоро, баща му да го държи под душа, мисля ваната да я махаме вече.

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 22:36 от Maidenly

# 58
  • София
  • Мнения: 169
Добър вечер от мен
Една късна почерпка за бебето на една от най-добрите ми приятелка, което се роди тази вечер, казва се Георги, 3600  Mr. Green


Гледам доста неща обсъждате. Аз за обувките съм съгласна с Ваче и такива съм купила на Крис ( с висока твърда пета, до глезена). Преди това ходи малко с буйките на КК и яко си кривеше краката, откакто ходи с тези (вече 3 месеца де), ходи стабилно и тича даже. През деня като сме у нас ходи бос по двора Mr. Green

За кърменето някой питаше...Крис суче 193884 през нощта, през деня само ако сме у нас и като го приспивам 1 път на ден и вечер преди лягане/за приспиване. Е понякога суче само 1 път през нощта и след това към 7-8...абе не знам как ще се отбиваме, аз не го планирам за скоро това, че си е малък смукчо и явно нещо си го притеснява през нощта...не знам само като се върна на работа и ако ме пратят командировка, какво ще правя....

Накри, кисело мляко с овесени ядки срещу запека Hug

Ваче, Саша да се оправя Hug

Цвети, как е Мона Hug

Чин-че, тези маратонки са ок, аз понеже нали и на живо ги видях у вас, според мен са супер. Според мен маратонките са ок вече като ходят по добре, но за мен сандалите, които Шуши показа, не са ок... за яденето, и Крис яде по-малко...

Лягам, че днес много се изморих, много емоции, много нещо Hug

# 59
  • Мнения: 4 370
Здравейте!

Чин, Никола от както проходи, не е отслабвал, но просто спря да наддава и си стои на едни и същи килограми. Но той просто не се спира - ходи, катери се, бяга. В същото време наистина намали основното хранене за сметка на плодовете и зеленчуците.

Въпроса с обувките не го мисля вече. Свекърите му подариха едни обувки на Зара - в началото му бяга големи, сега са му добре и с тях си кара. Квито - такива. Изглеждат ми в нормите, ама не съм експерт. Нямам намерение да купувам други. Аз така обичам обувки да се използват до край и обикновено моите карат с по един чифт на сезон; максимум с два. У нас Никола ходи по чорапи или бос.

Зверче, да е жив и здрав Георги!

Общи условия

Активация на акаунт