ВМ-НВХ рецепти

  • 464 224
  • 527
  •   1
Отговори
# 375
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Чушки бюрек

10-12 печени червени чушки
100 грама черни маслини (без костилки)
100 грама зелени маслини (без костилки)
2 с.л. сирене по избор
шепа ситно нарязан магданоз
2-3 яйца
4-5 супени лъжици бадемово брашно и настърган пармезан
малко зехтин

Загряваме фурната на 250 градуса с вентилатор. Маслините се нарязват на ситно и се смесват със сиренето и магданоза. Чушките се пълнят с тази смес, по около 1 1/2 чаена лъжичка. Овалват се в бадемовото брашно/пармезан, след това в яйце и отново в бадемовото брашно/пармезан и се редят в тавичка с хартия за печене. Като позасъхне малко панировката, отгоре се намазват със зехтин и се пекат, докато панировката стане златиста и хрупкава.

Забележка: Аз си ги панирам с обикновено брашно и галета, защото смятам, че за 1 ядене нищо няма да ми стане, но бадемовото брашно е наистина добър вариант да замени класическите продукти.




Брюкселско зеле с бекон

16 зелчици замразено брюкселско зеле (от Лидъл)
16 дълги лентички бекон
сол и черен пипер (по избор)

Сварявам брюкселското зеле във вряща вода за 10 минутки (аз го харесвам много меко и абсолютно сварено). Отчежда се и се оставя мъничко да изстине. След това се взима една лентичка бекон, една зелчица се овкусява и около нея се навива беконът. Същото правим и с останалите. Пека на 250 градуса с вентилатор, докато беконът се запече - не съм засичала време.



# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 14 035
Момичета, темата е за рецепти, моля ви да обсъждате подробностите в темата за режима. Ако има рецепта, която да не отговаря за него ми пишете ЛС за да я редактирам или изтрия.

# 377
  • Мнения: 154
Палачинки с крема сирене и кокосови стърготини
Съставки за 6-8 броя среден размер:
3 яйца;
100 гр. натурално крема сирене;
2-3 супени лъжици кокосови стърготини (може да се замени или комбинира с кокосово брашно);
2 супени лъжици кокосово масло
Разбиват се яйцата, добавя се крема сиренето и кокосовите стърготини. Консистенцията трябва да е като нормално тесто за палачинки(ако е  воднисто, може да се добавят малко кокосови стърготини/брашно; ако е гъсто -1-2 супени лъжици вода). Накрая се добавя към сместа и кокосовото масло. Нагрява се тиган с незалепващо покритие (може да капнете 1 чаена лъжичка кокосово масло). Сипва се малко от сместа и се запича от двете страни (около 20-30 сек. за страна), внимавайте, тъй като доста бързо стават готови. От посочената доза се получават около 6-8 среден размер палачинки. Може да гарнирате по избор, стават много вкусни и нямат натрапчив аромат на кокос, което предлага много вариации (сладки и солени)

# 378
  • Мнения: 68 350
Вчера правих подобни, но без стърготини. Само с яйца и крема сирене. Аз обаче ги направих на една голяма - прилича на омлет всъщност, но по-плътен от крема сиренето.
Стърготини и малко да сложа, мсе си им личи вкуса и мириса.

# 379
  • Мнения: 7 856
Лесни и трайни соленки

100 гр брашно от ядки или семена (бадемово, кайсиево, тиквено, сусамено, ленено или смес от тях),
100 гр настъргано овче или биволско сирене,
80 гр краве масло със стайна температура.
подправки по желание
Всичко се разбърква добре с лъжица, с ръка се оформят топчета, сплескват се.
Пекат се на хартия за печене до порозовяване (по-кратко от соленките с нормално брашно) на темп. 150 - 160 градуса.

# 380
  • София
  • Мнения: 2 995
Печено агнешко на два пъти

Ден 1: агнето се готви няколко часа в крок-пота, запича се и се сервира със салата по избор

Ден 2: останалото месо се обезкостява и се задушава с няколко домата, половин връзка мента, няколко скилидки чесън и щипка пушен червен пипер.

# 381
  • София
  • Мнения: 398
Мъфини с тиквички

Продукти:

2 средно големи тиквички – около 280гр.
1 морков – около 60гр.
4 яйца
25гр. Масло
270гр извара
170гр. Кашкавал
Пражка шунка – 130гр. (може да се замести с бекон или друг колбас според вашия вкус)

Приготвяне:

Тиквичките се белят и рендовсват. Слагате ги в гевгир с чинийка отдолу, поръсвате ги със сол и ги оставяте за минимум един час да се отцеди водата.
Рендосвате си кашкавала, моркова, режете шунката на ситни кубчета и си разтопявате маслото.
В голяма купа разбивате яйцата и добавяте изварата, кашкавала, моркова, шунката и маслото и бъркате добре.
Взимате малко от тиквичките в шепа, стискате хубаво за да се отцеди много добре водата и добавяте в купата. Шепа по шепа отцеждате и добавяте. Разбърквате всичко и добавяте подправки. Аз сложих сол, черен пипер, чесън на прах и копър.
Разпределяте във формички за мъфини (моите са силиконови и не съм намаслявала предварително) и слагате в предварително загрята фурна. Моята я загрявам на 200 градуса и после ги пека на 180 на средното ниво на фурната.
При мен излязоха 18 мъфина. Ще запиша макросите на цялата смес за да си ги разделите на броя мъфини, които са се получили при вас, но ще напиша и за един мъфин, както са се получили при мен.

Общо за цялата смес:

1422 калории
27,4гр. В
93,2гр. М
133,5гр. П

За 1 мъфин:

79 калории
1,5гр. В
5,2гр. М
7,4гр. П

# 382
  • Мнения: 2 816
Салата с авокадо и крема сирене

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
2 бр. авокадо
2 бр. краставици
7 бр. сварени яйца
1 глава червен лук
374 г крема сирене
сока от 1 лимон

Авокадото, краставиците, яйцата и лукът се нарязват на много ситно. Добавя се сокът от лимона, сол и крема сиренето, смесват се хубаво всички продукти и се аранжира по вкус.

# 383
  • Мнения: 1 467
Моя рецепта за режимни палачинки


За палачинките:
2бр. яйца
30-40 гр. сурови орехи
1 щипка бакплувер
Орехите смлях във нутрибулет и прибавих разбитите яйца и бакплувера
Пекох на незалепващ тиган с малко масло
Кремчето направих от пресни малини + крема сирене
Simple Smile

# 384
  • Мнения: 68 350
Скоро попаднах на това, вчера го правих и ми хареса ..интересно е и става за разнообразяване на яденето. Simple Smile



https://www.delish.com/cooking/recipe-ideas/a20720559/best-brocc … esy-bread-recipe/

# 385
  • Мнения: 7 856
Маринавани сушени домати
Есента пристига, време е да се погрижим за зимнината. Една рецепта, която си заслужава въпреки дългото време за сушене на доматите.
Продукти:
домати, предпочитани консервни или по-едри черита
Зехтин екстра вържин (става и с олио, но няма да е за темата),
подправки по избор (сухи или пресни),
морска сол дребна или смляна
За сушенето на доматите - машина за сушене или във фурната с вентилатор или за малки количества - фритюрник с горещ въздух (от тези, които нямат въртяща се перка).
Доматите трябва да са здрави и узрели.
Разрязват се на две по дължина (ако са по-едри - на четири пак по дължина)
Редят се в машината за сушене (или в голямата тава на фурната върху хартия за печене или върху решетката на фритюрника с горещ въздух) отгоре със срязаната част. Посоляват се със смляна или с много малки кристалчета морска сол. По желание отгоре се поръсва суха подправка - аз слагам изсушен гръцки (бял) риган.
След което се сушат в съответнато устройство. В машина за сушене, ако има регулация - на максимална температура. Във фурна или фритюрник с горещ въздух - на около 80 градуса.
Сушат се докато се сбръчка люспата, изпари се сока и се посвият като размер. Степента на сушене е и въпрос на вкус, но не ги пресушавайте прекалено.
След като се изсушат доматите се редят в буркани, между тях се слагат предпочитани сухи или свежи подправки (аз слагам босилек - сух или пресен), по желание изчистени и нарязани на филийки склидки чесън.
Заливат се със зехтин, като трябва да се изгони всякакъв въздух и зехтина да залее поне половин сантиметър над доматите.
В хладилник може да се съхранява поне месец. За по-дълго съхранение се стерилизират 15 мин.

# 386
# 387
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Скоро правих Сладкиш със сини сливи - рецепта в сайта plovdivweek
Като заместих брашното с кокосово и кокосови трици а захарта със стевия на прах
Стана супер - препоръчвам
Слагай повечко плод и крема сирене / аз другия път ще завиша дозите на тези две неща

# 388
  • Мнения: 7 856
Кисели краставички (туршия с ферментация,  нестерилизирани)
Единственото интересно в тази рецепта е маринатата, с която се заливат.
17 части вода, една част морска сол и една част истински винен оцет 6% (аз ползвам този на винпром Велико Търново, защото съм сигурна в него).
Или казано с плости думи - на 1.7 литра вода 100 гр морска сол и 100 гр оцет.
Краставичките се накисват за няколко часа в студена вода, измиват се, надупчват се с вилица и се редят в буркани. Подправки - по ваш вкус. Аз слагам семе от копър.
Маринатата се кипва и веднага се заливат с нея бурканите до горе. Слагат се капачките (на винт или пластмасови за буркани Омния и трилитровите).
Това е всичко- Чака се от 20 до 40 и повече дни да ферментират в завсимост от температурата в помещението.
Специално за корнишоните няма проблеми, ако е топло - много пъти съм ги правила и през август.
Като застудее по същата рецепта правя и смесена сурова туршия - сега още е топло за нея.

Режимен "кетчуп"
Голям хен съм на собствено направения кетчуп. Но с това нишесте и захар просто няма как да се яде...
Снощи направих експеримент с приемлив резултат.
Сокът от 1 кг консервни домати - доста го посгъстих. Сложих подправките в един филтър за чай, докато вреше сока, за да не се чудя как да ги махам после. Оцетът е ясен. Вместо захар сложих около 3-4 гр от сладкарската стевия - май прекалих с нея.
Към края за сгъстяване сложих една лъжица с малък връх ленено брашно (ме е с най-неутрален вкус).
Не е така гладък като този с нишестето, но вкусът му е съвсем приличен.

Продължавам с рецептите за консерви.
Лютеница:
5 кг червена капия
3 кг консервни домати
морска сол на вкус
зехтин екстра вържин на вкус

по желание - прясно смлени подправки (аз слагам малко микс пипер(черен, бял, зелен и розов) и повече кимион. Може и магданоз и (или) бял (гръцки) риган. Най добре пробвайте с малко от готовата лютеница кои подправки ще ви допаднат.
Ако обичате люто - малко люти чушки.

Технологията:
Чушките се опичат, избелват и отцеждат.
Доматите - в завимимост от вкуса ви се смилат (с люспите или без тях), или се ползва само доматения сок без люспи и семки.
В по- голяма тенджера се изваряват доматите до сгъстяване.
Опечените, обелени и изцедени чушки се смилат (отново по желание с месомелачка, като остават на малки парченца) или с блендер или пасатор до пълно хомогенизиране.
Изсипват се при сгъстените домати и евевтуално се варят още малко до получаване на желаната гъстота.
Прибавя се сол на вкус, зехтин на вкус -- при непрекъснато бъркане на слаб котлон, докато зехтинът попие.
Заедно със солта се добавят и подправките и смлените на ситно и хомогенизирани люти чушки.
Пробва се на вкус, и ако всички добавки ни харесат, се стерилизира 40 минути (след кипване на водата).
Има и резервен вариант, ако нямате условия да стерилизирате, или не ви се занимава с това - замразявате бурканите във фризизера (не в горна камера, а при температурата на фризера - около минус 18).

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 19:45 от AnMary

# 389
  • София
  • Мнения: 398
Кето сиренки

Продукти:
4 яйца
250гр. Крема сирене
130гр Cирене
50гр. Кашкавал
25гр. Масло
Сода бикарбонат

Начин на приготвяне:
Разделяте белтъците от жълтъците. Белтъците се разбиват на хубав сняг с няколко капки лимон и щипка сол. Крема сиренето се разбива с 4 жълтъка, добавяте сода ( за да ви е по-лесно е добре крема сиренето да е било на стайна температура 30-40мин.). Добавяте към сместа разбитите на сняг белтъци и обърквате добре, като внимавате сместа да стои пухкава и да не смачкате белтъците. Добавяте сиренето, маслото и подправки (аз сложих чубрица). Бъркате добре сместа и я разпределяте във формички за мъфини като на отгоре поръсвате с настърган кашкавал. Пека на предварително загрята на 180градуса фурна.
При мен се получиха 10 сиренки от тази смес. Приблизителни макроси за 1 сиренка (зависи какви продукти се използвали):
Kaлории: 157
В – 1,1гр
М – 13,3гр
П – 8гр
Станаха изключително вкусни и са много подходящи за закуска. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт