ЦДГ 137 Калина Малина

  • 3 652
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте, имам следния казус. Детето ми е  на 2 години и 8 месеца и досега посещаваше СДЯ. Приеха го в ЦДГ Калина Малина, но възникна спор с директорката, че не е навършил 3 години и немогат да го вземат преди да ги навърши. всъщност това, което най-много ме стресна е,че директорката започна да ми обяснява,че детето трябва да е напълно самостоятелно, да се облича, съблича, да ходи до тоалетната само и всичко друго. Моля, споделете мнение, ако някой посещава тази градина как стоят нещата там, как се грижат за децата и дали създават наистина на децата такъв стрес какъвто ми описа директорката. Каза също,че имало една госпожа и една леля и неможели да обслужват всички деца и затова трябва да се оправят сами. Ще съм благодарна, ако някой сподели мнение и също ако има случай на дете преди 3 годишна възраст прието там.

# 1
  • Мнения: 89
Здравей merilin9.Моето дете не посещава 137 Калина Малина,но е в близката до вас 152 Връбница.Когато го приеха миналата година не са ми казвали,че немогат да го вземат до навършването на 3 год. (роден е в края на Октомври) Но ме предупредиха,че трябва да бъде самостоятелен.Това включва да се храни сам,да може да се обуе сам,що годе да се облича сам,да може да отиде до тоалетна сам.И аз като теб се бях притеснила,но да ти кажа в градината искат елементарна самостоятелност.Да се облича детето само е ясно,че няма как да стане,освен ако не е по-голямо с няколко месеца.Изискват например да може да си обуе панталончето само и чорапките,пък за блузката ще му помогнат.Същото важи и за обувките и за тоалетната.Важното е детето да може да си каже,да речем,ако му се ходи по нужда.Така че,не приемай съвсем буквално думите на директорката.Разбира се,че ще помагат на детето,когато това му е нужно.Но и ще го оставят само да се справи,когато виждат,че може. WinkИначе имам познати една-две майки,чийто деца ходят във вашата градина.Трябва да ти кажа,че са във възторг от нея. GrinningАко тези думи те успокояват,ще се радвам.Мисля,че трябва отново да се видиш с директорката и със спокоен и приятелски тон да си зададеш въпросите и да си изясниш неизвесните.Напълно разбирам в какво напрежение си и колкото ти е чужда цялата работа,но повярвай ми,хич не е толкова страшно.Само на госпожи да уцелите и сте номер 1. Wink Успех ви желая и дано адаптацията е лесна за вас,а градината истински удоволствие за детето. Hug

# 2
  • Мнения: 41
Здравей Мерилин,
точно със същите думи г-жа Богданова записа и моето дете миналата година, като ми каза, че може да го приеме най-рано през ноември.Звучеше категорична и непреклонна.
 Всъщност искам да те успокоя, не се притеснявай и си заведи детенцето щом сте готови с изследванията и т.н. в началото на учебната година.
Според скромното ми мнение г-жа директорката така се опитва да ни "стимулира" да подготвим децата си за новата ситуация, в която попадат.
Аз също бях много притеснена, но заведох детенцето си когато бяхме готови-мисля, че беше средата на септември, а и след разговор с учителките на нашата група - за най-малките те си определят вътрешен стъпаловиден график на прием, за да не става струпване наведнъж. Успех и ако мога да помогна с още нещо - питай.

# 3
  • Мнения: 1 217
всъщност това, което най-много ме стресна е,че директорката започна да ми обяснява,че детето трябва да е напълно самостоятелно, да се облича, съблича, да ходи до тоалетната само и всичко друго. Моля, споделете мнение, ако някой посещава тази градина как стоят нещата там, как се грижат за децата и дали създават наистина на децата такъв стрес какъвто ми описа директорката. Каза също,че имало една госпожа и една леля и неможели да обслужват всички деца и затова трябва да се оправят сами. Ще съм благодарна, ако някой сподели мнение и също ако има случай на дете преди 3 годишна възраст прието там.
При нас нещата стоят по подобен начин, но с абсурдната разлика, че претенциите децата да се оправят напълно самостоятелно е на лелките и другият персонал, не на директорката. Тя пък, от своя страна, може би не иска прекомерно да влиза в спорове с тях и нещата не стоят много по-различно, дори след разговор с нея. Днес например не облякохме една красива рокля защото има 2 копчета на гърба, а това е изключително натоварване за многоуважаемите министерши, които ще бъдат на смяна, когато стане от следобеден сън, затова не я облече. Това е абсурдно за мен, директорката просто е гледала да те стресне и откаже, а в крайна сметка да помагат на децата им влиза в задълженията ! Така че бъди по-смела и си отстоявай правата, много малко са децата на тази възраст, на които никога, за нищо не им се налага помощ !

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
merilin9, какво стана? Кога взеха детето в 137 ЦДГ - през септември, октомври?

Общи условия

Активация на акаунт