Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 483
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Две в едно, при мен хормона растеше около седмица след като започнахме да се съмняваме за Извънматочна. Тъкмо когато си мислех, няма да отърва ножа и започна да спада. Но растеше съвсем незначително и бях далеч от опасните според доктора 1000 ui/l. Чета за твоя случай от известно време и се надявам да имаш моя щастлив край. След хиляди притеснения хормона стигна 0, послед правих цветна снимка на тръбите и всичко беше ОК.

# 286
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При мен в момента е малко над 1000, успях вчера да ги убедя да изчакаме още малко преди да сложа метотрексата.
Чувствам се добре, нямам болки, и в момента имамам кървене от няколко дни та се надявам много се надявам да се изчистя сама. В неделя пак ще давам кръв.

# 287
  • Мнения: 612
Здравейте момичета, направо не знам откъде да започна.
Имах положителен тест на 10 септември, на 15 получих болки като менструалните и на 18 ми дойде.. и ми зацапва до днес.
Първото ми чхг беше на 15.09 - 185, след като ми дойде цикъла, на 21.09 пак 185, започнаха едни съмнения за извънматочна....На 29.09 - чхг падна до 150, после 100 и се успокоих малко. Междувременно, оня ден 09.10 си пускам пак контролно чхг - 40.99, на 11.10 лекарката пак искаше да го види....чхг 49.99.ПОвишено с 9 единици.Продължавам леко да зацапвам на 22-23 ден, пих дуфастон, не спира. Вече тотално откачих от притеснение.Лекарката ми продължава да се съмнява да не съм изкарала извънматочна.От лаборатория ми казаха, че е възможно да има леки девиации нагоре в резултата. Вече не знам на кой свят съм. Просто ми се искаше да споделя, защото не издържам.

# 288
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Хайди а ходи ли на преглед?
Нормално е да отнеме време докато чхг падне съвсем. Хубаво е да се споделя на човек му олеква.

# 289
  • Мнения: 612
Хайди а ходи ли на преглед?
Нормално е да отнеме време докато чхг падне съвсем. Хубаво е да се споделя на човек му олеква.
Здравей, благодаря за включването.
Ходих на три лекаря. Този, при който се наблюдавам не спря да се съмнява за минала без последствия извънматочна, заради чхг.Но чхг ми падаше плавно 20 дни, сега мръдна нагоре с 9 единици.
Аз питах в една лаборатория и ми казаха, че  чхг пада плавно и се взима през по голям интервал от време.Не през два дни,защото е вероятно да не е мръднало за такъв кратък интервал, особено ако е било по ниско.
А и как било възможно да е извъматочна, ако пада дълго време и изведнъж да се качи,  40 било ниска стойност.
Абе, не зная дали ми се разбира какво съм писала, май много объркано го обясних. Още съм под въздействие на емоцията.
Просто голям кошмар, един ми казва, че кървенето/зацапването ще спре не е кой знай какъв проблем, друг ми казва, че е проблем. Един ми казва -  да гледаме чхг през ден, друг ми казва - през седмица.Вече до гуша ми дойде да обикалям по доктори, всеки със собствено интерпретиране.

Последна редакция: пт, 12 окт 2018, 15:15 от haidi

# 290
  • Мнения: 13 929
Важно е ЧХГ да се следи в една и съща лаборатория, защото варира.

# 291
  • Мнения: 612
Важно е ЧХГ да се следи в една и съща лаборатория, защото варира.
Toчно това попитах и аз една лаборантка, колко е девиацията между лабораториите. И ми отговориха, че не е фрапиращо голяма.
Аз днес си пуснах чхг в друга лаборатория, за да видя какъв резултат ще излезе.
Абсолютно същия като вчерашния 49, само има малка разлика в знаците сед запетаята.
Т.е. две лаборатории дават еднакви стойности, поне в моя случай.
Попитах и прятелка, лекар, за "нулирането" на чхг,  тя ми каза че чхг се нулира до 35 ден след аборта.

# 292
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Как си Хайди ?

# 293
  • Мнения: 1 275
А ти как си Две в едно? Пуска ли ново ЧХГ?

# 294
  • На остров
  • Мнения: 13 498
В четвъртък бях в болницата и отказах метотрексата, поисках още наблюдение. Тогава чхг ми беше 1040 а хемоглобин 136
Днес бяхме пак чхг е 1190 хемоглобин 130.
Много много се надявах да почне да пада гадният хормон.
Утре вероятно като ми се обади доктор ще искат да сложат инжекцията.
Много ми е гадно, как уцелихме тоз късмет не знам.
От друга страна разбирам, че щом продължава да се качва значи нещо не е наред, но много искам да се изчистя сама без намеса ако може.

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 21:44 от Две в едно ;)

# 295
  • Мнения: 612
Отидохпо спешност в Майчин дом, след адски световъртеж.Извънматочна бременност в 10 седмица. След два часа ме оперираха по спешност и ми махнаха тръбата.
На 4 лекаря ходих, всеки със собствено мнение.От киста,през хламидии, кръвотечението ще спре само,чхг да не съм го мислела,бавно падало и.т.н.
Шока беше невъобразим.При спадащо чхг, достигнало 50 (от 185) съм била с извъматочна.Изгубих си тръбата.Наревах се,още ми се плаче.Чудя се защо ми се случи.Лекарят,който ме оперира каза,че за него няма обяснение защо плодът е останал в тръбата,била е съвсем наред,без сраствания или промени.
Недоумявам какъв е този късмет.Всичките ми приятелки са бременни, без през ум да им мине че могат да преживеят подобен ад.
Чудя се дали да опитвам отново.Аз съм на 39 г.и времето ми е поизтекло.

# 296
  • Мнения: 1 275
Съжалявам за случилото се! Гадно е, но трябва да се съвземеш..разбира се,че ще опитате пак!

# 297
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Съжалявам Хайди, аз съм на 40 скоро 41.
Утре пак ще ходя да давам кръв.
Много много се надявам да почне да пада вече този хормон.

# 298
  • Мнения: 1 275
Ще падне..няма къде да върви!Ще чакам да пишеш.

# 299
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Хайде, историята ти много прилича на моята. Само че моята тръба оцеля. Не се отчайвай! Имам много бременности след това. За възрастта също - на 40 съм, с двумесечно бебе. В групата ни има майка на 45! Изчакай 6 месеца, тествайте другата тръба и ако е наред, действайте.

Общи условия

Активация на акаунт