За бездомните кучета и...

  • 5 375
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
   Днес  видях нещо, което ме  погнуси, натъжи и  разяри  едновременно.Докато обядвахме пред Кауфланд /Русе/, около хората се навърташе голямо черно куче.Нещастно същество, бездомно и гладно, маркирано при това.Дотук добре, ама като се приближи какво да ви кажа...няма да говоря, пускам снимки.Едва  дочаках малката да си  дояде  кюфтетата, добре, че беше качена на количката.
  http://gerik.snimka.bg/animals/kucheto.694946.28080480
  Да, това са кърлежи, безброй  са Sickи  когато  кучето тръскаше глава някои падаха и  тръгваха да лазят по плочките.Гледката  беше ужасяваща.От там  постоянно минават хора с малки деца.Не ми се мисли какво може да стане.И сигурно кучето не е от вчера пред магазина.Аз и  един мъж го снимахме.Сега   се питам  на кого да се обадя и ще има ли ефект?  Ще го приберат ли да ги махнат или на никой не му пука?   Някакви съвети?

# 1
  • Мнения: 10
Горкото куче!Обади се на някоя природозащитна организация там в Русе.Те кърлежите са си по тревата,щом са върху кучето,няма да са върху децата ви.Ама не се обаждай на приюти,моля те! PraynigТрябва само да се посипе с прахче против кърлежи.

# 2
  • Мнения: 10
Ми намерете някой,който да му ги махне,защото в приюта ще го убият гадовете!Има ветеринари,дето го правят безплатно за бездомни.Аз сега питам за Русе,ако арзбера,ще напиша.Написах защита на животните в Русе и излезе какво ли не,Има във фейсбук,дето търсят стопани...Само да си склонна да отделиш от времето си, де.Повечевто хора не щат ад си развалят спокойствието.

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 20:29 от punky90

# 3
  • Мнения: 112
  Дали някой ще се дигне  да му вади кърлежите? Само се мъчат тия животинки значи, как не намериха  някакво свястно решение  за тях ooooh!  макар, че един запознат с процедурата ни каза, че в Европа  още като се чуло, че ще влиза закона за защита на  бездомните  кучета и те ги изтребили тихомълком.За да нямат после грижи с тях при готовия закон. Чиста работа, нали са европейци...

# 4
  • Мнения: 10
Не могат да ги изтрепят,защото българина е гадняр,стиснат и комплексар.Пак ще купува евтини животинки,пак ще ги изхвърля...

# 5
  • Мнения: 10
Намерих 1 приют с чуждестранно участие в Русе,ама няма да ти го кажа.Те кърлежите сами ще паднат.Щом са го маркирали,нека си живее.Ставам да къпя бебчо.

# 6
  • Мнения: 4 864
Обади се в клиника доктор Дулитъл. Мисля, че от там ще ти помогнат. Ако не, дай сигнал в общината, дано някой се стресне най=накрая! Аз лично от доктор Дулитъл съм доволна. А зад ялта, много близо до Кауфланда, до автосервиза има ветеринарна клиника, мисля че и от там биха могли да дойдат да помогнат на животинката..

# 7
  • София
  • Мнения: 15 458
   Купи Фронтлайн и отиди, щом знаеш къде се върти и му го накапи по протежение на гръбнака, поне да го пази от следващи кърлежи и бълхи,които ще искат да го налазят.Фронтлайна ще убие и тези по него.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 656
....защото българина е гадняр,стиснат и комплексар......

Виж какво, говори за себе си или за някого конкретно, аман от коплексарски клишета !Писнало ми е от такива дето говорят за българите,че били еди какви си, като естествено изключват себе си.

Намерих 1 приют с чуждестранно участие в Русе,ама няма да ти го кажа.Те кърлежите сами ще паднат.Щом са го маркирали,нека си живее.....
Кучетата са голям проблем, включително и тези които са стопанствени, приказки от типа:"знам един приют ама няма да го кажа" не виждам кому са полезни. Кърлежите сами щели да паднат  Laughing ... предполагам мъртви от смях .

# 9
  • Мнения: X
Аз ако бях щях да му ги махна. Голям съм им мор на кърлежите Laughing

# 10
  • Мнения: 1 310
Подай сигнала си тук. Дано вземат мерки и махнат помияра от там.

# 11
  • Мнения: 4 864
Нека поне да не го наричаме помияр  Naughty

# 12
  • Русе
  • Мнения: 656
 Ако Г-н Бау има някакви оплаквания и претенции за това, че го наричаме помияр, да заведе дело Grinning!
 По всички кучета има както външни, така и вътрешни паразити. По домашните (тези които са гледани добре разбира се), просто са по-малко.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Нека поне да не го наричаме помияр  Naughty
Молбата ти ще остане неуважена.



# 14
  • Мнения: 10
Една жена и едно момче от Русе ще го потърсят утре пред Кауфланд да му махнат кърлежите.

Общи условия

Активация на акаунт