Отговори
  • София
  • Мнения: 6 477
Мами, знам, че тук повечето сме с малки деца и ни вълнуват повече проблемите с местата в яслите и детските градини, някои са първолаци....но моя приятелка е по-напред с материала. Тя има кандидат-гимназист и е ясно, че ще има частни уроци! Само че бяхме доста стъписани от цената за уроците по български, която са й казали - 10 лв. за 45 мин! Подготовката била индивидуална. Ако има мами, на които им предстои същото - кажете ми, моля ви, това нормална или прекалено висока цена е? Благодаря предварително и лек ден!  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Така вървят цените и тук, има и по-скъпи.

# 2
  • Мнения: 5 140
Свеки взимаше 15 лв за час и половина ако не се лъжа. Но трябва пак да я попитам.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
и аз имам въпрос, свързан с кандидатгимназистите, но малко встрани от темата: наистина ли стана невъзможно децата да се явят на изпитите без да са ходили на частни уроци?
и по мое време се ходеше на уроци и тогава дори нямаше организирани курсове. е, аз се тръшнах, че знам достатъчно и не искам допълнителни уроци.
възможно ли е това сега?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
и аз имам въпрос, свързан с кандидатгимназистите, но малко встрани от темата: наистина ли стана невъзможно децата да се явят на изпитите без да са ходили на частни уроци?
и по мое време се ходеше на уроци и тогава дори нямаше организирани курсове. е, аз се тръшнах, че знам достатъчно и не искам допълнителни уроци.
възможно ли е това сега?

Възможно е! Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
Честно?!
имам приятелка, чието дете е в седми клас и всяка събота и неделя е на уроци, а веднъж на няколко седмици правят и примерни изпити! не мисля, че искам да подложа детето си на това. всъщност, парите за уроците може би ще се окажат най-малкия проблем....

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ами честно, познавам деца които влязоха без да са посещавали частни уроци. Малко са, но ти питаш дали е възможно! Grinning И според мен е възможно. Вземам за пример изпита на Гого. По български - познат автор, изучаван в училище - ако са прочели книгите и знаят на теория как се пише съчинение-разсъждение или есе - какъв е проблема? По математика пък хептен ... в задачите според мен нямаше никаква изненада, нищо което да не е изучавано до 7ми клас. Ако детето е учило системно и ако на изпита успее да покаже най-доброто от знанията си, резултата няма да закъснее. Но децата не показват максимума защото са уплашени и паникьосани. И вина за това имат родителите на 100%!
Отчети и факта, че балообразуващи са оценките по БЕЛ и М/в повечето случаи/ и имат възможност и го правят децата да наблягат най-вече на тези предмети за сметка на останалите/в някаква степен/.
При нас как беше. След като мина пролетната ваканция Гого взе да подмята изречения, как нямало да се справи и т.н. т.е. взе да се плаши. Почна да ми обяснява този и онзи как ходели на уроци от септември пък той не. Един ден ме попита дали може да отиде няколко пъти при една учителка по български/там си беше зле горкия и от 4 нагоре рядко успяваше да получи/. Сам я беше намерил и се беше уговорил и аз естествено се съгласих. Та ходи няколко пъти, като след първото посещение госпожата ми се обади за да ми каже, че той няма никакви знания по БЕЛ и че не гарантира никакъв напредък и успех, предвид краткото време. Отговорих и, че по-зле едва ли може да стане а и това е негово желание и явно му действа успокояващо. Не е учил готови теми, не е и писал такива, учеха теория. Същата която той беше пропуснал да научи в училище и вината едва ли само на учителката. Толкова за БЕЛ. По математика аз му преподавах частни уроци безплатно. Laughing Наистина там можех да му помагам и цяла учебна година ежедневно решаваше задачи от сборници. Това го правихме и в 6ти клас де. Като свърши учебната година, преди изпитите пак сам пожела да отиде на пробен изпит в МГ за да види що за животно е това. Там видял, че има курсове за кандидат-гимназисти, ускорен в рамките на няколко дни и се записа. Това беше грешка според мен защото в главата му стана каша а и му изигра лоша шега на изпита. На същия този курс преподавателя решил задача използвайки някакво правило или лема/без доказателство/ която не е изучавана в 7ми клас. На изпита наш Гого взел, че я използвал в една от задачите и комисията не го призна за вярно с мотива, че не е преподавана в училище. Ходих след това лично при комисията:-)) бе както и да е.
Та както знаеше уж повече математика, по БЕЛ оценката му беше по-висока от тази по математика. В неговия случай това беше добре, защото първото му желание беше 5та ЕГ.

Сега ми се полага една цигара... Laughing
Прощавайте за словоизлиянието.

# 7
  • Мнения: 1 100
Аз бях на частни уроци. Страшно голям мързел съм.  newsm78 Все някой трябва да ме юрка да правя нещо.. Мисля, че изпитът не беше хич труден, особено ако си учил. Имам приятелки, които се справиха и без уроци, и те далеч не са гении. Просто са невероятно организирани. Но имам и познати, които ходеха на няколко места и пак не се представиха добре newsm78 
   Всичко си зависи от детето. Ако е амбициозно, ерудирано и има добри преподаватели всичко ще бъде наред. Е, някое и друго помагало може да се вземе newsm78   Оххххххх...ся с тоя немски ад...изпитвам носталгия по изпитите #Crazy Не вярвах, че ще го кажа, но... newsm78

# 8
  • Мнения: 126
Може без уроци, разбира се. И е по-добре от една гледна точка. Каквито са възможностите на детето и капацитета му да се справя само, с или без помощта на учителите в училище, такива ще са резултатите на изпитите. От личен опит виждам, че с уроците има два основни проблема: първо ако детето не го прави с желание, а по настояване на родители, много вероятно е нищо да не научи и просто да си губи уикендите... и накрая и пари си дал, и то нищо не знае, и никъде не е влезнало; другият евентуален проблем е все пак от уроците да има ефект и изпитите да са успешно взети - заветната гимназия е превзета и отново сте на старта. В смисъл ако само благодарение на уроците е влезнало, то ще карате с уроци до университета /урок по език за гимназиалния курс за 60 мин. е минимум 20 лв/ или просто бъдещият гимназист няма да издържи и ще вземе да кръшка; а може и да се вразуми и да се хване сам да си научи!

# 9
  • Мнения: 3 248
И според мен може без уроци, но трябва повече самодисциплина. В крайна сметка учителите в училище си гонят техните неща, рядко се обръща по-специално внимание на кандидатстващите...просто защото няма кога. Докато на уроците, вече се набляга на самия материал. Rolling Eyes
Дано не се бъркам с кандидат-студентските изпити! Whistling

# 10
  • Мнения: 3 740
Аз имам трима гимназисти - в 12-ти, 9-ти и 8-ми клас. Според мен без уроци не може да се мине, защото на изпитите въобще не проверяват талантите и знанията на децата, а доколко са усвоили стандартните знания, а критериите за стандарта не се покриват в училище. Поне не в това, в което учеха моите деца. Мога да ви препоръчам да не давате толкова много пари за частни уроци, а да запишете детето на курс. На нас миналата година ни струваше около 600лв. за курсове по български и математика - по 3 часа по двата предмета всяка събота. Излиза около 2-2.5лв. на час. На изпитите Сашко изкара 5.25 по математика и 4.75 по български, което на фона на масовите двойки му стигна за приемане във всички елитни училища, но ние избрахме НПМГ, където се кандидатства с математика и биология. Иначе от курсовете бях доволна - организирани са от "Регалия-6" и се провеждаха в 119-то у-ще - всяка събота от 8 до 13ч. или малко по-късно.

# 11
  • Мнения: 226
Наистина са голями таксите.Сина миналата година трябваше да се готви за кандидат гимназиални изпити. Ходи известно време, но поради високите цени не можахме да издържим на напъна и продължи да се готви сам. И за наша радост взе изпитите и без частни уроци. smile3529  Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт