Алтернативно зъболечение.

  • 87 285
  • 274
  •   1
Отговори
# 90
# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
И аз се нареждам на опошката с проблемни и кървящи венци... Tired

# 92
  • Мнения: 5
ето една рецепта при кървящи венци и парадонтоза:
 
6 зрънца каранфил се смилат в кафемелачка,добавя се около 1 щипка сол и 2 или 3 капки олио за да стане на каша . Всяка вечер се натъркват венците с тази смес.

Преписах я за майка ми още не е изпробвана.Пишете ако има резултат!
Успех ! Simple Smile

# 93
  • Мнения: 609
Записвам се за темата, че имойте венци са...не ми се говори

# 94
  • Мнения: 15 619
При търсения из нета по друг повод попаднах на това: http://www.torba.bg/eterichni-masla/6039-bio-produkti-styx-aroma … -maslo-mirta.html
Дано ви е от полза, аз лично не съм го опитвала.

# 95
  • Мнения: 74
Ох, няма ли най-накрая да измислят начин да ни поникват зъбите наново Simple Smile

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Ох, няма ли най-накрая да измислят начин да ни поникват зъбите наново Simple Smile

Как си отгледах нови зъби http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%CA%E0%EA+% … 2%E8+%E7%FA%E1%E8 има я в спиралата. Пише го по-напред в темата.

# 97
  • Мнения: 7
Много интересна тема! Какво знаете за избелването на зъбите? Напоследък зъбите ми са много чувствителни към избелващите пасти, а със сода не се получава нищо. Знаете ли нещо по-ефективно, което мога да си направя в домашни условия? Или да ми препоръчате паста...
Благодаря предварително!   bouquet

Последна редакция: пн, 29 окт 2012, 11:42 от viktoria1

# 98
  • Мнения: 1 732
Много интересна тема! Какво знаете за избелването на зъбите? Напоследък зъбите ми са много чувствителни към избелващите пасти, а със сода не се получава нищо. Знаете ли нещо по-ефективно, което мога да си направя в домашни условия? Или да ми препоръчате паста...
Благодаря предварително!   bouquet
забелязала съм, че когато хрупам  определени храни, зъбите ми стават с  тон-два  по - бели.
Например,  алабаш, зеле, разнообразни сурови салати с преобладаващи зелении в тях.
 Паста за целта не съм пробвала.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 326
Много интересна тема! Какво знаете за избелването на зъбите? Напоследък зъбите ми са много чувствителни към избелващите пасти, а със сода не се получава нищо. Знаете ли нещо по-ефективно, което мога да си направя в домашни условия? Или да ми препоръчате паста...
Благодаря предварително!   bouquet
Дъвчащи таблетки папаин са  ефективни за избелване на зъбите и за премахване на зъбен камък.
Търси пасти за зъби с папаин. Ето една такава
http://www.nowfoods.bg/p/pasta-za-zybi-xyliwhite

# 100
  • Мнения: 3 376
Здравейте, някой чувал ли е за ортопедични ортодонти в България, които са склонни чрез ортодонтски телове за разширяване на небцето да "наместят" неправилно поникнал мъдрец? Според Рамиел Нейгъл, това е начинът да се справим с криворастящ мъдрец, а не операцията.

Цитат
Безопасни алтернативи на изваждането на мъдреците съществуват
Повечето мъдреци могат да се оставят така, както са. Проучванията на зъболекаря Уестън Прайс показват, че мъдреците не пасват в челюстта заради неправилно израстване и развитие на челюстните кости. Това е резултат от неправилно хранене както на майката, така и на бащата, поне 3м преди зачеване. Кривите мъдреци, които не израстват правилно, могат да се върнат в нормална позиция за растеж чрез ортодонтски апарати за разширяване на небцето, и чрез внимателно поставени ортодонтски телове, които да водят мъдреците до правилна позиция. Тази страница предоставя ресурси, които да ви помогнат да намерите ортопедични ортодонти, които могат да подкрепят това природосъобразно лечение.

Пълната преведена статия може да намерите тук.

# 101
  • Мнения: 74
Ох, няма ли най-накрая да измислят начин да ни поникват зъбите наново Simple Smile

Как си отгледах нови зъби http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%CA%E0%EA+% … 2%E8+%E7%FA%E1%E8 има я в спиралата. Пише го по-напред в темата.

Ani Ka, благодаря за линка. Интересна история, но ме съмнява да може да се случва масово.
Аз имах предвид да измислят начин това да се случва на обикновените хора Simple Smile. Следващото ниво след имплантите. Дали е възможно?

# 102
  • Мнения: X
Здравейте. Можете ли да ми кажете, има ли някакво алтернативно лечение на грануломи и кисти?
От две години ход по мъките, прехвърлят ме от специалист на специалист. Прелекуваха ми зъбите, запълниха ми каналите и сега ги наблюдаваме през шест месеца със снимки, но нищо. Грануломите си стоят, не са се свили въобще. Толкова пари дадох и се оказва, че ефекта е нулев. Сега другият вариант е да се вадят или опрерират, а не ми се иска да стигам до там...

# 103
  • Мнения: 700
aniese, според мен не е важно колко са големи грануломите, а дали те болят. Имам един гранулом от 15 г., който като го видят на снимка зъболекари от България и Америка веднага скачат - трябва да се лекува. Не ме боли, правя си профилактиката със смрадлика, ако усетя, че нещо ме човърка. Има един хирург в Пловдив, на който се доверявам за качествена диагностика. Той само каза, че щом не расте гранулома и не ме боли, по добре да не се пипа.
Също вярвам и на физиотерапията с йод, която правят някои съвестни зъболекари . Мисля че се казва йонофореза./ При прелекуването  отварят каналите и изпаряват йод в каналчетата с уред. Търпение 10 мин със затворена уста и разни жички вътре. Процедурата се повтаря 2-3 пъти по преценка на зъболекаря и се запълват каналите/ Друга много начетена зъболекарка ми даде съвет да пробвам с йод външно. На клечка с памуче напоено с йод се поставя на мястото на гранулома през венеца. Йода се усвоява и през кожата. Това не съм го пробвала, но съм убедена, че помага.

 Друг  зъб без показания, че има активен гранулом или някакво възпаление ме боля страшно 3 г. Правих операция и  презапълване. Пак болки. Само смрадликата ми даваше временно облекчение, за да мога да работя. Ами извадих го, защото не вярвам, че прелекуването ще даде резултат. Сега съм щастлива без болка, макар и без зъб. Един умъртвен зъб по-малко!

# 104
  • Мнения: X
Mislq, и мен никога не са ме боляли грануломите, но постоянно влизам в някакви филми, заради инфото, което чета в нета.
Ти имаш ли проблеми със стави, бъбреци, болка от тази страна на лицето и врата, откъдето ти е гранулома?
Мен най-вече това ме притеснява, навсякъде пише, че това е инфекция, която се разпространява и по другите органи. Например аз имам сърцебиене и постоянен висок пулс. Всякакви изследвания ми правиха и нищо, нито е от сърцето, нито от щитовидната жлеза. Казаха на нервна почва, стрес, напрежение....Обаче те винаги така казват, като не могат да открият друго. В същото време чета, че грануломите предизвикват именно проблеми със сърцето и пулса.
Та това ми са страховете, не заради самите грануломи, а заради пораженията, които могат да предизвикат по другите органи.
В същото време една зъболекарка-хирург ме посъветва да налагам венеца около зъба със сини сливи. На мен ми се стори смешно в началото, но после прочетох, че Петър Дънов също е препоръчвал налагане със сини сливи при подобни проблеми със зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт