HIPP снаксове, сокчета и пюрета за по-големи деца

  • 2 209
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте,
Наскоро си накупих много продукти от Австрия на Хип, които не бях срещала на този пазар
1. Сокчета със сламка грозде и череша
2. Снаксове (като кроки), гризалки/гризини със ябълка и оризови, десертчета
3. Мюсли със шоколад
4. Пюрета от 15+ месеца
5. Чай в голяма разфасовка от 12 месеца
6. Бисквитки или по-скоро едни като пурети за деца над 1 година

в общи линии все продукти от 1 до 3 години, които определено вършат работа в тази възраст между хранения и за залисване в количката. все пак не искам да купувам зрънчо и солети нон стоп и още повече, че знам колко са неподходящи за деца. на хип малко повече имам доверие и с радост бих взела на детето подходящите за неговата възраст неща. тук има само ябълковите бисквити и сокове в стъкла (нямат сламка и не са еднократни както тези, които купих от виена). ако ги има в България моля посочете ми в кои магазини в град Пловдив мога да ги открия? Ходейки с тези продукти по площадките съм предизвикала голям интерес у много майки, които не спират да ме питат откъде да купят тези продукти. (така, че питам от името на всички) Е кажете вие, ще ги снабдите ли?!
http://www.hipp.de/index.php?id=1128
http://www.hipp.de/kinder/produkte/kinder-mueesli/kinder-mueesli/
http://www.hipp.de/kinder/produkte/kinder-knabber-produkte/kinde … s-dinkel-stangen/
http://www.hipp.de/kinder/produkte/kinder-knabber-produkte/fruec … nd-mueesliriegel/
http://www.hipp.de/kinder/produkte/getraenke/trink-spass/

за цените е другият въпрос - млякото, което пием 3-ка комбиотик тук се предлага само 300 гр, аз го купих 600 грама на почти същата цена, както и чая тук го купувам двойно по-малко и по-скъп. австрия са по-близо до германия ли, транспорта ли е проблема, преговорите с производителя ли са проблема, ами крайно време е да спре това ощетяване на България и българските майки откъм цени и продукти! Настоявайте за по-добра доставна цена, наемайте по-евтин транспорт, слагайте си пак печалби и прочие ( и магазините слагат, аз във Виена не съм купувала от склад, а от най-обикновен магазин в МОЛ!) И е Ваша работа да наемете човек, който умее да преговаря с доставчици и да представи продуктите в най-добрата им светлина тук! Нашето семейство като потребител на хип от самото начало е разочаровано от отношението към тукашния потребител, цените и предлагания избор на продукти!
Работила съм с детски продукти и ценовата политика на чужди пазари, източни пазари и прочие ми е ясна, само това, че тук се ощетяват хората не ми е ясно защо се прави, нали целта е да се продава! И версията за малката страна, която ще я отсвирят ако си отваря устатата вече е изтъркана, това е ЕС и равни пазари, спорете, повдигнете въпроса, не се страхувайте от производителя, нека той се страхува, че ще изгуби пазар! Омръзна ми да търся начин да си доставя хип онлайн от чужбина ( и пак да ми излезе по-евтино дори с доставката!), само защото в моята страна са неспособни (да не кажа некадърни) и не могат да преговарят, да си отворят устата, да дадат гласност на проблема със ненужно скъпите детски продукти.
Бисквитите ( с ябълка за toddlers От 1 година) ги купих 1.49 евро, тук ги купувам малко над 4 лв в добрия случай! Какъв е проблемът?!?!? ограничавам се до един пример.

 Crossing Arms

Последна редакция: ср, 15 авг 2012, 23:43 от Josefin

# 1
  • Мнения: 671
Здравейте Josefin,

Преди време предлагахме доста продукти за възрастта от 1 до 3 годишна възраст. Проблемът е, че голяма част от партидите ги дарявахме или бракувахме, тъй като голяма част от децата в тази възраст вече са на обща храна или обществена кухня. Българският пазар на детски храни е много, много по-малък и постоянно се свива. За две години има с около 10 000 раждания по-малко. От друга страна, за да внесем определен продукт ние трябва да заявим минимум определено количество и то да се заяви най-малко 6 месеца по-рано, за да се осигурят биологичните суровини. В момента внасяме над 200 продукта, които се търсят от потребителите.  В същото време всяка година внасяме и нови серии и продукти и ако не се търсят ги спираме от внос т.е постоянно тестваме вкусовете на най-малките и техните родители.Все пак разнообразието в България не е малко. Дори от Дания, Скандинавието, САЩ ни пишат с въпрос, защо няма HiPP в тези страни или ако го има защо липсва този асортимент, който го имаме тук. Причината е, че биологичните суровини не са достатъчно като количество, за да удовлетворят нуждите на всички пазари. Предвид на това България е една от малкото страни освен Германия и Австрия, които поддържат толкова много продукти, предвид свития пазар и това се дължи на добрите преговори.
Причината за разликите в цените са много и той не се дължи не некомпетентност. Има много страни, в които цените са двойни на тези в България.
Имайте предвид, че в доста от западноевропейските страни тези продукти не се облагат с данък или ако го има то той е доста по-нисък. Преди около 15 години, поради липса на българско производство и в нашата страна млеката за кърмачета не са били облагани с ДДС, но това за съжаление е било за кратко. Допълнително върху цените оказват влияние транспортът, таксите при внос, разходите за отопление на продуктите през зимата, за да не замръзнат, допълнителното етикетиране и др. На този етап допълнителни продукти от тези обявени на нашия сайт не бихме могли да предложим за съжаление.



Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 23:12 от HiPP

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
благодаря за отговора!   bouquet

# 3
  • Мнения: 138
Josefin, много си права, ние също се възмущаваме от нашите цени. Нашия татко пътува и носи често, но вече все повече се заседява в Бг и купуваме от магазина. Даже веднъж попитахме един от търговците, някакъв познат на баща ми. Каза, че заради митото били такива newsm78 Моите деца обожават бисквитките- пури, ако им оставиш няколко опаковки, ще ги изхрупат за отрицателно време Laughing Т и от кои сайтове пазаруваш онлайн. Пиши ми на лични ако искаш Wink

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
ели, аз вече не купувам хип продукти, освен адаптирано мляко, а когато писах темата беше за пътуване в чужбина, където видях с очите си, че са евтини, не съм ги купувала онлайн. Но има английски сайтове, където са по-евтини от бг и се поръчва от тях, виж форума "свободно време" , "на пазар", "пазаруване от чужди сайтове".   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт