Старозагорски минерални бани

  • 57 348
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24 467
Обичаме много минералните извори и ходим редовно, но точно тези не сме посещавали.
Препоръчаха ми хотел Калиста, но аз гледах в нета и два други, които също ми допаднаха, макар и пак дистанционно- Армира и Извор.
Какви препоръки имат съфорумките и защо? Интересуваме се основно от ползването на топъл басейн и хидромасажи. Какво е интересно да се посети в района?

# 1
  • Мнения: 17 905
Присъединявам се към твоите въпроси.

На мен ми похвалиха някакво ново хотелче, май в село Ягода, открих един сайт, ама нямаше много снимки  newsm78
Има ли мами от района да помагат?
Наистина, къде може да се пообиколи  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 250
Вижте и темата за спа хотелите там имаше отзиви.

# 3
  • Мнения: 24 467
Интересува ме самият район, аз не се връзвам само за хотела, ще ми се и да се поразходим и да видим нещо любопитно и красиво наоколо. Самите "бани" какво представляват всъщност?
Похвалиха ми едно голямо езеро и гората- било много чисто. Казаха ми за някакъв параклис на около два часа път от мястото. Би ми било интересно някой запознат и походил да сподели.
Не открих тема специална за района.

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 11:54 от Judy

# 4
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 635
Стаите на хотелите не мога да коментирам, но СПА-то, кухнята и района-да Simple Smile х. Извор - най-малък от трите хотела, добра кухня, много добро отношение към гостите, с малко вътрешно басейнче с топла вода, прекрасна градина на ресторанта. х. Армира ............. имам определено отношение към хотела, но ще се постарая да се придържам само към фактите - СПА на голяма площ, голям басейн с хладничка вода, с обособена зона с дюзи(джакузи) в него, голям и красив парк около хотела. Калиста - прекрасен и огромен СПА център, голям басейн с топла вода с обособена зона с дюзи и лежанки с дюзи, гейзер, водопад(или както там се казва), топъл детски басейн, парни бани, сауни, фитнес и много други неща, винаги всичко работи, дори да няма хора или да има един, двама; красив парк, тенис игрище, но според мен ресторантът е скъпичък. Ако избирах аз, щях да избера Калиста, но щях да ям отсреща в Щастливеца  Laughing
Баните са си село всъщност, нещо като вилна зона. Има и много други хотели, освен изброените 3, има красив парк със споменатото вече езеро. Учудена съм, че е споменато като чисто място, но дано наистина е така  Peace Има люлки в парка и остатъци от ресторант от соца на брега на езерото, има и баня с минерална вода и чешми с минерална вода. Има места за разходки, красиво е, самото село се намира в Средна гора. Споменатия параклис всъщност е Богородична стъпка и се намира на, колкото и бавно да ходиш, максимум час(но  това е много). Ето малко инфо http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B … D0%B0%D0%BD%D0%B8
http://www.ecomedia.bg/be-eco/go-for-a-walk/article/7352
Правят се там фолклорни събори.
Друго .................. на 12км от СтЗ е......................... не се сещам, питайте  Hug

# 5
  • Мнения: 24 467
Благодаря ти много. Моята позната е ходила през април, оттогава са й впечатленията. Вкл. и за чистотата. Тя е много доволна от Калиста, но аз искам да посондирам още мнения.
Двата часа до параклиса са нейни, но тя не е много по пешеходстването. Значи е близичко.

# 6
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 635
Съвсем, има си и маркировка и указателни табели. Мястото е много посещавано.

# 7
  • Мнения: 220
Аз също ще ви следя ,че искам септември за няколко дни да отидем.Малко са ми скъпи тези спа хотели.

Някакво мнение за почивната база на Марица изток ?

# 8
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 635
Тони кажи ми какво търсиш, на какво държиш и от какво се интересуваш? Ще ти кажа всичко, което те интересува за базата.

# 9
  • Мнения: 220
Тони кажи ми какво търсиш, на какво държиш и от какво се интересуваш? Ще ти кажа всичко, което те интересува за базата.

Благодаря ти  Hug,искам да е топла минералната вода в басейна - да става за децата и да има чиста стая ,не сме капризни.
Миналата година ходихме в Хисаря в станцията на военните ,чистичко беше ,но водата в басейна - 23 градуса ,на морето беше по топло,децата настинаха ooooh!.
Не държа да има храна и спа процедури ,отиваме заради тях - да се топят в басейна .
Аз като гледам цените ,ако плащаме за 4-мата и по 5лв. на ден за басейн ,за стая  60 лева ,май не е толкова евтино и тук.

Ако знаете нещо подходящо давайте идеи,или пък квартира и да ходим на някой басейн  newsm78.

# 10
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 635
Разбрах те. Там гостите на хотела плащат за басейн отделно, освен това доскоро нямаше възможност за допълнително легло в двойна стая (сега не знам), щом ще ходите с деца и искате да сте в една стая трябва да наемете апартамент. Не бих казала, че е възможно някой да бъде очарован от кухнята - малко порции, основно скара, скъпичко и .... невкусно.
Басейните не са с топла вода, детският според мен не е обезопасен.
СПА има, но .............. по-скоро не работи

# 11
  • София
  • Мнения: 864
Препоръчвам хотел Калиста.
Миналата година съвсем инцидентно го посетихме и останахме доволни.
Басейна е големичък, с топла вода, в детският басейн водата е още по-топла. Само вътрешен е де. Навън има изнесени шезлонзи и можеш да се печеш. Просторни стаи. Хубава храна. Наистина обаче храната е една идея по-скъпа и завързана.
Интересно беше, че като отидохме  се оказа, че вечерта има сватба - на моето ококорване като разбрах ми отговориха- Спокойно, затова сме ви настанили далеч от балната зала и ви гарантираме ,че нищо няма да се чува. И наистина беше така.
Иначе из района не сме обикаляли. Предимно в басейна киснехме.

# 12
  • Мнения: 1 134
Хотел Калиста - лошо съотношение цена - качество.

# 13
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 635
Хотел Калиста - лошо съотношение цена - качество.
Защо?? Дай нещо по-конкретно за обосновка.
Аз си казах-стаи не мога да коментирам, ресторантът е скъп според мен, но СПАто е перфектно  Peace
Даже и препоръка дадох, съвсем наблизо е Щастливеца, там е вкусно.

# 14
  • Мнения: 24 467
Моята позната много ми го похвали точно него.
Какво не ти е харесало там, Вилиан?

Общи условия

Активация на акаунт