Кисело мляко-сурогат

  • 2 691
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Сурогатното кисело мляко е с собенно дълъг срок на съхранение. Съхранявано даже и при високи температури, то не вкисва а само се разлага, което доказва липсата на Lactobacillus bulgaricus. Бактериите, за разлика от хората, не е възможно да бъдат излъгани.

Някой може ли да назове кисело мляко, на което кофичката се "подува" при съхранение на топло?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Домашното!  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 616
Лазарова.
Местна фирма е.
Пък даже на опаковката пише, че има сухо мляко в състава.

# 3
  • Мнения: 25 599
Някой може ли да назове кисело мляко, на което кофичката се "подува" при съхранение на топло?

Мога.

# 4
  • Мнения: 0
Лазарова.
Местна фирма е.
Пък даже на опаковката пише, че има сухо мляко в състава.

Предполагам, че бактериите ядат сухо мляко, даже и от Чернобил.

# 5
  • Мнения: 40 869
Сурогатното кисело мляко е с собенно дълъг срок на съхранение. Съхранявано даже и при високи температури, то не вкисва а само се разлага, което доказва липсата на Lactobacillus bulgaricus. Бактериите, за разлика от хората, не е възможно да бъдат излъгани.

Някой може ли да назове кисело мляко, на което кофичката се "подува" при съхранение на топло?

 Заквасва си се нормално, но после бактериите се убиват за да има трайност. Т.е. няма живи бактерии, но това е заради пазарната икономика с търсенето и предлагането.
Но да ти напомня, че когато въведоха мляко БДС хората отказаха да го купуват - кисело им било Twisted Evil  Ако има търсене на истинско мляко ще има и предлагане. Ти внушаваш, че всички искат да си купуват истинско, ама не е така.

# 6
  • Мнения: 0


 Заквасва си се нормално, но после бактериите се убиват за да има трайност. Ти внушаваш, че всички искат да си купуват истинско, ама не е така.

В Германия се продава кисело мляко, на което пише че е с българската бактерия. Струва малко по-скъпо от другото, което го сгъстяват с набухватели и желатин. Но щом казваш, че в България ги убивали бактериите... И как ги убиват, наливат в "млекото" хлор?

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Някой може ли да назове кисело мляко, на което кофичката се "подува" при съхранение на топло?

Мога.

И аз. Една, единствена марка купувам.
2 дни отворено и е с половин пръст плесен отгоре.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 380
това пък за развалянето не е никаква гаранция, че е истинско млякото. домашно кисело мляко спокойно ми издържа и по седмица в хладилника.

# 9
  • Мнения: 6
По-скоро слагат малко закваска(ако слагат изобщо), за да не се развият повече бактерии.  Laughing

това пък за развалянето не е никаква гаранция, че е истинско млякото. домашно кисело мляко спокойно ми издържа и по седмица в хладилника.

Гаранция е, защото колкото повече млечно кисели бактерии има от двата вида(булгарикус и термофилос), толкова повече киселиността се увеличава и не става годно за пиене. Затова и годността му е малка.

А за плесените е нормално да се развият, все пак микроорганизми има навсякъде.

Последна редакция: нд, 05 авг 2012, 20:03 от Audrey

# 10
  • Мнения: 3 826
чрез загряване спират по-нататъшното действие на закваската ( бактериите ) , това няма нищо общо с това истинско ли е млякото или не .

# 11
  • Мнения: 40 869


 Заквасва си се нормално, но после бактериите се убиват за да има трайност. Ти внушаваш, че всички искат да си купуват истинско, ама не е така.

В Германия се продава кисело мляко, на което пише че е с българската бактерия. Струва малко по-скъпо от другото, което го сгъстяват с набухватели и желатин. Но щом казваш, че в България ги убивали бактериите... И как ги убиват, наливат в "млекото" хлор?

Термична обработка. Казва се пастьоризация.


И в България също се продава мляко с жива закваска. Доказва се лесно - можеш да си заквасиш сама, като вземеш една лъжица. Но най-истинското не се търси.

# 12
  • Мнения: 3 826
Някой може ли да назове кисело мляко, на което кофичката се "подува" при съхранение на топло?
Мога.
И аз. Една, единствена марка купувам.
2 дни отворено и е с половин пръст плесен отгоре.

това няма как да стане , ако млякото е наред и аз купих веднъж някаква помия , която бе с надута капачка на 2-3 ден , ама въобще не ме убеди , че е хубаво мляко ...
просто си бе скапано .
това , че хубавото мляко ще е с надута капачка на 2-3 ден са митове от миналия век , както и другите теми на другаря ...

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 380
е значи това, което правя в къщи с купена закваска и домашно мляко не е истинско по тази логика.  Laughing
а закваската се изражда след определен брой подквасвания, ако ползваш закваска от вече полученото мляко.

същото важи и за домашният хляб - издържа около седмица и о, чудо не мухлясва на втория ден  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 30
Аз не мога да ти кажа, но пък съм от тези, които не харесват твърде киселото мляко (по БДС), ям обикновено кисело мляко, въпреки че кой знае какво му слагат. Ако някой сподели за хубаво мляко без добавки, което не е много кисело, с удоволствие ще го пробвам.
Като малка много пъти съм яла домашно, заквасено с прясно мляко от кравата, а не от магазина (по-домашно от това, няма на къде), но не помня да е било чак толкова кисело.

Общи условия

Активация на акаунт