Недоносени близнаци на една годинка.

  • 3 385
  • 15
  •   1
Отговори
Имам момиче и момче на годинка и са съответно 6,600 и 7,700 kg.
   Хранят се, но са доста дребни за възрастта си. Ако имате опит с такива дребосъци пишете мишете ми. Другиат проблем е, че спят в една стая и се будят един от друг.
   Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 173
И нашите близнаци спят в една стая и се будят взаимно. Като бяха малки това ми се струваше голям проблем, защото се почваше един рев - страшна работа... Сега вече си спят спокойно и като се събудят не плачат, а си бърборят и си прехвърлат играчки и възглавници в креватчетата.
За теглото не мога да ти кажа.  С какво тегло се родиха бебоците? При нас момата се роди по-малка, но много бързо догони и изпревари момъка. И сега е с 1кг. повече, макар,че той се храни по-добре от нея (но пък не си сяда на дупето).

# 2
  • Мнения: 429
Имаме го вкъщи и единия и другия проблем ... Малките са на година и 2 месеца . До годинка се събуждаха взаимно всяка вечер , нямаерих решение . Разделих близначките и сновях всяка вечер из стаите . Поне някой спеше вкъщи . Сега на годинка и 2 месеца сме 10 килограма и педиатърката каза , че не сме с нормално тегло , а не се рдихме никак малки. Но са ми такива злояди... Освен мюсли и мляко друго не ядат ...

# 3
  • Мнения: 2 839
Ох и ние от 2 седмици спим "разделно"  Wink  Единия от двамата спи на спалнята с мама, а другия си е в кошарата в детската и тати на диванчето (тати го е страх да не смачка детенце на сън на спалнята, от което аз намазах - най-после не спя на дивана в детската  Laughing ). Наистина така са по-спокойни, спят до по-късно. Ама хич не ми се иска да е така, защото пък на спалнята ще привикнат и предполагам ще искат все там. А, на всичко отгоре продължават да пият мляко към 1-2 през нощта. С теглото и ние не сме много напред ама аз вече не обръщам внимание. Преди месец Георг беше 8200, Стела 9кг. И това не ме тревожи всъщност никак, ама ме мъчи това че Георг отказва да заяде каквото и да било различно от Аптамил и едно единствено плодово пюре - Семпер манго с банан. Доста богато меню, а?  Simple Smile  Всъщност и на това вече не се шашкам много, ама е много изнервящо да го гледаш как отказва всичко. От 1 седмица имаме голям напредък - държи солета! Не я яде, но поне не я хвърля с отвращение както до скоро. Случи се 2-3 пъти да я оближе даже  Laughing
Абе яденето ще се оправи, търпение трябва само. Ама аз искам вече да спиииииииииииииииим. Тази вечер съм много корназ, седя до късно, защото майка ми е тук и утре ще поспя до 9!  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 512
Ох и аз да споделя. Понеже аз и през нощта съм била сама (до година и 7 месеца бяхме сами във Варна докато тати работи в София и търси квартира) . Когато единият се събуди го взимах при мен на дивана (широко разтегнат) давах му да суче и той блажено си заспиваше без да събуди     брат си . После когато се размърда вторият връщах първия в кошарката а взимах будния съответно по същата процедура . Слава богу се будеха само по веднъж за през нощта. А после като пораснаха ги вземах едно след друго на дивана при  мен до сутринта (вече без кърмене) , което се оказа голямата ми грешка понеже сега сами си идват и се бухват в спалнята .
За теглото понеже се родиха малки (2600 и 1600 ) на годинката бяха с тегла Оги 10 700 , а Ники 8 500 . Докато Оги е лаком с Ники е злояд итака разликата в теглото вече е 3кг. Какво  ли не съм опитвала за да предизвикам някакво желание към храната ( на маймуна редовно се правя ) обаче не е лесно с Овне да се разправяш:)

# 5
  • Мнения: 2 839
Теди, ги си геройня! Как го издържа това??  Shocked  Аз ли съм най-голямата мърла на тоя свят, едва се оправям с толкова помощници Embarassed
Жалко че не се разприказвахме по-рано, миналата неделя бях в София. Можеше да се видим  Simple Smile  Живот и здраве в края на октомври пак ще ходя. Може да се видим, ако хочеш  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 512
DiVA  неволята те учи  на много неща . Не бих казала че си мърла просто си имала късмет Simple Smile Аз най -много съм благодарна на приятелките си без тях не бих се справила , но в общи линии се гордея от себе си.

А относно срещичката с най-огромно удоволствие Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 895
моите също се родиха недоносени, в началото на 8 месец-той беше 2 230,тя 2 020.на годинката тежаха около 9 килограма,при положение,че до 6 месец бяха доста злояди и двамата и наддаваха с голям зор. вече сме на две години-храним се с апетит и добре,но пък нямат спирка освен когато спят-в момента са 12 550 той и 12 100 тя.определено са по-дребни от връстниците си,но за мен са си екстра като си спомня какви мишлета се родиха и как съм ги докарала до тия килограми единствено благодарение на собствените си усилия,защото сама си ги гледам от самото начало.
а за буденето нощем-ние още си се будим. слава богу вече не се будят един друг,но и двамата се стряскат през ноща и се гушкаме ако имат кошмари или даваме вода или понякога просто искат да ги завия...дечица,няма как,не е лесно,но пък не вярвам която и да е от вас да се откаже от двойните проблемчета Laughing защото в крайна сметка и радостта е двойна Grinning

# 8
Здравейте,
аз съм мама на близнаци - Златин и Йоана, които през декември ще станат на 5 години. Вече сме далеч от бебешката възраст, но още си спомням мъките с храненето. Тя се роди 2540, той 2130 и ми се струваха много мънички. Не успях да ги кърмя дълго - нямаше и месец, и минаха на обща храна. Той много бързо наддаваше и след няколко месеца я надмина. Към момента са почти еднакви обаче - той е 1 см и 1 кило по-тежък -16 и 17.
Като бебета обаче категорично отказваха да ядат с лъжица, както и всякакви зеленчукови или месни пюрета. Това, което правех, за да ги излъжа, бяха разни бъркочи в биберони с широки дупки - пасирана попара, пюре с мляко - отказваха го често - пасиран банан с мляко, каша - също в бибата, подсладени кисели млека.
Казвах си - в крайна сметка по-добре да ядат с биберон, отколкото да карат само на мляко.
Резултатът обаче е, че той до момента отказва да яде плодове в твърд вид, предпочита ги на сокове Imp

# 9
относно килогромите ние сме много добре/да чукна на дърво/, но спането ни също не е спокойно,всеки от тях се буди между 5-7пъти на нощ, но по различно време /слава богу/ да кажем през 20минути. всъщност те не се събуждат, а само изплакват и трябва да станеш да им подадеш бибероната, защото са я изтървали или малко вода, но си е кошмарно това спане за нас.надявам се след зъбите или като поотраснем да се оправим, а иначе ядем само пасирано.

# 10
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ.ВИЕ СТЕ ГОЛИАМИ БЕБЕТА В СРАВНЕНИЕ С НАС.КОЛКОТО ДО ХРАНЕНЕТО ,НИЕ ЗАПОЧНАХМЕ ДА СЕ ХРАНИМ ПО-ДОБРЕ ОТ КАКТО СМЕ НА ДЕТСКА КУХНЯ./МНОГО Я ХАРЕСВАТ/.,НО НЕ МИ ПИАТ НИКАКВИ СОКОВЕ САМО ВОДА.ДНЕС ГИ ПРОБВАХ С МАЛКО КИСЕЛО МЛЯКО ,НО ПО МАЛКО МИ ПОВЪРНАХА.ВСЕ ОСТЕ НЕ ХОДИМЕ САМО ЛАЗИМЕ.КАЗВАТ ЛИ НЕСТО СМИСЛЕНО НА 1 ГОДИНА/? ЧЕЛА СЪМ НЯКЪДЕ ЧЕ БЛИЗНАЦИТЕ ПРОГОВАРЯЛИ ПО ТРУДНО,ЗАСТОТО СИ ИМАЛИ СОБСТВЕН ЕЗИК С КОИТО СЕ РАЗБИРАЛИ ПО МЕЖДУ СИ.

# 11
Забравих да ви питам някоя от вас да е случила на детегледачка /?Ако имате нещо предвид .ПИШЕТЕ.

# 12
  • Мнения: 2 051
А кога близнаците настигат връстниците си на ръст, тегло, в говора и другите умения?

# 13
Цитат на: vedrra
А кога близнаците настигат връстниците си на ръст, тегло, в говора и другите умения?


всичко е силно индивидуално. Моите винаги са се движили заедно с връстниците си, даже са ги изпреварвали понякога - тя проходи - т.е. направи първите си крачки сама на 9 месеца и половина, на 10 вече ходеше уверено. Той - на година и 1 месец. Причината да се движат заедно с връстниците си е може би, че се родиха почти на термина си - само 5 дни по-рано. Ако бебчетата са седмачета, разбира се едно известно време ще се движат по-назад.

# 14
  • Мнения: 331
моите кукли тежаха 9 600 на година и 2 месеца. много добре си били... родиха се по 2 550 и 2480 и 46 см. миньон4ета... сега като им спрях бебешките пюрета едната започна да се мръщи на манджите с месо. другата си яде. но изобщо не ги дохранвам, ако не ядат каквото има в купичките. ако искат. следобедната каша им е любима,есетствено. и нали е хранителна, с нея си наваксваме калориите от обяд. на мен ми се стуват добре, но майка ми само пита къде са им гривничките по ръцете и крачетата. нали са девойки в крайна сметка... няма като мене цял живот да мислят за калории и палачинки... доколкото знам до втората година се изравняват с другите. а като тръгнат  на ясла - всичко почват да ядат. аз пък вече не харесвам дебели бебета...

спането нямям проблем много рядко се будят през нощта, а като се събуди едната другата си спи. през деня спят по едно и също време. това не беше така около 6-8 месец. тогава бях полудяла. дори сега спят още два пъти на ден, даже сутрин повече, защото сследобяд сме навън.

Общи условия

Активация на акаунт