Любители на кучета - 30!

  • 71 523
  • 754
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 842
Не искам да го кастрирам, това е ужасно. И все пак има хапчета за кучета, за да не се разгонват защо чак крайни мерки да прилагам!  Peace
А защо според теб кастрирането е ужасно? Хапчетата са много по-опасни и вредни, отколкото кастрирането.

Кастрацията дава не само повече емоционален и чисто физиологичен баланс на кучето, но е и предпоставка за по-малко здравни рискове. Премахва се също така опасността от това да загубиш кучето си, защото некастрираният мъжки ще хукне след разгонена кучка и няма да разбере как се е озовал в противоположната част на града или как към него се е засилила кола. Да не говорим, че ако стане татко на кученцата, ще е допринесъл за и без това огромната популация от бездомни кучета.

Некастрираната женска пък има непредсказуем цикъл и просто не можеш да кажеш със сигурност кога ще е началото на разгонването, за да започеш да даваш хапчетата 30 дни преди датата. Дори да си навреме, страничните ефекти от противозъчатъчните за кучета включват безплодие, увреждане на черния дроб, вагинални инфекции, напишкване, неприятна телесна миризма, кожни проблеми, поведенчески промени, възпаление на матката, рак на млечните жлези, затлъстяване...
А кой е виновен за бездомните кучета, кучетата ли?!
Аз затова никога не съм давала хапче на кучето си...

Съншайн, ти си знаеш най-добре и определено по-правилно е предварително да премислиш през какви решения трабва да преминеш, преди и след като се срещнете с твоето куче.

Ако позволиш, ще ти кажа нещо от моя опит: кучето ми е кастрирано и щастливо. Запази си веселия нрав, ловния инстинкт, както и този на пазач. Ако не разрешиш на некастрирано куче да следва нагона си, то ще страда физически и психически, а ако му позволиш - ще трябва да отговаряш за всяко едно кученце от поколението. Кучетата нямат его и не се интересуват от факта на самото кастриране, а само дали са обичани или не.
Аз търсих дълго и ежедневно моя дребосък и сега се убеждавам в думите на Сизър: "Човек не получава кучето, което иска, а това, от което има нужда."
Желая ти най-доброто за теб и за кученцето и най-правилното време на вашата среща.
 Peace
Ех, де това да го разбираха и моите...Благодаря за съвета. Peace



Относно кастрацията, хората които по някаква причина подаряват породисти кучета искат да са кастрирани с цел да предпазят самото куче от безразборни заплождания с цел печалба.

Извинявай. Simple Smile
А тогава защо подаряват възрастни кучета, а не млади? Каква е причината, след като кучето им е раждало не еднократно го захвърлят?! Не разбирам. Значи печелят от него докато могат ли?
Аз лично не бих искала пари на някой за кученца при условие, че на мен ми е подарено примерно. Peace

Съншайн, аз мисля, че малко слагаш каруцата пред коня  Peace. Избери си куче, вземи го, осинови го или го купи и тогава решавай дали ще го кастрираш. Сега твоето малко ми прилича на убиване на времето в нета и във форума. Позволявам си да ти го кажа, защото сме се засичали и в други теми и имам подобни впечатления от форумното ти участие Peace Дано намериш куче , което да отговаря на изискванията ти Peace От опит ще кажа, че кучето като заместител на липсващи неща в живота е ефективно до време! А после като т.нар. от теб "задържана любов" си отиде по предназначение, какво ще се случи с горкото куче?


Грешно мислите!

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 23:25 от Съншайн

# 406
  • Мнения: 8 163
Съншайн, до такава степен ни се различават мисленето и убежденията по въпроса за това какво са кучетата и каква е нашата отговорност към тях, че сигурно само кучеядец може да породИ повече неприязън у мен.

Уважавам както правото ти на мнение, така и правото ти да го отстояваш. За да не влизам в ненужен конфликт с теб и да разваляме темата, просто ще подминавам постовете ти, без да ги чета. Така, ако не друго, поне собствената си душа няма да омерзявам.

Live long and prosper!

# 407
  • Мнения: 1 842
Съншайн, до такава степен ни се различават мисленето и убежденията по въпроса за това какво са кучетата и каква е нашата отговорност към тях, че сигурно само кучеядец може да породИ повече неприязън у мен.

Уважавам както правото ти на мнение, така и правото ти да го отстояваш. За да не влизам в ненужен конфликт с теб и да разваляме темата, просто ще подминавам постовете ти, без да ги чета. Така, ако не друго, поне собствената си душа няма да омерзявам.

Live long and prosper!
Аз явно я омерзих.
Объркала съм темата за търсене на помощ, извинявам се за което. Спирам с писането тук. Лек ден.
 Peace

# 408
  • София
  • Мнения: 11 116
 ooooh!

# 409
  • София
  • Мнения: 9 290
Момичета ей това сега го мернах във фейсбук много ми хареса и ме разчувства адски много.

# 410
  • Мнения: 313
Vavian -това,което си постнала наистина е много готино.Аз съм си копнала картинката от нет пространството от преди много,много време,но е на английски и с друго куче Laughingи все се каня да си го преведа,ама нещо не се вмества във времето ми,както и много други неща Embarassed Mr. Greenсега май няма нужда да се мъча

# 411
  • Мнения: 224
А аз попаднах на това:
http://bultext.tripod.com/Pup.txt
Има тъжно-весело-верни неща. Heart Eyes

Ето например едно вярно нещо от този текст(съвети от голямо куче към пале, разказани по очарователен начин):
"Да си остане между нас, никога не допускай погледът ти да се
отклони от лицето на твоя човек преди отстъпката, която желаеш, да е
била осигурена. Този, който гледа най-дълго, печели. Това е основен
факт."

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 15:05 от marta1

# 412
  • Мнения: 8 163
Вавиан, наистина е мило. Нищо, че преводът е леко куц и има правописни грешки. Поне посланието не се е загубило Simple Smile

Марта, "този, който гледа най-дълго печели", ама ако има кой да го вижда  Laughing

***

Ние сме добре. Вчера се запознахме с кучето на нови съседи - една 15 годишна дама, кръстоска между пинчер и мопс. Душата, едвам крета и има катаракта на двете очи, но как се кефи да е навън...

Следващата седмица трябва да водя Беро на "годишен технически преглед". Ще правим и тестове за вътрешни паразити, вкл. за сърдечен червей. Да видим дали чичо доктор ще е доволен от това какво сме постигнали за 12 месеца, като се има предвид, че бобтейлът е с идеално тегло, прекрасен тонус и балансиран нрав, а козината, ноктите и ушите са поддържани педантично.

# 413
  • София
  • Мнения: 11 116

''Кой би могъл да осинови тези прекрасни ритрийвъри в България? Сами и Шала се нуждаят спешно от нов дом, техните британски собственици не могат да ги вземат със себе си при връщането си в родината. Кучетата са на четири години, много са спокойни и са добри към деца и други кучета. И двамата са с микрочипове и паспорти.'' http://kazickennels.com/?page_id=83

# 414
  • Мнения: 967
Фея, тестът за сърдечен червей тук се прави в началото на април, след което се приема лекарство през устата всеки месец от април до септември, което е превантивно! Сърдечният червей се предава чрез ухапване от комар! Понеже теста е доста скъпичък, тук с намалението е 35 лв, се чудя дали го правите за пръв път, при вас есен и пролет се прави  newsm78, изобщо би ли споделила как процедирате! Знам, че се прави задължително пролет, защото имало според нашият доки 6% пробив и затова преди да дават превенцията трябва тест!

И   Hug за всички съвети! Рядко съм виждала по-начетен човек по отношение на кучетата във всяко едно отношение! И как неуморимо обясняваш за всичко   bouquet!
Може да не съм съгласна за всяко едно нещо, но определено съветите ти са най-правилният начин, нещо като книга със здравословни и био храни  Wink!

# 415
  • Мнения: 8 163
РилаHug Радвам се, че мога да бъда полезна и да помагам.

Предвид факта, че живея в географска ширина с 4 сезона, правя изследване за сърдечен червей само веднъж годишно - в началото на есента.

Ето един мой стар пост, в който обяснявам за природата и превенцията на това заболяване.

Сърдечният червей, както е популярното име на дирофилариозата, е много опасна болест, ако бъде оставена да се развие. Дискусията "за" и "против" редовния прием на профилактичен препарат е разгорещена. Преценката трябва да е на собственика, а не под давление на ветеринаря. Следва да се вземе предвид най-вече риска от заболяване. Пренасянето на заразата не е толкова просто.

Ето малко информация за сърдечния червей:

1. Температурата на въздуха/водата трябва да надвишава 14оС, за да могат комарите да започнат развитието си. Дори тогава трябва да има около две поредни седмици, в които температурата да е поне 27оС
2. Нужен е определен вид женски комар (в САЩ тези видове са 16)
3. Комарът трябва да пие кръв от куче, което вече е заразено с полово зрели мъжки и женски сърдечни червеи, които имат поколение
4. Поколението трябва да е в първия си стадий на развитие (новородено червейче; да, те се раждат), когато комарът дръпва кръв от заразеното куче
5. Комарът трябва да оцелее поне 4-10 дни (при подходящи температурни условия), за да може червейчетата да достигнат третия си стадий на развитие и да преместят от корема в устата на комара
6. Комарът трябва да нацели точно твоето куче, за да прехвърли червейчетата
7. Веднъж влязли в кучето, на тях са им нужни 6 месеца, за да достигнат полова зрялост
8. Комарът трябва да е прехвърлил и мъжки, и женски червейчета, за се достигне до 4-тия стадий на развитие

Други факти, които следва да се вземат под внимание:

Медикаментът, който се дава като профилактика срещу сърдечен червей е на практика чиста проба отрова.
Вероятността от зараза е относително ниска, при това само през топлите месеци.
Кучето може да бъде изследвано веднъж на 6 месеца.
Дори да има зараза, лечението в начален стадий е лесно и без щети върху кучето.

Страховитите снимки на кучешки сърца, препълнени от сърдечни червеи са резултат не от неприемането на медикамента, а от липса на контролни тестове.

Аз лично не давам на бобтейла си нито един вид "лекарство", съдържащо ивермектин (тук ги има и на таблетки, само с рецепта). Разбира се, ако живеехме във високо рисков район с тропочески климат, щях да обмисля даване на хаповете или щях да правя по-чести изследвания.

# 416
  • Мнения: 967
Мерси за инфото! Тук е пълно със заразени кучета! Особено в Бургас и Пловдив било много страшно! След спор с една кучкарка, вет. лекарка, соф. вет. администраторка, тя се обади на свой колега, който й потвърди сериозността на проблема и в София!
Тук също дават ивемектрин като превенция, лечението на червея се случва с имитицид, лечението след 2а степен е трудно, наблюдават се изменения на сърцето! Покрай задомяването на бездомни, непрекъснато в последните 2 години събираме за лечението точно на дилофилароза, слуаите зачестяват, леталният изход не е толкова рядък! При нас теста се препоръчва април месец! Но разбира се може и средата на октомври да се направи! Имаме още доста комари, всеки ден се качва до 28-30 гр. температурата все още!
Успех на Боно при "техническия преглед" Laughing, дано не се стресира от взимането на кръв прекалено!

# 417
  • Мнения: 0
Ние имаме пинчърка, вече на 14-15 години и тя. Не съм вярвала, че толкова години ще е с нас и сега ми е много мъчно само като си помисля, че няма да живее още дълго. Почти не вижда, а зъбите й са просто кошмарни, но всеки път, когато ме види започва да скача и да ми се радва все едно е на 2 години - само за нас живее имам чувството.

# 418
  • Мнения: 224
Emma83, дано имате още време заедно, въпреки че никога не е достатъчно. Много се радвам на такива достолепни дами с младежки дух.  Heart Eyes
Дай да я видим! Simple Smile

# 419
  • Мнения: 382
Rila, извини ме , но ще те коригирам по въпроса с приема на Ивермектин. Единственият доказано ефективен метод за прием е чрез подкожна инжекция на всеки 28 дени през летния сезон. Оралната употреба никъде не пише, че е еквивалентна на инжекционната Peace Много хора дават през устата Ивермектин, защото не им се занимава да водят кучето на всеки 28 дни за инжекция, но това е единственият доказано ефективен начин за превенция на болестта Peace

Общи условия

Активация на акаунт