Скандал - наблюдение с видеокамери в кабинетите на родилен дом!

  • 2 475
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
е не съм съгласна да записва каквото и да е. Дори звука-как така, това, което споделяш с лекаря е конфиденциално, още повече що се касае за гинекологичен проблем Close

# 16
  • Мнения: 1 999
Егати нахалството! Shocked

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Аз също раждах в този родилен дом-и то само преди около 3 месеца. Направо това си е скандал-настръхва ми косата.Аз избрах да раждам там заради лекарите-наистина са супер добри. Сигурна съм, че нещата няма да утихнат още дълго  време, а оправданието им за камерите за мен е направо смешно-в другите болници защо няма камери в кабинетите- и там има скъпа апаратура!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 013
Според мен единственото решение е съд. Хората работещи там са сложили тези камери незаконно и следва да си заплатят.

# 19
  • Мнения: 2 531
Това истина ли е??? Аз и двете си деца раждах там и наистиина съм съгласта за всичко описано от вас. Добре че имаше вип стай лятото, щото иначе нямаше да отида там, независимо от специалистите.Чесно казано преди близо 5г. когато бях- ей не съм се представяла че ще ми се наложи да стоя 10 дни в такава мизерия и мръсотия!

# 20
  • Мнения: 1 014
Е, скандал ще има, щото всеки чул-недочул, разбрал-недоразбрал...

И аз гледах репортаж по случая преди няколко дни, директорката (ЖЕНА! ЛЕКАРКА!!! сигурно има идея за какво говори, след като е директор на родилен дом) изрично каза, че камерите не са насочени към местата на прегледите. На което журналистите опонираха, че ако камерите записвали звук, то щели да запишат звука от разговора на лекаря с пациентката, ама (това вече е мой коментар) то и без това съдържанието на този разговор задължително трябва да бъде написано в протокола от прегледа. Виж, ако се правят неофициални платени уговорки, да, тогава става неудобно...

Със звук или не, насочени на където и да било, камери изобщо нямат място там!!! Това е тотално погазване на правата на човека. Разговорът между лекар и пациент е поверителен, протоколът също! Това се казва лекарска тайна.
Никой не може да бъде сниман или записван (аудио) без неговото изрично съгласие!

че камерите не са насочени към местата на прегледите.

Камера насочена към ехографа няма как да не хване в обсега си и пациента и лекаря. И как ще се докаже, че контролът върху камерите и записите е сигурен и те няма да попаднат в недобросъвестни ръце?

А въпросната лекарка е директор на 1-ва градска болница. АГ отделението към тази болница е именно въпросната "Весела" (бивша), която отстои на километри от нея. Преди тя е била отделна болница, но след реорганизация преминава под ръководството на 1-ва градска. Та, питам се в 1-ва градска - основната сграда със всичките му там отделения, поставени ли са камери за охрана или за там има пари, за да плащат на охранители? Струва ми се,че проблемът опира пак до разпределението на малкото пари, които имат болниците. Но това не би могло да бъде причина за подобно решение на проблема и още повече - решение от жена - лекарка!

# 21
  • Мнения: 7 640
гледайте Календар по Нова от 19.45 за подробности

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Една от стаите които дадоха е приемната откъдето минава ВСЯКА родилка за гинекологичен преглрд задължително преди да я приемат в болницата, и там имаше камера насочена към гинекологичния стол  #Crazy

Да не говорим че лятото прозорците са отворени и точно срещу тази приемна стая има жилищен блок, а гинекологичния стол е насочен точно срещу прозореца.

За съжаление когато отидеш с болки тези неща не ти правят никакво впечатление, но после като се замислиш, че си се разкрачил за преглед и от съседния блок пушейки на балкона те съзерцава някой... #Cussing out

Не говоря за себе си, а по принцип

# 23
  • Мнения: 1 410
Гледах новините сега. Това е ужасно. Жените милите просто нямаха идея, че са снимани. Представям си какво им е на тези, които са ходили скоро и знаят сега, че са били снимани. 

# 24
  • Мнения: 112
Гледах репортажа, пълен АБСУРД! Наистина се касае за грубо потъпкване на човешки права, нарушена е и лекарската тайна и още доста права, но разбрах, че вече са сезирали съда в Страстбург и доколкото съм запозната с практиката там много бързо и лесно ще бъдат осъдени.
Но според мен е направено не толкова с лошото намерение за злоупотреба, а за съжаление от глупост и некомпетентност, но сега ще трябва да си понесат последствията.
И майки от Пловдив съдете ги!

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Гледах репортажа, пълен АБСУРД! Наистина се касае за грубо потъпкване на човешки права, нарушена е и лекарската тайна и още доста права, но разбрах, че вече са сезирали съда в Страстбург и доколкото съм запозната с практиката там много бързо и лесно ще бъдат осъдени.
Но според мен е направено не толкова с лошото намерение за злоупотреба, а за съжаление от глупост и некомпетентност, но сега ще трябва да си понесат последствията.
И майки от Пловдив съдете ги!





Lasko, не е толкова лесно, както го съобщават по новините, че всяка жена може да ги осъди и да спечели делото, пък и там работят най-добрите за Пловдив гинеколози.

Аз лично не бих ги съдила, но много се възмотих от факта че има камера точно в приемния кабинет, където няма никаква скъпа апаратура, дори и видеозон няма точно в този кабинет, има само гинекологичен стол, бюро и кошетка за преглед

# 26
  • София
  • Мнения: 897
Някой знае ли кога ще повтарят този репортаж? Кога е късната емисия на Календар?

# 27
  • Мнения: 46 477
Аз съм със смесени чувства, ако не е точно с/у краката на жената, мисля, че не е лоша идея или поне аз не бих имала нищо против. От една страна, ще съм сигурна, че гинекологът няма да ме изнудва за пари, а от друга, че няма да има посегателства, хич не са малко случаите на опипвания и други издевателства!

Обаче трябва да е обмислено много добре, защото границата е тънка ...

# 28
  • Мнения: 5 790
А тези кретени /извинявам се за думата, но не се сещам за друга/, вместо да дават пари за камери, за да гледат бременните жени дали няма да им откраднат нещо от безценната апаратура, можеха да купят с тях поне кувьоз за бебета или нещо, с което ще се подобри материалната база във въпросния родилен дом.

# 29
  • Мнения: 3 356
Ако аз съм раждала там,щях да ги съдя.В София в частине клиники с безумна апаратура не са си позволили лукса да сложат камери.Камери в коридора-да.Съгласна съм.Но защо не си показа какво точно са снимали охранителните камери(в смисъл къде са насочени)Това е извратено.

Общи условия

Активация на акаунт