Ще има ли край или така ще си я караме....

  • 514
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

не пиша за първи път с проблем. Винаги съм срещала разбиране и подкрепа от вас. Благодаря ви   bouquet Този път проблема е следния: малко преди Нова година Ралка си промени режима на 360 градуса. Преди спеше почти през цялата нощ, имахме нощно хранене към 3-4 часа сутринта, беше относително кротка през деня и хапваше с охота от маминото папо. Ама нещо и стана... Cry и започна да се дърпа като ядем, реве през деня, иска винаги да има някой при нея, нощем се буди често и не иска да яде...направо лудвам вече  cry. Започнах да се цедя че кърмата и тя взе да зачезва. Яде само ако е сънена или почти заспала. Нямаме още зъби и мисля че скоро няма да се появят такива-поне няма признаци освен едно беличко петънце на венеца.
Гледам я сама, няма кой да ми помага и вече не издържам и психически. Чувствам се като затворник, и усещам че не се справям. Започнахме и да се захранваме с карт. пюре от скоро... само че пак голям зор- едно дърпане, бутане... а иначе гълта и отваря устата. Направо не зная какво да правя и дали вече ще е така- като на война. cry

# 1
  • Мнения: 236
Аз пък си мисля, че може от зъби така да си промени радикално режима детенце. Нощем щом не иска да яде, защо я караш? По-добре недей, за да не се върне нощното хранене, че тогава наистина може дълго да не може да се откаже от буденето нощем. И не може ли някой друг да става като реве и да я успокоява, та ти да можеш малко да си починеш?
Не е вярно, че не се справяш. Това си го мислим всички мами, като са ни нервни децата и няма кой да ни помага. Сигурна съм, че като се появи първото зъбче, ще се успокоите и двете.

# 2
  • Мнения: 7 106
И на мен ми прилича на зъбки. При нас да ти кажа, че венецът се промени и набъбна точно 2-3 дни преди да пробят долните зъбки, а за горните даже и не се поду. Даже изобщо не ги видях че са се показали, видя ги една приятелка, докато се хихикаха двечките с Евка. това, че няма изменение на венеца, не означава че зъбките не растат - напротив в момента те си пробиват път във венеца и ако не болезнено, чувството е доста неприятно.
Единственият съвет, който мога да ти дам е да се опиташ да почиваш винаги, когато намериш време за това. Знам колко ти е трудно, защото и аз гледам дъщеря си сама, таткото се прибира чак за вечеря и знам какво значи да изкукуригаш сам в къщи. още по-неприятно е сега в студа, когато разходките са твърде ограничени и кратки. С храненето ще се справите, при повечето захранването върви бавно (то и така трябва да е), сега като се върна една година назад някои неща са ми смешни, ама тогава хич не ми беше до смях.
Хайде по-ведро, пусни си Алф по Бтв следобяд и ще ти оправи малко настроението  Wink.

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И на мен ми прилича на зъбче. Не се притеснявай това е период и ще отмине.
Опитай се да лягаш всеки път когато ти е възможно. Не се притеснявай и да
позанемариш малко домакинската работа- сега не това е най-важното, а ти
да се чувстваш добре. Разнообразявай се с нещо- гледай филми, чети си в
леглото и др. такива. И аз имах подобен период когато се чувствах като затворник и знам колко е гадно. Сподели с приятели и ако имаш възможност ги кани на гости, на мен това ми помогна да не се чувствам самотна и изоставена.

# 4
  • Мнения: 3 926
Около нова година и при нас положението беше същински кошмар. Не заспива без мен, буди се през час, час и половина, през деня мрънка почти непрестанно... Това трая около две седмици и после почти по начина, по който се появи - изчезна. Сега се буди към 8 часа, после спи на обед м/у 12 и 15 часа и после след 18 часа започва едно канско мрънкане до банята към 20 часа. Спи й се, но не заспива каквото и да правя. Събличам я постепенно, защото много обича да е гола, но ако стои дълго време пак й омръзва и устискваме положението до банята. После яде и заспива и се буди към два-три през нощта.
Наистина е период и наистина може да е свързан със зъби, защото като отмина при нас забелязах, че венчетата отдолу доста са побелели, особено лявото... но до появата на самото зъбче може да мине още доста време Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 790
Много ви благодаря,момичета  newsm51! Имах нужда от малко успокоение...Дано наистина да е от зъбките. Просто всичко това продължава близо месец и половина и не знаех какво да си мисля. Като съм сама по цял ден явно се вторачвам в нещата и лудвам. Преди тя обичаше да се кърмим, а сега се дърпа....и ми става тъжно.... и това захранване също ме мъчи, но това е друга тема. Ама хайде да не започвам пак Blush

Общи условия

Активация на акаунт