Частни родилни домове - условия и цени ?

  • 14 020
  • 36
  •   1
Отговори
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Здравейте настоящи и бъдещи майчета
Доста рових в Интернет newsm12, но никъде не успях да открия на едно място и  достатъчно изчерпателна информация по темата , ето защо реших да се допитам и до Вас!     newsm17


Ще съм благодарна на внички, които имат враме да ми предоставят информация, както и тяхните впечатления за базата, отношението, условията,присъствие на бащата по време на раждане, продължителността на престоя и цените /плюс какво е включено в тях/ и всичко което счетете интересно да споделите за следните няколко частни АГ клиники

* Клиника "Свети Лазар" - София
* Болница "Вита" - София
* Клиника "Торакс" - Пловдив
* Медицински комплекс "Майчин дом" - Варна


Ще съм благодарна също така за получена информация и от тези, които не живеят постоянно в горепосочените 3 града, но са имали възможността да родят в някоя от тези клиники /т.е.колко време преди раждането им се е наложило да пътуват до клиниката, дни престой,и колко време след раждането са се завърнали у дома?


Освен за 1ва частна АГ клиника "Райна Княгиня" (за която прочетох не много ласкави отзиви) и която не съм включила в списъка по-горе, ще се радвам и на допълнителна информация за други частни клиники в страната, като се надявам тя да бъде полезна не само на мен, но и на всички вас  Hug



Предварително благодаря на всички      smile3501  newsm51

# 1
  • Мнения: 4 422
Здравей!Аз нямам лично впечатление от Майчин дом Варна,но смятам да раждам там.Всъщност имам,но не съм раждала,а ходя на ЖК и прегледи там.Условията са отлични,климатизация,хубави бани по стаите,телевизия.Не носиш нищо за бебето-те го обличат,памперси и козметика има.Хранят те по меню от ресторант и т.н.Таткото може да присъства,но аз още не съм решила за себе си...Имат договор със Здравната каса,така,че доплащаш разликата..Мисля ,че за норм. раждане доплащаш 650 лв. с престоя и епидуралната упойка,без нея е по-евтино,а секцио мисля,че около 850 лв. доплащаш.Не съм сигурна съвсем,но като се обадиш на регистратурата ще ти обяснят най-подробно..052/331144.
Имат и 4Д ехограф-прегледа е 45 лв. и е супер интересно.Аз ходих даже водих таткото,баткото и филмче ни записаха...Най-подходящо е 21-22 г.с. да отидеш.Ако искаш де..

# 2
  • Мнения: 8 505
www.st.lazar-hospital.com
www.vita.bg
www.thorax.bg
www.maichindom-varna.com

Лични впечатления нямам.Бях пратила приятел фармацевт да разпита в Св.Лазар-общо взето казали са му,че обикновено раждане е 1890лв (секцио-2200лв).В тази сума се включват 5-дневен престой в болницата,заедно с храната и обърни внимание-първите 2 ваксини hahaha (а те са си безплатни навсякъде!).Разпитвах и лекари за там и в крайна сметка стана ясно,че ако се случи нещо непредвидено по време на раждането,викат лекар от Майчин дом или Шейново,а за детето-неонатолог от Шейново.Е,да но колко време ще мине,докато дойдат...

# 3
  • Мнения: X
А защо искаш да раждаш в частна клиника? Какво е по-хубавото - чаршафите и храната и дотам! Ами ако стане нещо непредвидено? По-добре отиди в АГ болница, ако искаш си избери лекар, вече може и таткото да присъства на раждането, но неонатолозите и апаратурата са налице. Има повече специалисти с доста по-голям опит.

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 937
Аз бих ти препоръчала Вита. Условията са страхотни / качвала съм се в родилното/ , лекарите са много добри / моята гинеколожка изражда там/ имат си супер апаратура. Цената е 1000лв. нормално, 1500 секцио като ако си здравно осигурена от тази сума се приспада сумата която отпуска касата/ мисля че е около 300лв/. Желая ти късмет каквото и да решиш!

# 5
  • Мнения: 2 663
Аз подкрепям изцяло Пандора!!!Аз също исках да раждам в частна клиника, имам възможност ,но след като разпитах в повечето ако има проблем какво се случва и отговора беше-караме ви с линейка в МД,извинявай ама бебето ми е по-важно от 3 дни лукс!!!
Всеки сам си преценява,но съвета ми е да си помислиш добре!

# 6
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
www.maichindom-varna.com
Там ми водеха консултациите, какво да ти кажа, доволна съм.Не раждах там, обаче.Има много инфо във форума, пусни търсачка и задай ключова дума, за да намериш това, което те интересува. Peace

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Проблем с детето може да има във всяка една болница, незвисимо частна или държавна.
Не веднъж сме чели за случки в Майчин дом и къде и не...

Частните болници вече имат доста добра апаратура, имат и добри лекари.

Според мен е добре да отидеш на място...да видиш, да говориш с хората и да прецениш тогава.

# 8
  • Мнения: 9 903
Аз бих ти препоръчала Вита. Условията са страхотни / качвала съм се в родилното/ , лекарите са много добри / моята гинеколожка изражда там/ имат си супер апаратура. Цената е 1000лв. нормално, 1500 секцио като ако си здравно осигурена от тази сума се приспада сумата която отпуска касата/ мисля че е около 300лв/. Желая ти късмет каквото и да решиш!
също препоръчвам Вита, там раждах, само цените са по-високи - 1500 за нормално, 1800 за секцио, от сумата се връщат 360 лв /ако си през здравната каса/. Дали са ти линк, там пише всичко. Изключително съм доволна. Само че все пак ти е далечко, май....болницата е с малко стаи/самостоятелни са/ и понеже все родилки я избират, не е удачно да идеш в последния момент да родиш там..

# 9
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Благодаря на всички   bouquet  Всяко мнение е ценно за мен ....
Имам още мъничко време да помисля  Thinking ....  и в крайна сметка да реша кое би било оптималното  решение  Praynig

# 10
  • Мнения: 410
За Торакс Пловдив съм писала много пъти. Мисля, че цените в момента са 1000 лв за нормално и малко повече за секцио. Условията са много добри, вниманието е предостатъчно. Цената вкл. престоя, 2 или 5 дена, храната, сокове, млекца, упойката, заплащането на лекарите и целия персонал. При раждането ми присъстваха моя гинеколог, 2 акушерки, педиатър, анестезиолог, лаборанта за изследвания на момента. Ако си заведеш твой лекар, задължително присъства и техен. Разрешават бащата да присъства, мисля се заплаща, разрешават да се посети бебето от 1-2 души, но ги обличат в еднократни дрехи ( престилка, шапка ( като за баня ), терлици, маска. Иначе майката може да видите в кафето на клиниката. Шият секцевата по някакъв немски почин и раздвижват и захранват много бързо. Не познавам мама родила там, да се е опакала, или да я дърпа шев тук и там и да е сгъната на 2 месеци наред от секцио шева.

Успех,
където и да родиш, избери го сама!

# 11
  • Мнения: 959
За Торакс Пловдив съм писала много пъти. Мисля, че цените в момента са 1000 лв за нормално и малко повече за секцио. Условията са много добри, вниманието е предостатъчно. Цената вкл. престоя, 2 или 5 дена, храната, сокове, млекца, упойката, заплащането на лекарите и целия персонал. При раждането ми присъстваха моя гинеколог, 2 акушерки, педиатър, анестезиолог, лаборанта за изследвания на момента. Ако си заведеш твой лекар, задължително присъства и техен. Разрешават бащата да присъства, мисля се заплаща, разрешават да се посети бебето от 1-2 души, но ги обличат в еднократни дрехи ( престилка, шапка ( като за баня ), терлици, маска. Иначе майката може да видите в кафето на клиниката. Шият секцевата по някакъв немски почин и раздвижват и захранват много бързо. Не познавам мама родила там, да се е опакала, или да я дърпа шев тук и там и да е сгъната на 2 месеци наред от секцио шева.

Успех,
където и да родиш, избери го сама!

Само да допълня-нормално раждане 900лв,секцио 1100лв.След секциото на 3 ден си бях в къщи и все едно нямах операция.

# 12
  • Мнения: 445
И аз раждах в Майчин дом - Варна и съм изключително доволна от раждането и обслужването. Мъжът ми присъства през цялото време, само че беше в коридора и чуваше абсолютно всичко. Той самия не пожела да гледа, иначе и това беше разрешено. На самото раждане присъства гинекологът, с когото имах уговорка, дежурния лекар, 2 акушерки и педиатър. Бебето стои през цялото време при теб, с изключение на нощта - от 12 до 6 часа. Има определени часове за посещения от близките - сутрин и следобед, влиза се с найлонови чорапи. Бебето се храни, облича и къпе от персонала. Всяка родилка си избира храната с меню. Родих нормално и ме изписаха на 4 ден. При секцио престоят е малко по-дълъг - 1 седмица.
Това е в най-общи линии. Мисля, че Варна е най-близо до Бургас, защото след изписването, все пак ще трябва да пътувате, за да се приберете.

# 13
  • Мнения: 445
Забравих да напиша и цените - нормално 550 лв, секцио - 750 лв, епидурална - 100 лв., ден престой - 55 лв за нормално и 65 лв за секцио. От 1.04.2005 г. се приспадат парите от Здравна каса, ако родилката е здравно-осигурена.

# 14
  • Мнения: 2 631
Забравих да напиша и цените - нормално 550 лв, секцио - 750 лв, епидурална - 100 лв., ден престой - 55 лв за нормално и 65 лв за секцио. От 1.04.2005 г. се приспадат парите от Здравна каса, ако родилката е здравно-осигурена.
значи към момента цените не са така. Проверих предната седмица.
ако си здравно осигурена: нормално - 600 лв, в които е включен престоя и отделно 100 лв. за епидурална ако искаш, секцио - 850 лв., в които също е включен престоя, и отделно 100 лв. за упойката.
ако не си здравно осигурена - нормално - 550 лв +100 лв за упойка (ако искаш) +70 лв за всеки ден престой там, секцио  - 800 лв + 100 лв. упойката +100 лв за 1ви ден престой и по 70 лв. за всеки следващ.
Нищо не си носиш, само играчка за бебо. Peace[/color]

Общи условия

Активация на акаунт