Любители на кучета - 30!

  • 71 477
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 286
*Serendipity*, дано намерите общ език с кучинка. Много са ти сладки двамата Heart Eyes

Lucky Plam, добре дошли Hug , много е хубава Рая Grinning

# 481
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Вчера беше първият и ден, оставена за целият ден сама в къщи, и се е представила много добре Рая! Беше си харесала и едно-две места на килима да маркира и аз сутринта го махнах, оставих я на ламинат и теракот, само нейното легло, играчките и памперса и са на земята. И като се прибрахме беше ползвала памперса, умница! Преди това разбира се демонстративно ми се сърди, че го няма килима, но-това е, молих, убеждавах, показвах и награждавах и тя просто на моменти нарочно ми маркираше едно местенце  Rolling Eyes
 Иначе си спи сама от първата вечер у дома, в кошчето, в нейната стая (дневната) и е скимтяла малко и то, ако не съм я гушкала достатъчно преди да си легнем.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2012, 09:05 от Lucky Plam

# 482
  • Мнения: 224
Lucky Plam, сладка Рая! Добре дошли! Hug
*Serendipity*, постоянство и търпение. (Ако можеш и искаш, опитай се да намалиш моментите, в които сравняваш кучетата в живота си - ще си спестиш много болка.) Иначе имаш прекрасно дете и "зверче". Heart Eyes
Leisi_bb, аз също спирам на всяка улица и се оглеждам драматично, за да види дребното, че колата се изчаква да дойде, премине и отмине и тогава тръгваме. Не ми се е дърпал в обратна посока. Нещо друго дразни кучето ти. Миризми, звуци, малка дистанция с другите...Бих пробвала къс повод, наградки и успокояваш тон. newsm78
KiА, мила, мислех, че само аз играя театрО при пресичане. Сега съм спокойна, че и твоят Алекс си има актриса. Дано да има и ефект! Praynig

# 483
  • Мнения: 313
добре дошли на Рая и Lucky Plam HugДа не би да си пускала снимка и аз да съм изпуснала Mr. Green Embarassed
*Serendipity*-много са готини двамата ти сладури Hug
KiА, мила, мислех, че само аз играя театрО при пресичане. Сега съм спокойна, че и твоят Алекс си има актриса.
hahaha hahahaактриса-звучи добре Mr. Green

# 484
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
добре дошли на Рая и Lucky Plam HugДа не би да си пускала снимка и аз да съм изпуснала Mr. Green Embarassed
...
Да, в първият ми пост името на кучето е и линк към нейна снимка Wink

# 485
  • Мнения: 3 371
...
*Serendipity*, постоянство и търпение. (Ако можеш и искаш, опитай се да намалиш моментите, в които сравняваш кучетата в живота си - ще си спестиш много болка.) Иначе имаш прекрасно дете и "зверче". Heart Eyes


хм, това не бях се сетила - всъщност си права....аз автоматично включвам със сравнителен анализ, а това определено е неправилно. страшно съм тъпа Rolling Eyes

кученцето е много миличко, и просто иска някой да го обича.

# 486
  • Мнения: 313
добре дошли на Рая и Lucky Plam HugДа не би да си пускала снимка и аз да съм изпуснала Mr. Green Embarassed
...
Да, в първият ми пост името на кучето е и линк към нейна снимка Wink
извинявам се,че съм пропуснала EmbarassedБлагодаря все пак за отговора.
голяма сладуранка е Рая,като плюшена играчка е в това легло Mr. Green Hug
редакт:сега ми се обади нашият вет и каза да внимаваме при разходките,защото сутринта са го събудили да ходи да лекува натровено куче-както е глътнало отровата и почнало да залита-явно доста силно нещо е било SadАма ние и без това си внимаваме,не даваме да лапа от земята,още повече като си знам съседите,особено едната,с която преди имахме непрекъснато проблеми и кавги-било за кучето,било за хвърляни от нас боклуци,пък не си гледаше домочадието,дето люпеше семки из двора и хвърляше опаковки от Фафли #Cussing outи за ое много други неща.та да си знаете и вие-внимавайте,въпреки,че съм сигурна,че го правите Hug

Последна редакция: ср, 19 сеп 2012, 14:51 от нова мама84

# 487
  • София
  • Мнения: 3 789
............ Не е глупава, ще разбере, че няма да е нейното  Peace............

честно казано, мисля, че е доста глуповато създание.

Няма глупави кучета и деца. Има невъзпитани и неконтролируеми. Нивото на интелигентност няма нищо общо в случая, възпитанието е придобит рефлекс  Peace Не искам да ти се бъркам, но рискувате малката да ви се качи на главата  Tired Иначе са много сладки двамата с момчето, явно добре се разбират  Hug

Добре дошли на Лъки и Рая, много харесвам йоркчета  Hug

Ние с пресичането решихме проблема много лесно - просто не й разрешавам да слиза от тротоара, където се налага - взимам на ръце, но това, разбира се, не е решение за големите кучета  Simple Smile При големите може би е вариант да се дава отделна команда за спиране (аз използвам рязко поемане на въздух през зъби, звукът се чува добре и Джесика реагира хубаво на него), за тротоарите вече не го прилагам, защото е научена да не слиза на улицата, сега го използвам когато трябва да спре, за да минат хора, деца, количка и т.н.

# 488
  • Мнения: 967
При пресичане на улица, най-често използвам седни, предхождащо от редом! Това така или иначе упражняваме често в парка! Ходим на повод и преди пресичане казвам "редом", след това спирам на ръба на тротоара и "седни"! След като се огледам, тръгвайки пак "редом" и си пресичаме!

Снощи ми бяха на гости 2 кученца, които днес изпратих към щаститето си в Германия!
Вижте целият албум от изпращането! Късметлиите бяха много доволни и голяма игра падна на поляната преди заминаването! Моите са двете чернички  Wink
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2427610226481.66141.17 … 329679&type=1

# 489
  • Мнения: 313
 Rila -страхотни са кучовците-и твоите и щастливците.Много щастие и спокоен живот им желая в Германия Hug Hug

# 490
  • Мнения: 28
Снощи ми бяха на гости 2 кученца, които днес изпратих към щаститето си в Германия!
Вижте целият албум от изпращането! Късметлиите бяха много доволни и голяма игра падна на поляната преди заминаването! Моите са двете чернички  Wink
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2427610226481.66141.17 … 329679&type=1

Страхотна новина! Да са живи и здрави муцунките и ти също  Hug
Твоите маслинки хубаво да ги намачкаш  Heart Eyes .. страхотно качество на снимките бтв  Simple Smile

# 491
  • Мнения: 224
https://www.facebook.com/events/342409779186231/

Предавам нататък - знае ли човек, може някой да познава някого, който...и така нататък, докато нечие кучешко коремче се напълни, а нечии ръце прегърнат кучешко вратле... Hug

Rila , браво на теб и щастливците! Heart Eyes

# 492
  • Мнения: 967
Мерси, но аз този път само ги приютих за една нощ и ги изпратих, не съм им била попечител, а един от многото помагачи! Беше толкова хубава атмосфера, много бебета заминаха, превърнаха се от най-нежеланите в най-специалните, с паспорти и чипове, поводи, изкъпани, нахранени и с чакащи ги любящи стопани! И исках да споделя този хубав момент, имаше и много сълзи - от радост, де!
Снимките също не съм ги правила аз, само лилавките мокасинки са мои!

Мърфи беше тотално потресен, че му доведох двете сладурчета! Те го полазиха веднага, а той възмутен се скри под пейката! И после се правеше, че ги няма, само като минаваха покрай него, леко сумтеше, много се смяхме! Нарушиха му спокойствието! А те - бебовци на 4 месеца, мили, мили, като ги галиш и замръзват от кеф, сякаш не искат да свърши момента! Душички! Тази нощ ще пристигнат и най-накрая ще са си в къщи завинаги!

Темата им в дог.бг

Ето ако искате да видите цялата им история, сега прочетох, че едното кученце, което остана в Благоевград е починало  Sad Миличкото!

# 493
  • Мнения: 555
Чудесни са! И моментите, които си заснела също  Hug

# 494
  • Мнения: 8 163
"Фея Кръстница, говорещата с кучета"!  Mr. Green
Щом това е последен сезон на Сизар, помисли за подобна кариера.  Wink
Laughing Жгмъц, имаш чувство за хумор  Laughing

Сиссс, обещах в следващия си пост да пиша за разходките. Изпълнявам обещанието си, като най-безочливо се самоцитирам, защото нямам много време за обстойни обяснения. Сестра ми ми дойде на гости от България и тази седмица сме плътно заедно. Пиша този пост, докато чакам да приключи урокът по балет на голямата ми щерка. Иначе в момента наистина нямам време за форума...

Фики, гледала ли си филми за вълци? Когато глутницата тръгне нанякъде, първо тръгва алфата. След него е женската му, след това останалата част от глутницата, като омегата е най-отзад. Няма спиране, няма дУшене, няма отклоняване от посоката, избрана от алфата. Който пикал - пикал. Който не е, да стиска. Темпото на придвижване не се променя от никой друг, освен от водача.

Границите на територията на вълчата глутница се маркират единствено от алфата. Останалата част от глутницата се включва само при звуково маркиране - чрез виене.

Следователно:
- когато извеждаш кучето на разходка, то трябва първо да се изпишка и изака
- ти казваш каква е посоката, какво е темпото на движение, кога, къде и за колко да се спира
- маркирането на територия в присъствието на алфата е недопустимо, защото изразява неуважение

Моят бобтейл никога няма да вдигне крак да припикае нещо, ако съм наоколо. Единственото изключение, което допускам, е в кучешкия парк. Никъде другаде. Когато пишка, докато е с мен, Беро го прави за облекчение, често дори кляка като кучка.

Лейси, започни с овладяването на правилния начин за разхождане на куче.

Първото и най-важно условие за това кучето ти да те уважава, е да ходи до теб или зад теб по време на разходка. Никакво дърпане, никакво душене, никакво отклоняване. Ти определяш посоката и скоростта на движение. Разходката е и награда за добро поведение, така че я започнете веднага след аки/пиш.

За целта:

1. Ти трябва да си първата, която минава през вратата на излизане и влизане. Чари трябва да седне и да изчака да й позволиш да те последва. Ако не го направи се връщате и повтаряте упражнението, докато не бъде усвоено.

2. Не тегли Чари назад. Така я стимулираш да влага още повече енергия в дърпането. Спри, накарай я да седне. Или я избутай с прасеца си така, че тя да стои зад теб. Когато се успокои, ти направи първата крачка. Чари ще те последва.

3. Ако се дърпа, оглежда, души тревата/храстите/пътните знаци или се навежда да взима неща от земята, веднага коригирай. Важно е да уцелиш правилния момент. При първо обръщане или навеждане на главата дръпни каишката рязко към крака си, за да нарушиш баланса на Чари. Така тя ще направи връзка между поведението и усещането за загуба на баланс. За да бъде корекцията максимално ефективна, нашийникът трябва да е в основата на черепа.

4. Ако усещаш, че си напрегната, спри. Накарай Чари да седне, за да те изчака. Дишай дълбоко и контролирай емоциите си. Разходката трябва да е удоволствие и за двете ви, а не да си пречите (физически и/или емоционално). Отпусни се, изпъни гърба, дай раменете назад, изправи глава като принцеса. Каишката и кучето, закачено за нея са на безпрекословно подчинение спрямо теб. Ти си алфата в глутницата. Чери е родена, за да те следва и така ще бъде най-щастлива.

5. Ефективната и правилна разходка води до релаксация. Избери си маршрут предварително и нека той те прекарва през места, на които се чустваш спокойна. Ходи с бърза, равномерна крачка, която не води до задъхване, а само засилва скоростта на въздухообмен в дробовете ти - също както глутниците.

Разходката на Чари трябва да е два пъти на ден за по 30-40 минути. Ако маршрутът ти е по-къс, минете го няколко пъти.

Друг много добър начин за изразходване на енергия е кликър трейнингът (обучение с щракалка). Той натоварва кучето както физически, така и интелектуално, пък и усилва връзката между теб като алфа и Чери като омега в глутницата. 10-15 минути обучение дневно водят до почти пълно изтощение и спокойно, лежащо куче за часове наред.

За проблемите вкъщи:

Лягането върху теб, качването с лапи, хапането, избутването, облягането, принуждаването да галиш/играеш/храниш са проява на опит да бъдеш контролирана и трябва да бъдат коригирани. Не удряй. "Чт"-кай. Ако не върши работа, стани и тръгни с уверена крачка към кучето, като го гледаш в очите сърдито. Ако се наложи, "захапвай" за врата. Бъди твърда и постоянна.

Ето и един от любимите ми филми за вълци http://youtu.be/RWmOtXSAr1M. В него ще видиш как се изразява подчинението спрямо алфа. Всяка проява на подчинение спрямо теб трябва да бъде възнаграждавана: говорене с нежен тон, ласки, лакомства, игра.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2012, 01:50 от Фея Кръстница

Общи условия

Активация на акаунт