Кой номер дрехи купувате за детето си

  • 6 236
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Бяхме на пазар за есенни дрехи за малката и както винаги ги взех с номер-два по големи.така съм правела винаги от както се е родила(без след родилните дрехи , че те и без това и бяха големи)но като цяло гледам да не са и точно , защото бързо расте и след 2 месеца не и става нищо.питането ми към вас е , как ги купувате вие?правите ли като мен да ги взимате по-големи може да му хлопат малко на детето , но поне знаете , че ако ги вземете на есен , ще ги облечете и на пролет , а не само за 2-3месеца.маратонките , който и купих края на май вече грам не и стават , тогава и ги взех по мярка , сега си мисля , че ако ги бях взела с една идея по-големи щеше да си ги износи , а ги беше обула точно 3-4 пъти.

пс.Нещо друго ми се върти в главата тези дни.обличате ли дънки на децата си?моята е на 2г.и5м.но досега не съм и слагала дънки.винаги и купувам панталони , анцузи или клинове , но дънки не.вече доста деца виждам обути с тях даже някой на 6-7м. Whistling не знам , не я възприемам с тях , неудобни са , може би само за някой по-официално събитие , но за ежедневие не.

# 1
  • Мнения: 290
За обувки - категорично и ги вземам по мярка. Все пак обувка е, не мога да си представя да я пусна да ходи, бяга, скача с хлопащи и неудобни обувки.
За дрехите ги купувам по-мярка или малко по-големи. Ако съм ги взела доста по-големи си стоят в гардероба докато им дойде времето. Ако дрехата е по-голяма, но не стои развлачено или прекалено широко и смешно и я обличам.
За дънките обличам и на двете деца. Имат по 1,2 чифта, иначе и при нас са предпочитани клинчета, анцузи.

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
И аз купувам по-големи дрехи, точно като теб. Дънки или джинси му слагам от 5-месечен. Обувки ме е страх да взимам много по-големи, като ги сложи да мога да си мушна показалеца зад петичката. Маратонките като са нови и не й стават си ги пази за второто Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 38 476
Гледам да са по мярка. Не мога да си представя момиче с развлачени дънки, блузи, клинове. 
Ако имаме по-големи дрехи, ги държа в шкафа докато станат.

# 4
  • Мнения: 510
Аз вземам дрехите с номер по- големи, ако е на 4 вземам за 5 год. Първо, че върви по- едричък (висок) и второ искам да използвам дрехите поне 2 сезона (напр. пролет И есен) Отделно купувам дрехи колкото са му необходими, не купувам купища дрехи, които се обличат само по 2-3 пъти.
Обувките гледам да са му по мярка, на тази възраст е важно обувката да е удобна.
Дънки има, но ги обувам рядко. И той самия казва, че не са му удобни- по- твърди, ограничават движенията, а копчетата и циповете са допълнително усложнение.
Общо взето гледам в ежедневието да му е удобно на него. По- изтупани дрехи- по повод или за семейни разходки.

# 5
  • Мнения: 10 547
Вземам по мярка. Не харесвам дете с навити ръкави и крачоли, и дрехи, стоящи му като подарени, както се казва. Един сезон се носи и стига. Най-много панталони, дънки, жилетки и якета да влязат в употреба от пролетта за есента. От зима до зима и от лято до лято дрехи не държа.

# 6
  • Мнения: 11 908
По мярка, а ако съм без детето и се окаже по-голяма дрешката, не я връщам.
Панталончета купувам с ограничител, да има възможност за регулиране и така,особено летните 7/8 детето ги е носило дори по две и повече години.В кръста си е същият от две-три години, а като порасне на ръст, стават вместо 7/8- 3/4/ ама как го обясних, но всъщност добре стоят

Забелязала съм, че най- точни са дрешките на които има отразен едновременно ръст и възраст.Така се ориентирам по-добре, защото при моето дете ръст и възраст нямат много общо Simple Smile.Тъй като е дребничък, получените подаръци от близки са съответни за  възрастта му, но са му големи и така ми се получават винаги "резерви".

Дънки и панталончета носи от малък.
Анцузи- само за спорт, туризъм и игра в парка при по-хладно време, по изключение- в ДГ.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 825
И аз им купувам по мярка. Не ми харесва дрехите им да стоят като на закачалка. Дънки им обличам, от много ранна възраст. Обувките също са им по мярка. Единствено ботушите взимам с номер по - големи, защото обуваме дебели чорапи.

# 8
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Като купувам гледам да е точно.Колкото се носи - толкова.Не че пари в излишък имам, ама не ми харесва като е облечена в по - големи дрехи. Пък и тя по принцип не си дава зор да расте, та  като гледам тази есен ще поноси дрешки от миналата година.По - големите дрешки отлежават в гардероба докато им дойде времето.
Дънки има колкото и душа иска. Тя ги предпочита, така че почти винаги е облечена с тях.
Обувките също гледам да са и точни и удобни. И без това е проблем при нея докато намерим обувка дето да и стане, та остава и неудобни да и взема...

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз купувам следващия номер. Да се поизноси, ако не бъде скъсано, преди да умалее. Не съм претенциозна относно това кое как стои, харесвам деца и с навити крачоли Laughing И подарени дрехи носим, така че не ме притеснява да седи "като подарено" Laughing Ако сменях дрехи всеки сезон, предвид количествата дрехи, които са ми необходими, трябваше да работя само за дрехите на децата, което няма как да се случи.
Обувките гледам горе-долу да са в номер. Не винаги обаче. Ето това лято взех сандали за малкия през май, с номер по-големи от точния размер. В противен случай до септември щеше да се наложи да купувам още едни, които да носи не повече от месец и да хвърля, защото за догодина и те ще са умаляли. За баткото взех точния размер, той вече не расте така зверски.

# 10
  • София
  • Мнения: 283
Купувам дрехи и обувки само по мярка. Не харесвам деца с развлечени дрехи, подвити и навити крачоли и ръкави. Купувам всеки сезон нови дрехи. Абсурд е това лято каквото е носил да му става през следващото - по-точно на ширина всичко ще му стане, ама на дължина всичко ще е окъсяло. Колкото се носи - толкова.
Дънки носи, да, от бебешка възраст. Избирам да са качествени и от по-мек дънков плат.

# 11
  • Мнения: 513
Купувам по мярка, той не иска да ги носи, ако са му големи. Това лято взех по-големи тениски и потници, за да са му по-широки и да му е по-прохладно в жегите, но отказа да ги облича- стоели му като рокля, не бил момиче  ooooh!. Ако нямаше проблем с обличането на по-големи дрехи, бих му купувала  Peace

Дънки купувам по един чифт ватирани и един чифт неватирани, съответно за зимата и пролетта/есента. Облича ги само по повод, през другото време си ходи по анцузи. Това си е лично негово предпочитание, така му е по-удобно.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 735
Обувки купувам номера,който и е точно.За следващ сезон така или иначе няма да и станат.Важното е да са удобни.Горните дрехи обикновено и вървят в номер по-големи,т.е. тя е на 5год.,а и вземам за 6год. въпреки,че зависи от марката.Явно е по-късокрака,защото панталони вземем за точната и възраст.Комплекти дрехи не купувам.
Дънки е имала още като бебе.На мен много ми харесва малко човече да е облечено като големите Laughing.За вкъщи не е подходяща дреха то е ясно.

# 13
  • Мнения: 27 524
Обувки - по мярка, може една идея по-големи, зависи от модела.
Панталони и бельо - по мярка.
Блузи и якета - малко по-големи.
Чорапи - винаги по-големи, все се свиват  Close

# 14
  • София
  • Мнения: 20 066
Обувки и дрехи купувам винаги по мярка. Не обичам развлечени дрехи, а и съм се примирила с факта, че се носят само по един сезон. Понякога, когато пазарувам сама и купя нещо по-голямо, го връщам или прибирам в гардероба в очакване на момента, когато ще й стои добре.

Общи условия

Активация на акаунт