Любители на кучета - 30!

  • 71 553
  • 754
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 313
Привет на всички.Фея-козирувам ти,нали си ББ Hug Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Добре дошли на mu6inka и Бари-много е сладък този мушмурок Heart Eyes Hug
Иначе се стягай в кръста и прибирай всичко,което е потенциална жертва на Бари.Направо не ми се ще да си спомням при нас какво беше ooooh!Аз съм казвала,но.....В един дъълъъг период от време вдигах всичко,що можеше да бъде докопано от нашата-немска овчарка е,стига на доста високо Mr. Green Mr. GreenТо листчета,книги,препаратите от банята,кърпи,хавлии/веднъж се беше провисила на един халат и го сварихме раздран от качулката/която беше закачена на закачалката/до долу-сега е зашит и я бършем след баня-намаза с един халат hahaha,то шкафове,ъгли на маси,антени,за малко и телевизора да ни бутре,самобръсначки,дивана ни съдра,балатумът 2-3 пъти замина и тн и тн ooooh! ooooh! Whistling-сега се кротна,но докато мине този период ще видите зор.
това с търсенето на котката и при нас действа така-кажем ли къде е котката и ако сме на двора-се почва едно лудо търчане из двора в търсене на котката Grinning
hailie-  bouquet Hug Hug
pandora-личи си разликата,загладил е козина,охранил се е,браво на вас Hug Hug
ateto-за скубенето и при нас е доста,все съм залепена за пода за да събирам косми ooooh!Пълен ужас е.Аз й бях давала геритамин нео-за хора е Mr. Greenпротив косопад и за заглаждане на косъма-ейй,ядеше ги ,все едон кокъл й се даваше,много й харесваха Mr. Green
надписът казва всичко,което трябва,дано има повече добри хора като изброените  bouquet Hug
За храната знам ,че не бива да се дава в студено състояние,или пък ако се слага вода,да е топла,защото по този начин кучето ще усеща миризмата и вкуса на храната,а ако е студена,нищо не усеща,все едно яде трици,ама доколко е вярно newsm78
Leisi_bb-кофти изненада си намерила,нямам практика с ози адвантикс,аз взимам само каишки и нямаме проблем.Но като я взехме нашата мъничка и док ни каза,че други кучкари си делели парите за каишки ,после кълцали кашките и така за две кучета.Та взехме си ние каишка,но реших да я срежа на две,другата завих старателно и в хладилника.Еми още на следваата сутрин след разходка видях търчаа бълха по върха на козината й.Дали препарата го слагат в единия край на каишката или причината беше друга,не знам,но веднага заших hahahaдвете половинки и после нямахме проблеми.
GENTIL-браво за добрите резултати GrinningМного сте готини,обожавам такива рошковци Hug
За храната и вида на кучето-в момента сме на консерви,марка Аро Grinning,меним и с други видове,в смисъл вече не подбирам,защото не сме капризни вече.Иначе като по-малка не понасяше така смяна-като й харесаше нещо и не смеех да го сменя с друго,че иначе така си седеше и го хвърлях.За вида мога да кажа,че ни доста добър-така лъскава и мека козина има,че като видя и пипна други кучета/особено овчарки/все едно пипам клечки,вместо козина.Не ги къпят редовно ли,от храната ли е,не знам,но ми прави впечатление.А и други хора казват за нашата,че е с много хубава козина Mr. Greenминутки за реклама Embarassed
Ох тая гадна жлеза.Естера-бързо оздравяване на Тоби,миличкиячак да я изгризе Tired
swetlina-аз съм с овчарка,но ми е първа,та не мога да дам точен отговор до колко живеят.Силно се надявам ,да е повече.Ако не се лъжа за едрите породи знам ,че живеят до 10-11г,а средните и по-дребните-до 14-15г.
пак съм се уляла в писане,дано не досаждам с вечно дългите си постове Embarassed

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 15:08 от нова мама84

# 376
  • Мнения: 158
Ами Бари вече не поглежда гранулите,а сменихме много видове.Може би защото тайничко слиза на другия етаж при дядо,а той го храни с кюфтенца  Joy . Днес се убихме да го търсим той пак долу и си хапва принцеси с дядо. А и друг проблем е че забравим ли възглавниците отвън са изнасилени( не знам как да се изразя),постоянно ги мисли за приятелки явно.Има ли някакви хапчета за тази работа.

# 377
  • София
  • Мнения: 11 116
 Laughing Laughing Laughing

# 378
  • Мнения: 5
mu6inka хихи Вие изнасилвате възглавници,а ние мъжки кучета ( и моето мъжко) Joy

# 379
  • Мнения: 382
mu6inka,  ами то "човещинка" си е Joy На поляната така има едно хъски, което каквото хване, клати докато не го изгонят. Няма умора ей hahaha Но най-хубавото е че обикновено не подбира мъжко, женско ли ще гепи, както и отпред пред лицето на другото куче ли ще застане или отзад Joy Много му се радвам аз на него Joy Чари не му дава да я доближава с такива нечисти помисли Laughing
Аз купих каишка, сложих я, преживях особената миризма и не съм виждала нови бълхи. А тя е беличка и лесно се забелязват Peace Сега се чудя да я обезпаразитявам ли с капки, когато й се пада терминът или да разчитам само на каишката newsm78

# 380
  • Мнения: 8 163
Нова мама, с глас се смях на козируването ти  Laughing

Лейси, права е Хейли за връзката между бълхата и половината доза Адвантикс. Изчакай за навършване на 30 дни от слагането на предишната доза и тогава мажи нова. Междувременно каишката е най-разумното решение.

Пандора, разликата в "преди" и "след" снимките е огромна. Браво!

Джентил, много е сладичка бялата ви принцеса  Heart Eyes

Естера, ама че ужас... Бързо възстановяване!

Сиссс, аз посмърно не бих хранила кучето си с Роял Канин. Те упорито държат най-ниския рейтинг за качество (www.dogfoodanalysis.com). То аз по принцип не бих дала на кучето си заводска храна, но ако опре ножът до кокал, ще се спра на Blue Buffalo, Orijen, Taste of the Wild или Welness Core - също като Бертичка.

***

Ох, това с клатенето на всякакви неживи и живи обекти е просто ужасяващо за мен. Не за друго, а защото показва, че кучето е подложено на огромен стрес вслествие от факта, че не е кастрирано и няма възможност за естествено задоволяване на нагона си. А това няма как да стане, освен ако кучето не живее в глутница, където ролите са разпределени много ясно. Хайде, разбирам животното да е част от регламентирана и лицензирана програма за разплод, но иначе...

Не мога да разбера защо все още има хора, които предпочитат да не кастрират и са съгласни да причиняват подобно страдание на домашните си любимци. Горкичките кучета  Cry

# 381
  • Мнения: 1 842
Здравейте,
опитах се да потърся и в друга тема но неуспешно за момента.
Много искам да си взема куче, избрах си порода заради големината на кучето и другите качества които има като интелигетност например. Много искам да се грижа и да обичам куче. Преди време си имах куче и знам как да се грижа за него. За жалост не знам от къде мога да си взема куче? По-скоро ми се иска ако някой би желал да ми подари куче ще съм благодарна. Ами това е, ако някой има и иска да ми подари мънчко куче(ако може да не е пинчер или подобни породи) нека ми пише лс.
Благодаря. Peace

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 18:15 от Съншайн

# 382
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз купих каишка, сложих я, преживях особената миризма и не съм виждала нови бълхи. А тя е беличка и лесно се забелязват Peace Сега се чудя да я обезпаразитявам ли с капки, когато й се пада терминът или да разчитам само на каишката newsm78

На каишката пише колко време действа (май беше около 7 месеца  newsm78), през това време не слагай допълнителни капки, защото ще я предозираш  Hug

# 383
  • София
  • Мнения: 9 293
Фея - Не си права, затова, че след кастрирането спират да го правят, в квартала има доста кучета които макар и кастрирани налитат на другите. Иначе съм много ЗА кастрирането на кучетата това единствения начин да се спре уличната популация която за съжаление е много голяма. В нашия квартал има доста бездомни кучета голяма част от тях са добри животинки но има едни които живеят близо да един паркинг и там не може да се минава а ако си с куче направо си е опасно първо се нахвърлят на кучето  а  после и на тебе.

И едно въпросче, как се справят с другите домашни но агресивни кучета? Луднала съм от няколко месеца вече от една много нахална идиотка и съпругът  които пускат лаещото си и ръмжащо псе да се разхожда без повод  когато по улиците е пълно с хора, редовно имаме проблеми с това създание но това което ме плаши, е, че вече не лае само кучета ами тръгва и да се хвърля към хората на няколко пъти вече е тръгвало с оголени зъби към мен ръмжащо и лаещо. Собствениците така и не си взеха бележка няколко пъти много учтиво съм молила да го държат на повод, не ми е приятно аз или кучето ми да бъдем нападани от това създание. Не знам какво да направя вече, говорих нормално с тях, карах се тях НИЩО.

# 384
  • Мнения: 8 163
Здравейте,
Някой с практически опит в отглеждането на източно-европейска  овчарка или поне немска овчарка да ме осветли за продължителността на живота им. В книгите е 14 години, но на практика как е.... Възможно ли е грижите при домашно отглеждане да удължат живота им или животът на свобода ги прави по-устойчиви.
Колкото и да е практически опитът, той ще дава различни резултати за всяко куче. Има твърде много фактори, които влияят върху продължителността на живота: гени, хранене, физическа активност, среда, ниво на стрес, та дори и броят медицински интервенции, изискващи упойка.

Независимо дали животът на кучето е 14, 12 или 9 години, единственото нещо от значение => единствената цел е този живот е бил щастлив и пълноценен. Ако това куче живее сред хора, то отговорността за изпълнение на тази цел лежи изцяло на техните плещи. Затова според мен всеки стопанин на куче трябва са отдели време да научи колкото се може повече за кучешката психология.

Съншайн, аз (пак) бих взела куче от приют или рескю.

Марта, истина има в тая табелка...  Hug

Вавиан, кастрираните кучета се качват на други, за да демонстрират доминантно поведение. Това е признак на слаба позиция на стопанина. При присъстващ стопанин в безспорна алфа позиция кастрираното куче няма да тръгне да се качва на друго.

П. П. За агресивното домашно куче: обади се в общината и питай към кого да адресираш оплакване. След това напиши писмо с конкретни факти (адрес, имена, дати, часове и пр.; ако имаш свидетели - супер!) и подай оплакването. Аман от хора, които смятат, че са над закона!

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 18:36 от Фея Кръстница

# 385
  • Мнения: 1 842

Съншайн, аз (пак) бих взела куче от приют или рескю.
 
Аз се грижих за бебета с мъртва майка преди време...и все пак си мечтаех за определена порода поради много фактори, а и точно в момента само такова куче ще ме откъсне от мислите ми.  и ще споделя задържаната си любов....Както и да е, ако някой иска да ми помогне нека ми пише лс. Ще се радвам, дори само да поговоря с човек обичащ животните колкото мен. Peace Благодаря ти.   bouquet
Пропусала съм: какво е рескю? Peace

# 386
  • Мнения: 313
Нова мама, с глас се смях на козируването ти  Laughing
ми тъй де-нали си тартор на групата ни Mr. Green Mr. Green
каишката ,която ние взимаме на bayer имя срок 5 м за бълхи и 7 за кърлежи и други-може да бъркам животинките,но сроковете са такива-5 и 7 м.нямаме проблем и не съм виждала нищо по нея .
Аз пъкпомня едно време в блока на нашите имаше една булонка май беше,дето все се клечеше по  краката на хората,явно не е намерила достойна възглавница hahaha hahaha

# 387
  • Мнения: 8 163
Благодаря ти.   bouquet
Пропусала съм: какво е рескю? Peace
Моля те, няма защо! Пък и в този подфорум едва ли има някой, който обича животните по-малко от теб. Сите сме луди Sunglasses

Рескю са доброволчески групи, които се издържат само и единствено от дарения и средства на участниците в групата. Тя е съставена от хора, които в извънработно време влагат сърце, време, грижа, усилия и средства да спасяват и отглеждат в дома си захвърлени или бездомни животни до момента, в който се намери кой да ги "осинови".

Често пъти групите са се специализирали по определена порода (английски хрътки, бобтейли, коргита и пр) или определен признак (големи породи, черни кучета, декоративни зайци, екзотични котки, влечуги и пр).

Поради факта, че участниците в рескю групите отглеждат вкъщи животното, а не в приют, те могат да ти дадат изчерпателна информация за навиците и характера на потенциалния ти домашен любимец. Също така обаче рескю групите имат много стриктни изисквания за бъдещия собственик на животното и правят множество проверки: от това да се свържат с ветеринаря, през разговори с препоръчители, до домашно посещение.

Нашият бобтейл е от рескю, едната ни котка - от приют, а другата - взета директно от собственици, които не можеха вече да я гледат.

Нова мамаJoy  Hug Край, нарочиха ме!

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 01:28 от Фея Кръстница

# 388
  • Мнения: 1 842
Благодаря ти.   bouquet
Пропусала съм: какво е рескю? Peace
Моля те, няма защо! Пък и в този подфорум едва ли има някой, който обича животните по-малко от теб. Сите сме луди Sunglasses

Рескю са доброволчески групи, които се издържат само и единствено от дарения и средства на участниците в групата. Тя е съставена от хора, които в извънработно време влагат сърце, време, грижа, усилия и средства да спасяват и отглеждат в дома си захвърлени или бездомни животни до момента, в който се намери кой да ги "осинови".

Често пъти групите са се специализирали по определена порода (английски хрътки, бобтейли, коргита и пр) или определен признак (големи породи, черни кучета, декоративни зайци, екзотични котки, влечуги и пр).

Поради факта, че участниците в рескю групите отглеждат вкъщи животното, а не в приют, те могат да ти дадат изчерпателна информация за навиците и характера на потенциалния ти домашен любимец. Също така обаче рескю групите имат много стриктни изисквания за бъдещия собственик на животното и правят множество проверки: от това да се свържат с ветеринаря, през разговори с препоръчители, до домашно посещение.

Нашият бобтейл е от рескю, едната ни котка - от приют, а другата - взета директно от собственици които не можеха вече да я гледат.

Нова мамаJoy  Hug Край, нарочиха ме!
Благодаря, а как да ги намеря? Hug

# 389
  • Мнения: 8 163
Благодаря ти.   bouquet
Пропусала съм: какво е рескю? Peace
Рескю са доброволчески групи, които се издържат само и единствено от дарения и средства на участниците в групата. Тя е съставена от хора, които в извънработно време влагат сърце, време, грижа, усилия и средства да спасяват и отглеждат в дома си захвърлени или бездомни животни до момента, в който се намери кой да ги "осинови".
Благодаря, а как да ги намеря? Hug
Момичета, моля ви, помогнете с информация за рескюта в България. Погледнах в Гугъл, но не можах да намеря нищо смислено по въпроса. Да не би да има друг термин за тези групи и аз да не го знам?

Общи условия

Активация на акаунт