Препоръчайте ми рецепта за блатове

  • 7 752
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Бихте ли ми препоръчали рецепта за блатове?  Praynig Смятам да правя торта "Дъга", а крема мисля да е от маскарпоне, сметана и Нутела. Кои блатове ще са най-подходящи? Благодаря предварително  Peace

# 1
# 2
  • Мнения: 7 779
има сладкарска тема  за торти , има тема за бързи въпроси и отговори. те се посещават редовно от много потребители.
там си задай въпроса вместо да откриваш нова тема.

# 3
  • Мнения: 7 779
това върши ли ти работа  ? - [/color]

# 4
  • Мнения: 0
Извинявам се ако съм създала проблем, за напред ако имам въпроси ще ги задавам във вече създадената тема. За съжаление не мога да отворя линк-а който сте ми пратили  Sad

# 5
  • Мнения: 8 215
Аз съм правила по тази рецепта

Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 701
Пандишпанов блат(natalyna)

Основно  правило за този пандишпанов блат е, че на едно средно яйце слагаме 30 гр.захар и около 30гр. брашно може и малко по-малко)

за 26 см форма

6 яйца
180 гр. захар
160 гр. пресято брашно

Подготвяте формата, като я намазвате с масло и посипете с брашно или грис.
Разделят се белтъци и жълтъци, като първо се разбиват белтъците на гъст сняг. После се разбиват жълтъците и захарта на пяна. Прибавят се постепенно белтъците, като вече се бърка леко с дървена лъжица. Накрая към въздушната смес, леко се забърква пресятото брашно.

Пече се в предварително загрята фурна - при горен и долен огрев, тавата се слага на най-ниското ниво и се пече на 170-180 C, при фурна с горещ въздух(вентилатор) на второ ниво от долу на горе на 160-170 C, за около 30-40 мин.
Приготвения блат се реже на две или три. За да не се троши, блата се реже когато е напълно изтинал – най-добре е да се приготви ден два преди да се прави тортата!

За какаов блат - в горната рецепта заменете 40г брашно с 40г качествено тъмно какао - става тъмен шоколадов блат
С шоколад - прибавете 50г настърган шоколад

Блата може да се замрази още леко хладък до един месец в камерата, като преди използване се оставя за около 2-3 часа на стайна темпрература да се размрази. Ако искате да го оформяте по-специфично, направете го докато блата е още замръзнал (не е твърд и лесно се реже)!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 701
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339926.0 ето тук има всичко за тортите Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 215
Пандишпанов блат(natalyna)

Основно  правило за този пандишпанов блат е, че на едно средно яйце слагаме 30 гр.захар и около 30гр. брашно може и малко по-малко)

за 26 см форма

6 яйца
180 гр. захар
160 гр. пресято брашно


Това не става за торта дъга, жълтъците променят цвета на боите. Блатовете трябва да са само с белтъци.

# 9
  • Мнения: 2 774
За 2блата:
3 яйца се разбиват на пяна с чаша захар. След това с телената бъркалка: 1ч.брашно(пресято) 3с.л олио, 3с.л вода(ако боите ти са сухи, разделяш водата на 2, за да има за двата блата и в нея разтваряш боята). Може да добавиш и половин кафяна лъжица бакпулвер, понякога слагам, понякога- не.
Разделя се сместа на 2. Добавяш боята в желания цвят( имай предвид че някои бои не търпят термична обработка) и изливаш сместа в тавата в която ще печеш, предварително застлана с хартия.

Резултата, цък (тази е кръгла- блатовете са печени в стандартна тортена форма)  и  една друга снимана ( блат в тавата на фурната)цък
Аз ползвам този тип мерителни чаши снимката не е моя, просто я  слагам за да се ориентираш какви мерки ползвам

П.п. Сега видях, че мислиш да ползваш Нутела за крема....Според мен Нутелата ще ще оцвети крема, и ще развали ефекта на тортата, по добре да е само маскарпоне и сметана...за да остане крема бял.

Последна редакция: ср, 15 авг 2012, 23:35 от polly

# 10
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 446
Пандишпанов блат(natalyna)

Основно  правило за този пандишпанов блат е, че на едно средно яйце слагаме 30 гр.захар и около 30гр. брашно може и малко по-малко)

за 26 см форма

6 яйца
180 гр. захар
160 гр. пресято брашно


Това не става за торта дъга, жълтъците променят цвета на боите. Блатовете трябва да са само с белтъци.
Не е вярно, че блатът трябва да е само от белтъци. Правила съм и с жълтъци, няма никакъв проблем, когато боите са хубави сладкарски. Ето тук съм пуснала рецептата http://antoaneta77.blogspot.com/2012/06/blog-post.html , а ето тук е оригиналната рецепта http://cakelicious-tania.blogspot.com/2012/04/blog-post_20.html

# 11
  • Мнения: 8 215
Не е вярно, че блатът трябва да е само от белтъци. Правила съм и с жълтъци, няма никакъв проблем, когато боите са хубави сладкарски. Ето тук съм пуснала рецептата http://antoaneta77.blogspot.com/2012/06/blog-post.html , а ето тук е оригиналната рецепта http://cakelicious-tania.blogspot.com/2012/04/blog-post_20.html

Направи, ама едновременно два блата, с жълтъци и без и ще видиш разликата. Дори с хубави бои раразликата е осезаема. Но всеки да си прави както иска. На мен цветовете при блатове с жълтъци не ми харесват. Тези са белтъчни блатове.

# 12
  • Мнения: 27 524
Само да си кажа, че таз торта Дъга не бих я хапнала  hahaha Нищо вкусно не ми предвещават толкова ярки и различни цветове  Laughing Stop

# 13
  • Мнения: 2 774
Хитова е сред децата  Laughing всички искат шарена торта, шарени  кексчета, абе .....дете на шарено се радва  Mr. Green.

# 14
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 446
Поли, ако не искаш да използваш бои, можеш да пробваш натурални средства - малини и къпини за червено, спанак - за зелено, моркови за оранжево, повече жълтъци в блата за жълто, сироп от боровинки за лилаво и пак мисля , че ще стане ефектно. Е, цветовете няма да са толкова искрящи, но пак ще е шарено Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт