Спешно- препоръчайте тих аспиратор

  • 2 787
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Здравейте,

спешно ми трябва съвет за тих телескопичен аспиратор. Помещението ни е около 22 кв.м. и е тип кухня с хол в едно. Гледам модели на Тека и на Фабер, но ми е трудно да преценя както кой модел да избера, така и коя марка.

Опитвам се да гледам някакви цифри като техни параметри, но те ползват различни стандарти ....така че ми е трудно да преценя дали 1200 м3 на Тека отговарят на 900 м3 на Фабер примерно...

# 1
  • София
  • Мнения: 35 088
Гледай децибелите шум, щом искаш тих и не на последно място мощност- щом помещенията са на едно. Моят е Фабер  -всички уреди са ми от Eurolux( техни представени марки). Та, двоен е 90см - държах да обхваща хубаво котлоните. Мисля е максимално 56 или 59 децибела. И нашите помещения са на едно ( но към 50кв) - справя се чудесно Peace

# 2
  • Мнения: 6
избери Faber, Те използват стандарта, а не някакви цифри

# 3
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Аспиратора колкото и да е безшумен на ниска скорост то на 3-та (или която се води последна) си шуми и като се добави шума от вибрациите на гофрето нивото на шум отива нагоре пак. Последно на мен ми направи добро впечатление един пирамис.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 328
Имам Фабер. shadowman  е описал шума му много точно! И в други форуми изводът е - от вибрациите на "гофрето" няма спасение  Sad

Ms.Gorgeous , моят дърпа толкова, че прави вакуум на вратата  Mr. Green Но нещо не съм доволна от справянето с миризмите при готвене, та дори и само при пушене  Mr. Green  newsm78

# 5
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Забравих да напиша, че проблема (ако е проблем) на гофрето може да се реши с ПВЦ тръба, но си е доста играчка да се монтира тръбата. Инак миризмата няма как да я изсмучи, няма как да я дръпне.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 328
Ти ме отчая - само парата, но не и миризмата, тъй ли  Rolling Eyes Казаха ми, че и прозорецът трябвало да бъде открехнат  newsm78

# 7
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Прозореца или вратата трябва да е отворен за да може да влиза толкова въздух колкото засмуква.

Общи условия

Активация на акаунт