Много искам бебе

  • 9 638
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39 245
Уринарен тест.
Шуърчека хваща ЧХГ над 25.

# 16
  • Мнения: 1 842
Уринарен тест.
Шуърчека хваща ЧХГ над 25.
Simple Smile Благодаря.

# 17
  • Мнения: 4
Здравейте отново на всички,искам да споделя че ходих миналата седмица да ми направят теста за запушване на каналите и всичко е на ред. Доктора ме посъветва да започна отново тестовете за овулация помеже имам такава но не съм я засякла точно кога е и каза също че тази седмица ще е благоприятна. Започнах ги но за сега показваха отрицателни надявам се този най късно другият месец да напиша страхотна новина но за момента е само това. Благодаря ви отново за това че сте до мен в този важен въпрос и нетърпелив момент. Успех на всички и лек и успешен ден.

# 18
  • Мнения: 1 842
Здравейте отново на всички,искам да споделя че ходих миналата седмица да ми направят теста за запушване на каналите и всичко е на ред. Доктора ме посъветва да започна отново тестовете за овулация помеже имам такава но не съм я засякла точно кога е и каза също че тази седмица ще е благоприятна. Започнах ги но за сега показваха отрицателни надявам се този най късно другият месец да напиша страхотна новина но за момента е само това. Благодаря ви отново за това че сте до мен в този важен въпрос и нетърпелив момент. Успех на всички и лек и успешен ден.
Здравей, до колкото разбирам при теб нещата са наред? А мъжа ти няма ли да направи спермограма? Понякога проблема е там, не че е задължително. Желая ти скорошно сбъдване на мечтата. Peace

# 19
  • Мнения: 35
Здравейте! Повече от година правим опити с мъжа ми да забременея. Време е да потърсим лекарска помощ.
Моля дайте ми съвет за гинеколог занимаващ се в тази област от София!
Благодаря предварително!

# 20
  • Мнения: 743
Здравейте! Повече от година правим опити с мъжа ми да забременея. Време е да потърсим лекарска помощ.
Моля дайте ми съвет за гинеколог занимаващ се в тази област от София!
Благодаря предварително!
[/quote

Препоръчвам ти клиника Щерев. Не са най-прехвалената болница, но имат много добри специалисти и целия персонал са много мили. И нещо което е много важно - можеш да запишеш час доста бързо за първичен преглед  и след това часовете имат много малко забавяне. Това е много важно, защото в други клиники чакаш над година за първичен преглед и след това по половин ден след часа ти. Ако работиш е ужас... Това разбира се ако ти се наложи някаква процедура, но стискам палци да се окаже нещо безобидно и скоро да видиш двете чертички  Hug Забравих да кажа че аз бях при др Ганева  Grinning

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 12:14 от vespers

# 21
  • Мнения: 35
Благодаря, vespers! Записах си час! Дано всичко е наред!

# 22
  • Мнения: 3
Надявам се авторката да не се разсърди, че ползвам темата й, но май за първи път си признавам, че може би ние също имаме проблем.
От година и половина правим опити за бебе, но не се получава.
Преди няколко месеца бях на гинеколог, според нея всичко е супер и дори бях и в овулация пред спукване на фоликул по време на прегледа и каза да действаме...

Честно казано не знам как да процедираме от тук на татък и някак все още не ми се чете сериозно по темата, може би още психически не съм си настроила, че имаме проблем за да се захвана сериозно и сама с темата. Какви са първите стъпки - аз отново на гинеколог, а той на уролог ли?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 260
Посетете клиника по стерилитет.Не се занимавай с кварталните гинеколози.От опит те съветвам,изгубихме години в лутане.

# 24
  • Мнения: 3
А как се отива в такава клиника и ползват ли се направления от личните лекари? Съжалявам за глупавите въпроси, но първата стъпка ми е ужасно мъглява.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 260
Повечето клиники не работят със здравната каса за прегледи и изследвания.Незнам от кой град си.Но вече има достатъчно клиники в цяла България.Потърси информация.

# 26
  • Мнения: 35
На мен също ми се искаше да ползвам направление, предвид това, че се осигурявам, но лекари занимаващи се с репродуктивни проблеми не си "играят" с здравната каса. Днес имам час в клиника "Щерев". Първичен преглед, който включва ултразвук е 50.00 лв. за уролог 55 лв.

# 27
  • Мнения: 3
Разбирам, че когато бебето се бави сме изключително склонни да си платим, но пък предвид, че наистина си плащаме осигуровките това, че репродуктивните клиники не си "играят" със здравната каса звучи доста грубо - един вид, защо да караме по канален ред, ако можем да острижем горките овце...
Ще видим на къде ще поемем и ние.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 360
От година и половина правим опити за бебе, но не се получава.
Преди няколко месеца бях на гинеколог, според нея всичко е супер и дори бях и в овулация пред спукване на фоликул по време на прегледа и каза да действаме...

Честно казано не знам как да процедираме от тук на татък

първата и най-лесна стъпка е партньорът ти да си направи спермограма. това изследване струва около 20-30 лв, не се поема от касата, става готово за 1 ден и се прави задължително в клиника по стерилитет (не отивай на друго място за това изследване, нищо, че и разни лаборатории го предлагат! това е много важно изискване).

половината от случаите на стерилитет се дължат на мъжа. много е важно да се започне с него, защото срещу 20 лв и 1 ден отхвърляте 50% от потенциалните причини.

ето тук ще намериш списък на всички клиники по стерилитет в страната. обаждате се, записвате му час за спермограма и те ще ви инструктират по-нататък:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=ar … 65&Itemid=158

# 29
  • Мнения: 35
Бях при д-р Андреева от кл. Щерев, прие ме час по-късно от уговорения, но беше мила и сега разбирам, каква е разликата да отидеш при специалист, а не просто на гинеколог. Взе ми анамнеза, преглед, предписа изследвания на 10 хормона, каза че маточната лигавица ми е много тънка, спермограма за мъжа. Каза, че при мен може изобщо да няма овулация. Днес ми е 13-ти ден  от цикъла, а на ехограф няма жълто тяло, изглежда все едно е минала.
Прегледа ми струва 80.00 лв. + малко хапчета за мен 15.00 лв. за него 70.00 лв. (витамини)
Сега чакам да дойде време за изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт