Как реагират дечковците на миенето на зъбките?

  • 1 203
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 370
Ами за сега не ми прави проблеми. Даже след като аз му ги измия, той си взима четката и продълважа сам. Предполагам, че пастата му харесва много, защото като му свърши идва и си подава четката, за да му сложа пак

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние май я караме само на ядене на паста. Няма пролеми с миенето на зъби, когато го прави сама (не че успява - само гризе четката), но не ми дава изобщо аз а ги изтъркам! До преди два месеца  даваше, но сега иска всичко да прави самичка...

# 17
  • Мнения: 235
Ние с голям кеф си миеме зъбките. Все още не осъзнава за какво става въпрос и го е приела като игра, но все пак всяко нещо си има начало. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 932
Уmира си от кеф, за ка4ествено mиене естествено и дуmа не mоже да става.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 389
Ние имахме проблем,когато сложихме паста на четката.По точно това е гел за зъби с ягодов вкус,но детето отказваше да мием зъбките.Аз не настоявах и го оставях да гледа мама как си мие зъбките и му показвах как слагам паста.Така един ден и той пожела да направи същото.Сега му харесва,но ми се струва,че гълта първо и след това се опитва да изплюва.С малко тренировка и това ще мине Simple Smile.


             

# 20
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Ето нещо полезно за миенето на зъби при децата:
http://www.zabolekar.info/pochistvane%20na%20detskite%20zybi.htm
Ради беше много впечатлен от книжката за Пук и Чук (две човечета, които живеят в зъбите на едно момче) като беше малък. Това е една от първите книжки, които сме чели Wink

# 21
  • Мнения: 5 500
Изобщо не съм правила никакви ранни опити, сега е на 2.5 г и едва от няколко месеца му давам четка да си четка зъбите сам, докато сутрин му мия дупето и лицето, същото и вечер. Паста не съм му слагала и мисля скоро да не го правя, предполагам, че ще я гълта. Ще го изчакам да осъзнае по-добре за какво става дума.

# 22
  • Мнения: 1 489
Ние започнахме отскоро,но изобщо не иска да ги мие.Само първият път лапна четката и нещо ни й хареса.Какво ли не пробвах-да си мия моите зъби пред нея,четках се ги даже насухо и пак не иска.Ще пробвам по-нататък.

# 23
  • Мнения: 596
Малката много иска да си мие зъбите,може и по 5-6 пъти да поиска(не,че и давам по толкова,де),но иска сама-сама да намокри четката,сама да сложи паста,сама после да търка и аз я оставям,тя доста добре се справя,карам я да плюе във ваната,че и е по-удобно,ама е една картинка... Hug Grinning

# 24
  • Мнения: 1 731
Браво.Много се радвам ,че покрай споделянето на проблема ,той се е решил. Hug Hug Hug
При нас няма проблеми,ама не я плюе пастата,гълта си я. Thinking
Дано не е единичен случай това миене по никое време Praynig Party

# 25
  • Мнения: 148
За съжаление се оказа единичен случай  Sad
Положението пак се върна постарому. Иначе иска четката и пастата да си играе, но не отваря устата. Всяка сутрин и вечер огласяме целия блок с ревове  Cry

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 179
За съжаление се оказа единичен случай  Sad
Положението пак се върна постарому. Иначе иска четката и пастата да си играе, но не отваря устата. Всяка сутрин и вечер огласяме целия блок с ревове  Cry
Не се притеснявай - още е мъничко детенце. Ние бяхме по същия начин, но тогава й скрих четката за изжестно време и почиствах зъбките с тампонче с кислородна вода (когато ми дадеше де), иначе й давах да пие водичка преди лягаде да си поизплакен устата. Когато пак й показах четката - голиам кеф, а като слойих паста - направо пощуря.. след това започнахме да си мием зъбите заедно и гледай ни сега - иска да си мие зъбите поне по 10 пъти на ден, чак ме е страх да не й стане нещо от пастата, защото не е усвоила много добре плюенето...
Така че не се притеснявай - всяко нещо с времето си

# 27
  • Мнения: 111
и моят син в началото си играеше с четката и пастата но като ни видя как си миеме зьбите с мьжами почна да ни имитира и сега сам си носи четката и пастата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт