АПРИЛче банския обува, за морето ще пътува

  • 36 984
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Духи ,защо с ориз-той без глутен ли е ? А на сантиметри расте ли госпой 'цата, щото ако е така, килата са на втори план ,и макар че не яде, може пък да е съвсем добре ... Simple Smile

Тъкмо се прибираме от вечерната разходка, навън направо си мирише на нов сезон, първо -подухва и мирише на печени чушки  Laughing-тая миризма винаги я свързвам с есента,второ-на площадката е пълно със сухи,жълти листа ...трето-стъмни се преди 21ч и светнаха лампите, четвърто-позахладня ...

Цоп и аз в новата тема! Бени, благодаря за което! Simple Smile eli_atanasova аз я започнах два пъти от както съм родила и в плодовия ден ми прилоша и няколко пъти, а единия дори не можах да стана от леглото. Правила съм я и съм имала добри резултати, но явно кърменето ме изцежда и имам нужда от повече и по-калорична храна! Като започна да захранвам ще се метна на диетка обаче Simple Smile г-ца Димитрова ....... ще те хвана в някоя градинка да ме учиш на шапките (ще крада занаят дет се вика)!Избирай - или вземам Стами или ме учиш да плета шапки Simple Smile Няма средно положение! Simple Smile

Ели, готово, много обичам да се правя на учителка  Laughing а и сама ще се убедиш колко е лесно, две бримки тук, една-там и докато се обясняваме ще имаме готова шапка.Обезателно с децата-че да мерим на главите колко още трябва да се плете  Laughing

Ех, с тези диети ...големи сте подстрекателки, айде всички през септември на режим  Laughing Пък и като сме заедно е по-мотивиращо...Но с тази 90дневна тормозия, водния ден абсурд да го правя ...

Бончил, вярвай че всичко ще е наред и ще бъде  Heart Eyes
Хайде,лека от мен  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 8 242
Ориз, царевица и елда са безглутенови  Peace
А каша, че да й сменя вкуса, знам ли я .. не толкова за наяждане.. Не съм го измислила - само ми хрумват в движение разни... всякакви безобразни Simple Smile
На см - расте 1-2 см докарва на месец...
Ама аз няма да я оставя гладна и да не расте.. Може да е проклета, ама аз съм по  Naughty

90-дневната без водния за млекодойните  Wink

Купих 3 шишета различни, да я видя поне от нещо каквото и да е дали ще й хареса да яде  ooooh! Кое от кое по-наподобяващо гърдата  Joy .. и 3 различни лъжички - че само ми ги хапе и им бруфка  Crossing Arms
Мъжо каза, че ще ми купи и доилен апарат и ще ходи сутрин на пазара да продава мляко ако тая тъй продължава..  Joy .. ако цедя след всяко нейно ядене - събирам по 1/2 л. мляко поне .. и спрях да цедя, че ще докарам някоя хипер-мипер.. да се чудя и с това как да се оправям..

Пък да ми е такава мега-супер-хранителна кърмата, че с 1/2-1/3 от нормалното да качва.. егати разфасовката дето съм  ooooh!  Crazy

И не съм яла шоколад от 1 месец ... и откачам от което вече  #Crazy (не че има файда.. ама поне не реве вече).

# 47
  • Мнения: 10
Духи, докторите какво казват за това инатливо бебе, имали ли са подобен случай?



Момичета, вашите бебоци имат ли горе-долу някакъв режим?
Мислех, че Гери има, но от 3-4  дни си прави каквото иска!!! Спи и яде когато и поколкото иска, поне да знаех за дългия и сън, та и аз да полегна, ама не, не казва Crazy

Лека нощ!

# 48
  • Мнения: 0
Hadji, chukam na durvo, no Tsveta ima rejim. Vecher ia kupia I kurmia v 9, 9:30-40 e v legloto, do 10 e zaspala. Iade 1 ili 2 puti noshtem. Sutrin se budi nai-chesto v 8, po-riadko (kato dnes 9). Prez noshta spi, daje suche speiki.
Prez denia iade na 3 chasa, kato ot 14/15 do 17 spi. Vecher pravi edna po-goliama pauza I sled 17 iade napravo v 21 za zaspivane.
Gore-dolu tova e rejimat. Mnogo sum dovolna za sega, vupreki che kato gledam edno neino drugarche tuk na 8 m kak si pravi kakvoto iska..iasno e, che vseki rejim e predposleden Simple Smile

# 49
  • Мнения: 65
ех, Духи как се надявах да се похвалиш, че малката яде, а то по старому... еми пробвай с оризова каша, може пък да й хареса, пак ще й слагаш кърма... дано прояде.. ако не, давай вратните пържоли  Wink

Hadji, от както стана на 4м режим нема... спи само един дълъг сън и то предимно преди обяд в количката. Яде на 3 часа, като спи по час след всяко ядене. А сега яде в 9 и заспа, и после се буди да яде в 3 и в 6.

samm, браво на Цвета  Hug

Г-ца Димитрова, аз като лежах 3 месеца у нас, ме хванаха лудите и изплетох 3 шапки, ама са далеч не така хубави като твоите... след 2 седмици сме на Слънчев ден, ще ти се обадя за уроци Wink Направо трябва един кръжок да спретнеш, може и командировка в София да идваш и да ни консултираш Simple Smile

за диетите - на есен с песен и аз с вас Peace Не мога да се понасям, всичко се тресе по мен и не знам как ще се съблека на морето. Ще сме с още 2 семейства, жените са супер слаби, аз ще съм като хипопотам, ама какво да е прави... А един апетит ме гониииии  ooooh!
Духи, и на мен ми се яде много, ама много шоколад, ама нема с таз диета ... #2gunfire

# 50
  • София
  • Мнения: 188
Abe, momicheta, koga se ochakva da pochnem da si poluchavame maichinstvoto, a ne bolnichni? Hm, na men siakash pak mi prevedoha bolnichen, ne moga da razbera nishto s toia NOI...
Samm, на мен днес ми преведоха остатъка по последния болничен (до 18.07.) и доколкото виждам работодателя ми още не е представил в НОИ декларацията с която да ми бъде продълженио майчинството. Ама то това при мен е нормално, т.к. заплатите се превеждат около 10-15-то число на следващия месец, та остатъка за юли не го чакам преди края на август. Твоя последен болничен до коя дата е?
Момичета, вашите бебоци имат ли горе-долу някакъв режим?
Мислех, че Гери има, но от 3-4  дни си прави каквото иска!!! Спи и яде когато и поколкото иска, поне да знаех за дългия и сън, та и аз да полегна, ама не, не казва Crazy
През деня се храним на 3 часа - 9/12/15/18/21, а нощем - когато се събуди. Спим по 1 час преди обяд и привечер навън в количката, а големият ни сън е между 14 и 17h. Ама той е възможен само ако съм си легнала до нея ... но поне си имам оправдание да подремна и аз.

За срещата съм ОК, дано не изникне нещо непредвидено, че съм с двете деца.

# 51
  • Мнения: 2
Бени, аз също да благодаря за темата    bouquet

Духи, ама наистина се измъчи с твойто инатче, герой си ти! 

Захранването: Ама защо да е толкова сложно с домашни пюрета, не се отказвайте толкова лесно  bowuu Намирате добри зеленчуци и плодове (мда, сложна задача понякога), хвърляте ги в блендера или в кухненския робот, после във формичките за лед и като ви трябва нещо, вадите, в микровълновата, добавяте кърма или АМ и храните Simple Smile Много от Е-та са канцерогенни и още не се знае дори кои. И никак не е едно и също дали организъм в най-активния си период на растеж ги консумира или когато вече са се изградили повечето органи и защити. Това ми е лаишкото мнение, ама спирам, че ми е тема  Crazy

Яденето на ръцете:
Ох, това е най-досадното ми нещо! Аз нямам против да си смуче палеца, ако иска, но тя настървено си бута цялото юмруче и вместо да се успокоява се изнервя и ако спи, се буди...  ooooh! По точно тази причина през деня няма повече от 40 мин сън. Каката беше същата, накрая я слагахме в едни чувалчета, дето тука продават, че така и не се научи. И почна да спи по цяла нощ! Стела израсна единия размер, а е малка за другия, но я слагам веднага.

Режим
: Май почва да установява такъв: става в 8 и макс в 8 вечерта тр да е в леглото, иначе: скандал! Иначе има 2 дремки сутрин и 2 следобед.

Бончил,
Hug радвам се много за резултатите от биопсията, дано всичко останало се развие колкото е може най-добре!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2
А пък моята дребка не иска да яде на 3 часа, огладнява някъде на 4-тия, 5-тия час. Явно нямаме проблем с яднето, защото снощи изяде 160 мл наведнъж  Shocked, за вечеря и бяха минали 4 часа и половина и сама си ги изяде без кандарми. Така че предполагам щом бута с езиче шишето, не е гладна. Поне засега това да не ни е проблем  Wink, явно ще си хапваме по-рядко.

Засега режима и е около 2 часа е будна, след това около 1 час спи и така цял ден  Simple Smile. Вечер си иска банята не по-късно от 8, защото започва да нервничи, ядем и най-късно 9 сме заспали, за да има свободно време и за мама Party. После прави една пауза от 5-6 часа и яде полузаспала към 3 и после в 6-7, и пак започваме от начало  Crazy.

# 53
  • Мнения: 5
Добро утро! Относно лапането на ръцете и нашите са постоянно в устата.Иначе пак не щем да акаме и се чудя вече кой път да хващам - давах два пъти Лактулоза и клизма правих / така да мразя/ не ще и не ще а иначе се криви и не спи и аз си мисля че от това.....не знам вече.Изнервена съм и съм притеснена...............Иначе   за захранването и на мен ми се ще да приготвям пюрета пред купените ама да видим. За режим - не мога да кажа че имаме такъв - кърмим се по всяко време - и заради жегите пък и заради този гаден вирус който изкарах и се обезводних гледам да я слагам по-често на гърда. Само през нощта спи и не се буди  - вечер заспива към 22.30 и сутрин се буди към 6,6.30,7 - различно.Моля се само да ни се регулира това акане че направо ще се пръсна.Другата седмица ще ходим на ДК - отложих я заради вируса та да видим какви са резултатите и тези ваксини.........да минава всичко. Да ви питам вие давате ли витамин Д сега?

# 54
  • Мнения: 8 242
stelinkata, пробвай с линекс бебе - пробиотик е би трябвало да действа изакващо Simple Smile
Но трябва да го даваш няколко дни - по 1 прахче на ден.

# 55
  • София
  • Мнения: 188
Добро утро! Относно лапането на ръцете и нашите са постоянно в устата.Иначе пак не щем да акаме и се чудя вече кой път да хващам - давах два пъти Лактулоза и клизма правих / така да мразя/ не ще и не ще а иначе се криви и не спи и аз си мисля че от това.....не знам вече.Изнервена съм и съм притеснена...............
Stelinkata, пробвай ако искаш с овесени трици. Аз хапвам по 3-4 лъжици на ден с кисело или прясно мляко и Емма си ака супер редовно, даже понякога и по-редичко.
Да ви питам вие давате ли витамин Д сега?
На последната консултация ни го спряха, предполагам че от септември пак ще го започнем.

# 56
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile
Ние нямаме строг режим на хранене. Понеже яде по малко, не защото нямам кърма, аз виждам че тече, но тя просто не иска и яде през 2 до 3 часа. А за спането може да спи и по един час на ден. Много рядко стигаме до три. Но поне нощно време се будим веднъж най-много два пъти. Другата седмица мисля да я водя за имунизациите и да видим колко сме пораснали, защото вече доста натежава. Ако не друго поне мускули ще направим с тези деца Simple Smile))))))))))
Аз витамин "Д" давам, дори и давах по една капка, но ми казаха да почна по две.

# 57
  • Мнения: 604
Здравейте, момичета. И ние се присъединяваме към ядящите ръцете си. Ако може и двете в устата още по-добре. Аз обаче си мисля, че я сърбят венците защото най-много обича да дъвче палеца на баща си(а той е с по-груба кожа нали) - е няма такъв кеф. Биберон спрях да предлагам. Опитах с дъвкалка за зъби ама и към нея нулев интерес.
За режима - какво е туй нещо  Crazy Само от 1 седмица ми прави един по-голям сън около 2-3 часа следобяд и туй е съня за целия ден. А през ноща е различно понякога се буди ,понякога откарва до сутринта.
И момичета сега имам един проблем както бях споменала ние се върнахме към кърмата и поради тази причина в момента следя по лупа всеки памперс. С нааканите проблем нямаме 1 път голямо аки и няколко по-малки. Обаче много ми намали пишкането щерката. От 2-3 дена сменям по 3-4 памперса като само  1 е обилно напишкан. Не знам да се притеснявам ли или е нормално в тази жега? Да поясня вода давам в изключителни случаи - когато се разхълца след ядене и не иска пак на гърди или вечер когато ми е нервна давам малко да се успокои и след това я слагам на гърда,че иначе се дърпа и не ще. (знам че не е правилно ама иначе не иска въобще да засучи вечер).

# 58
  • Мнения: 0
Вит Д ще даваме пак чак към Октомври, така каза педи, но при всеки е индивудуално, защото тя провери фонтанелата...
Ние сме на АМ, пием много вода и за обяд вече ядем пюре. Акаме по 1 на ден, вече от време на време по 2, че зареди пюрето е по-твърдо акото и не може на веднъж да се изака душичката. Но не се напъва по-много време, или пък да се напъва без да ака, също не се случва.
stelinkata Оставяй я повечко по корем, да се мъчи да се изправя, да пълзи и ткива.... Преси напоследък все така ака Simple Smile

# 59
  • Мнения: 0
Oh, ReniM, ne znam do koga mi e poslednia bolnichen *zasram*. Smotanka sum Sad

Az vit D davam po 1 kapka. Predi po 2 davah, no sigurno ni go namali, zashtoto sa slanchevite mesetsi.

Общи условия

Активация на акаунт