Любители на кучета - 30!

  • 71 473
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • на морето
  • Мнения: 103
Здравейте мацки и кучовци ! Hug Hug

Относно странните апетити на кучовците - една статия по темата : http://petvet.bg/Articles/kucheta-2/za-strannite-apetiti-na-kuch … ot-zemata-1-chast Отново препоръчвам този сайт и статиите в него. Удобен е за ползване , най -малкото защото е на БГ./ Знам , че има много пространни материали , вкл. и филмчета , но като не разбирам ...все едно ги няма.А там преводите са добри ./
За обезпаразитяването : Ползвам Канедон и за котките и за Лора 1 хапче за 10 кг тегло - маскимален интервал на даване 3 месеца .Обикновенно давам през месец, до месец  и половина .
 За външно - Фронтлайн всеки месец от април до септември /тази година бяхме със Сертифекс  и съм доволна , защото почти нищо не я налази /.И за същия период веднъж месечно  давам някакви капки течност като превенция за Дирофилария .

Колкото до разходите  Thinking Thinking с една дума много са ; ама наистина много .Но , имам пред вид не само Лора , а и котетата / и тук и на село / .Може да се каже , че заплатата ми отива там .

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 10:05 от asha

# 691
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Привет! Рая понесе геройски ваксината, Цвети беше стиснала очи и запушила очи, а аз гушках Рая. Даже не изскимтя, героинята Grinning Снощи беше по-кротичка от обикновено, спа цялата нощ, но тази сутрин ме събуди гладна и игра както обичайно Heart Eyes
Като и дадоха Цестал на Рая , съобразен с  нейното крупно тегло  от 700 грама, се подриска жестоко, цяла седмица след това имаше на моменти кръв в изпражнението, примесена със слуз. Вторият път дадоха Дронтал пъпи и не и се отрази така.

# 692
  • Мнения: 224
marta1, пропуснах да ти отговоря.
И аз често я мия със сребърна вода. Да не кажа всекидневно. Просто при нас тази грижа за почистване на гънки и очи е задължителна.
Повече ме притеснява че са леко зеленикаво жълти тия гурлички. И не спират да се появяват newsm78.
Не знам от какво може да е, но се надявам проблемът ви вече да отшумява. Как сте сега?
Чара е борец! Стискам палци.
Нова мама, то е цяло приключение! ooooh!
Lucky Plam, Рая се очертава смело и чаровно момиче! Hug

Вижте на какво попаднах:
http://bezdom.info/index.php?option=com_content&view=article … dgtMIU34.facebook

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 11:31 от marta1

# 693
  • Мнения: 555
marta1 , вече е значително по-добре newsm44 Лепкавите жълто-зелени гурли ги няма. Има си нормални мопсовски гурлички  Joy
Явно сребърната вода в комбинация с лосиона си казаха думата!
Явно е било някакво напрашаване или нещо раздразнило окото. Въпреки, че трябва много да я пазим от треви и тръни тя винаги успява да се навре.
Веднъж я бяхме пуснали да тича на свобода тук до един ВЕЦ басейн. И има един пресъхнал канал, такъв малък бетонен ако се сещате. Целия вътре обрасъл с треви. И само по едно време виждам като на филм на ужасите как нещо с бясна скорост цепи тревите в канала и се усещам, че това е Берта  Joy Еми после как няма да има гурли и пигментни петна и кво ли не по очите. То такова диване няма просто!

А наче за яденето на акита - Бери го правеше като беше малка. Ядеше всякакви боклуци. Веднъж се чудих защо има запек и какво толкова я мъчи. Ако знаете какво видях в изходния материал!!! Едно парченце летвичка около 2 на 2 см! Квадратна  Shocked Shocked Shocked Не знам просто идея нямах как е попаднала, кога и къде е глътнала това, при все че я гледам какво прави навън. Маслини като сме и давали един два пъти... Цели ги гълта и цели ги вади! От тогава никакви маслини!  Laughing
Не знам какво удоволствие и доставяше да яде всичко пред очите си. Мисля че беше нещо като децата, които слагат всичко в устата си и рисуват с акото си по стените в детската  Joy
Явно и кучетата си имат такъв период. После след много превъзпитаване спря. Порасна и взеха да я интересуват други неща. Сега ако го направи ще бъде, за да ни ядоса и да си играем на 'Какво имаш ти в устата? Стой! Пусни веднага! Казах спри!' И следва тичане в кръг и гонене...
Знам, че кучето ми не е от най-възпитаните, знам и че допускаме вероятно много грешки с него, но пък ако трябва да бъда честна без тези малки пакости щеше да ми е адски скучна Embarassed

Рапунцел мерси. Ще ги прегледам.
От Дронтала повръща, защото тези медикаменти са антибиотични, а тя е много чувствителна към всякакви препарати, ваксини, и жилещи насекоми.
Ние сега сме с Фронтлайн спрей. Всъщност сме с този спрей още от бебе. Много съм доволна! С капките фронтлайн задължително и се качваха бълхи от котките дето лежат по тревите. Със спрея фронтлайн ако се случи да се качи кърлеж може да го напръскаш и той умира. Разбира се никога не го чакаме да умре. Винаги махаме с олио и пинцети. Но поне го упояваме, за да умре безболезнено горката гад  Joy

Скоро четох една статия, че чистото масло от мента предпазва хората и животните от ухапване от насекоми  newsm78 Разбира се не бих разчитала на това само, но ми се струва добър вариант за ползване посредата на периода за обезпаразитяване.
Колко глупости изписах...

# 694
  • Мнения: 224
marta1 , вече е значително по-добре newsm44 Лепкавите жълто-зелени гурли ги няма. Има си нормални мопсовски гурлички  Joy
Явно сребърната вода в комбинация с лосиона си казаха думата!
Явно е било някакво напрашаване или нещо раздразнило окото. Въпреки, че трябва много да я пазим от треви и тръни тя винаги успява да се навре.
Супер!  HugАко ви се случи пак, поне ще знаеш комбинацията от лекове. Дано да има чисти очички твоята палавница! Praynig
Някой да има отзиви за билкова противопаразитна каишка (в която си има и химическите препарати за предпазване, все пак)? За зимата дали ще е добре да накича дребното с нея? Тъй де, на -20 градуса какви гадини се въдят?  newsm78

# 695
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
marta1, зимата поне аз не знам да има паразити навън Thinking
Иначе, всяка каишка с масло от цитронела има противопаразитен ефект( от опит с детето, защото куче имаме от скоро, но пък хлапето ако го пусна лятно време ненамазано ми се връща поне с една бълха или кърлеж Tired)

# 696
  • Мнения: 8 163
Не и минава на Чара, днес пак ще ходиме на лекар:(
Стискам й палци отново! Милата... Дано е нещо лесно лечмо! Нали после ще пишеш?

***

Севда и нова мамаEmbarassed благодаря ви Hug

***

Беро няма проблем с ходенето на ветеринар. Да, определено е леко превъзбуден, но не е нищо неконтролируемо. Изпълнява си командите както обикновено.

Ваксините се бият подкожно, обикновено в областта на врата - там, където е кожата, за която майката носи малките си. Повечето кучета дори не трепват при убождането и впръскването на ваксината в тази област.

***

Марта, аз слагам и през зимата външно обезпаразитяващо, защото ходим в кучешкия парк. При вас е още по-препоръчително заради наличието на бездомни кучета.

***

Вътрешно обезпаразитяващо не давам месечно, защото е отрова, а средата ни е с изключително нисък риск. На всеки четири месеца давам очистващо обезпаразитяващо и наблюдавам акитата. Тествам веднъж годишно.

# 697
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Здравейте! Идва студеното време и ми се иска да изплета собственоръчно нещо на моята принцеса. Харесах си едно моделче из нета, но идея си нямам откъде да го почна. Някой може ли да помогне ако е плел подобно нещо?

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 16:36 от ateto

# 698
  • Мнения: 967
Леле, сега видях обявата на Смърфи във Фейса!  Heart Eyes
ето

И споделих, дано си намери бързо дом! Не знаех, че Смърфи е в Козлодуй!

# 699
  • Мнения: 555
Вътрешно обезпаразитяващо не давам месечно, защото е отрова, а средата ни е с изключително нисък риск. На всеки четири месеца давам очистващо обезпаразитяващо и наблюдавам акитата. Тествам веднъж годишно.
Ина мен никак не ми се иска да давам отрови, но не намирам друг вариант, а честно казано се притеснявам и за собственото ни здраве.
Пределно ясно трябва да е, че едно куче, което се извежда два пъти на ден и ходи, там където са ходили други кучета и котки (обикновено улични) може да  домъкне вкъщи какви ли не паразити.
Досега не сум виждала да вади нещо, след като съм давала дронтал, но знае ли човек...
Отделно тези препарати нямат дългосрочен ефект. Те моментно изчистват каквото има и на следващия ден пак може да се зарази. Затова за мен един период от 3-4 месеца е много! Та тук чакат да стане едва ли не август за да напръскат тук таме против курлежи. Какво остава за друго...

# 700
  • Мнения: 28
Леле, сега видях обявата на Смърфи във Фейса!  Heart Eyes
ето

И споделих, дано си намери бързо дом! Не знаех, че Смърфи е в Козлодуй!

Да, момичетата я качиха и на общата стена в групата, за да споделят повече хора. Толкова малки душички плачат за осиновяване, битката ще е сурова. Дано му излезе късмета!  Praynig  Heart Eyes

Филинг, спомена региона, надявам се не съм сгрешила като писах, тъй като без местонахождение нямаше да ми пуснат обявата. А и хората да са наясно на какво разстояние е мъника.  Peace

# 701
  • Мнения: 967
Бертичка, а ветеринаря ли препоръчва такова често обезпаразитяване (вътрешно)? Ако яде суха храна, разхожда се на каишка или в близката градинка, не яде боклуци от земята -  чак толкова не е рискова средата!
Аз понеже като се роди бебето попитах поне на 10 места - различни ветеринари и четох, четох, но никъде не препоръчваха чак всеки месец - някой казваха 2, дурги 3 месеца! Мърфи е на 6 години, никога не се е случвало до сега да изкара нещо, с обезпаразитяване на 3 месеца! Защо не попиташ за тестове, те хващат и в начална фаза глистоците! В смисъл 2 пъти тест, 1 път обезпаразитяване или поне тест, обезпаразитяване!  Peace

KiА наскоро 2 приятелки намериха дом така за бебовци кучовци с обяви в "Моля позвънете" и т.н.! Доста бързо стана! Бебетата са по-желани, стискам палци!

# 702
  • Мнения: 4 458
И аз сложих Смърфи на стената ми. Дано се намери собственик  Peace

Милата Чара... Продължавам да стискам палци  Grinning


И голяма прегръдка на подобрилите се бебета  Hug и дано не се повтаря.

Рокличката е супер! Аз не бих се наела да плета, доста е пипкаво и бавно, нямам нерви  Grinning  На мен би ми било по-лесно да започна от роклята и да променя вида на плетката нагоре.

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 21:35 от kiara

# 703
  • Мнения: 372
Леле, сега видях обявата на Смърфи във Фейса!  Heart Eyes
ето

И споделих, дано си намери бързо дом! Не знаех, че Смърфи е в Козлодуй!

Просълзих се... 
Ужасно красиво си го написала, Киа! Благодаря!     Hug

# 704
  • Мнения: 8 163
Колко много добри души сте се събрали тук... Да ви се връща щедростта и топлината!

А на Смърфи пожелавам от сърце да си намери постоянен дом час по-скоро.

***

Не плета и не бих плела дрехи за кучето си, дори козината му в момента да не беше 12 см.

Общи условия

Активация на акаунт