Любители на кучета - 30!

  • 71 448
  • 754
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 2 217
Смятам, че може да се получи чудесно съчетание на всички съвети , за да се получи оптимален вариант за мен, семейството ми и кутрето....
Препрочитам ви и разсъждавам.....
Аз вече поставих някои граници - да се похваля....
Разбра, че не може да спи с децата, а искаше - аз спя в тяхната стая. Малкият ми е с трета сливичка, доста голяма и трудно диша. Прецених, че не може кученцето да спи до лицето му - все пак има козинка, а той сега алергизира от всичко.....
Вчера ясно и дадох да разбере, че нощем ще си спи с тати. Разбра ме, милата, и си легна там. Погалих я за лека нощ и на сутринта дойде да ни събуди с близване Laughing
Спряхме да се носим постоянно на ръце, когато спи не я закачаме - това просто си ми идва отвътре, не понасям да притесняват почиващо същество.....
Излизахме вече без нея, оставихме я сама - нямаше никакъв проблем, не е вила, плакала, лаяла и т.н. Когато се прибраехме тя се появи откъм хола сънена -спинкала е съвсем спокойно....
Май имаме само още един единствен въпрос за решаване -каишката. Много се тегли и иска да тича, но не мога да я пусна сама, ще хукне и край...Още търси някого...рано е...
Реших да и взема от онези каишки, които се удължават - знаете ли какви са им цените, има ли отнякъде по-евтини, втора употреба Laughing нещо....

# 301
  • Мнения: 224
Поста ми е провокиран от вашите постове но цитираното не е насочено към вас, не се самонавивайте.

Бъдете спокойни, няма да се намесвам повече и да предизвиквам хаос в синхрона ви.
До нови срещи Simple Smile

1. След като постът е провокиран от НАШИТЕ постове, то цитираното се отнася до НАС.
2. Последното нещо, за което отделяме време и внимание тук е да се самонавиваме. Така че, споко, няма да го правим и без да ни го казваш.
3. Ние сме спокойни като тон и намерения по принцип, така че е много трудно да внесеш "хаос в синхрона ни". (Едно куче глутница не прави!)
4. Не се нуждае от доказване фактът, че всеки стопанин има право да търси и получава различни мнения относно отглеждането на своя домашен любимец. Решенията ги взима сам. Ние не казваме на никого да следва нашите съвети, защото са единствено правилни, не го прави и ти, моля.
5. Логичната цел на всеки стопанин е да има здраво куче с балансирано поведение. Именно в тази насока са и съветите, дадени в тази тема. Ако за теб това са "глупости", мнението ти е чуто, а проблемът - твой.
И да не забравяме все пак че кучето не е робот и не трябва да се държим с него като с поданик който следва нашите правила. То е живо същество и ние трябва да се съобразяваме с желанията му, не само с нуждите.
GENTIL, методи на възпитание на куче колкото щеш. Моят съвет е да възпитаваш кучето си като личност, а не като робот. Не възпитаваш така децата си нали ? Simple Smile
6. Ако кучето ми желае да се  размножава с бездомна, некастрирана и разгонена и не ме чува, когато го викам, но пресича улици и железопътни линии - кастрирам го, а не се съобразявам с желанието му. Не чакам одобрение.
7. Кучето ми не е човешко дете. То не е робот, но не е и личност.
 Peace

Последна редакция: пт, 07 сеп 2012, 11:42 от marta1

# 302
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
GENTIL,аз лично не ги одобрявам тия автоматични поводи.
Според мен поводът трябва да е с дължина до ...2м да кажем,дори ми се струва много,като обикновено го държиш намотан на ръката си,а не свободен в цялата му дължина.Ако разхождаш по-палаво и импулсивно куче на дълъг повод,то лесно става неуправляемо.Никаква корекция не можеш да направиш,започва и едно оплитане ...
Но наистина може би за началото ще  ви  трябва,щом ви е страх да я пускате да тича свободна.  bouquet

Последна редакция: пт, 07 сеп 2012, 10:31 от Кукумявка под прикритие

# 303
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами да....като за начало, защото тя не може да мръдне така, а е доста игрива....

# 304
  • София
  • Мнения: 3 789
GENTIL, ние сме точно с такъв повод. Причината е, че не пускам Джесика да тича свободно. Има си предимства - поводът се застопорява и може да се използва и като къс и като дълъг. Дължината му е 3 метра  Peace Пускаш я и го прибираш когато трябва  Hug

Нашият е този http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&am … p;products_id=889

Има един до 12 кг., обаче той не е с цяла лента, а с връвчица, която ми казаха, че не е много стабилна http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&am … p;products_id=886

Тя до такава степен е свикнала с него, че когато сме на село и я пускам да тича из двора "гола", не се отдалечава повече от това разстояние от 3 метра  Peace

# 305
  • Мнения: 2 286
Джентил, преди време едно от момичетата беше пуснало за една борса, която е със значително по-ниски цени. Авт. поводи бяха с около 7-10лв по-евтини.

МОля, ако някоя се разпознае, да сподели пак къде се намираше Praynig

# 306
  • София
  • Мнения: 3 789
Джентил, преди време едно от момичетата беше пуснало за една борса, която е със значително по-ниски цени. Авт. поводи бяха с около 7-10лв по-евтини.

МОля, ако някоя се разпознае, да сподели пак къде се намираше Praynig

Мисля, че говориш за тази под моста "Чавдар"  Peace
Ето тук в поста на epson
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=524058.630

# 307
  • Мнения: 654
Когато възрастното животно направи нещо по правилата е достатъчно да го потупаш по гърдите, за да се почувства гордо от себе си.
Това работи и при нас.
Никой не ме гледа в ръцете преди време за ядене.
Чакат да ги погаля или кажа мила дума.

GENTIL,толкова се вълнувам от вашата история.
Поздрави на мъжа ти,така се разплаках с тая лампа  Embarassed
Гушкайте се,милвайте се,защото в момента всички явно имате нужда от това.
Когато Лъки беше бебче,всяка вечер го гушках на ръце и разнасях из цялата къща,говорих му и показвах разни неща.
Казвах му навряла нос в неговия:Ще пораснеш и това няма да е възможно.
Не знам как стана,но и тримата знаят,че не обичам да ме ближат и не го правят.
Животните са доста умни и могат да си кажат искат ли или не да бъдат гушкани.
Най - важното е,че се обичате.

# 308
  • Мнения: 372
Ая също е с автоматичен повод. Дължината е 3 метра.
Тара е с обикновен повод.

Фея, снощи започнах да чета твои постове на ММ. Той каза, че много точно си обяснила това, което се опитва да ми обясни от много време относно възпитанието на кучетата. Аз - досущ като GENTIL в отношението си към двечките. В резултат  - мястото вечер взе да не стига в леглото. Събуждам се смазана в ъгъла, защото Тара решила, че ще спи между нас. И поне да беше изпъната, тя се свила около себе си, съответно - заема още място.  Crazy
От снощи взех да я гоня, а тя се намъква от другия край тайно.   Mr. Green  Преди само като й кажех "долу" слизаше, сега се оглежда дали се отнася за нея.   Laughing
Ая беше по-послушна - отиде и до сутринта си спа в къщичката.   Wink
Накратко - водя си бележки вече.   Peace   

Момичета     Hug

# 309
  • Мнения: 2 286
Джентил, преди време едно от момичетата беше пуснало за една борса, която е със значително по-ниски цени. Авт. поводи бяха с около 7-10лв по-евтини.

МОля, ако някоя се разпознае, да сподели пак къде се намираше Praynig

Мисля, че говориш за тази под моста "Чавдар"  Peace
Ето тук в поста на epson
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=524058.630

Да, в Хаджи Димитър беше, само улицата не съм сигурна, че е тази. Ще взема да се поровя малко. Hug

# 310
  • Мнения: 1
Мартин е прав,а Фея се държи като премиерът ни. Фея,дай въздух и различни мнения. Горко му на мъжът ти.

# 311
  • Мнения: 1
Hailie, не да си чел - да си живял трябва с животни. Твоето ми намирисва на зубърско мнение.

# 312
  • София
  • Мнения: 9 279
Здравейте Simple Smile 
Искам и аз да се присъединя към вас имам две кучета 
Тайра на 4г,6 и Боби на 1г,3м  - неин син.  Тайра живее с нас а Боби живее с баба ми. Порода азиатска овчарка (алабай). И двамата са страхотни кучета невероятно умни и добри животни и въпреки размерите си са големи лигльовци.

# 313
  • Мнения: 224
Vavian, добре дошла! Hug
Чакаме снимки на Тайра и Боби Simple Smile

# 314
  • София
  • Мнения: 9 279
http://prikachi.com/images.php?images/145/5239145O.jpg Това е Тайра от преди няколко месеца
http://prikachi.com/images.php?images/151/5239151n.jpg - А това е снимка на Боби от Февруари още нямаше годинка.

Общи условия

Активация на акаунт