Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 849
Моля тези от вас, които имат впечатления от обучението по френски за малки деца - 6 годишни от Алианса и Френския културен институт  да споделят!
Искам да запиша дъщеря си, обаче съм в чуденка, на кое от двете места newsm78
За Алианса съм чувала много добри отзиви за обучението по английски, но нямам познати, които да са учили френски.

# 1
  • Мнения: 4 877
Фен съм на Френския институт. И аз, и децата ми - на 12 г., и на 5 г. ходят там. Освен, че им е забавно, френският ни се превърна направо в мания. Дружно си вземаме нонстоп книжки и филмчета от Медиатека. Обстановката и залите за малките е супер - в една червена, стара сграда с вътрешен двор и фонтан до пл. Славейков. Тук съм разказала за последния ни урок - може да ти е полезно:

http://www.danybon.com/index.php/hlapetata/213-diplomiranite-pil … -frensia-institut

За другата школа - нищо не мога да кажа.
Успех!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 849
Мерси, Danybon!
За английския в Алианса знам, че след 7 клас се явяват на изпит за някакво международно ниво (забравих какво точно Embarassed) и обикновено го изкарват Wink Във Френския институт също ли е толкова интензивно обучението?

# 3
  • Мнения: 4 877
Мерси, Danybon!
За английския в Алианса знам, че след 7 клас се явяват на изпит за някакво международно ниво (забравих какво точно Embarassed) и обикновено го изкарват Wink Във Френския институт също ли е толкова интензивно обучението?



Доколкото съм запозната само във Френския институт могат да се държат изпити за DELF, това са сертификатите за владеене на езика според Европейската рамка. Има вариант и за деца, и за възрастни. Кое ниво се стига - зависи кога е почнало да учи детето езика. Синът ми в 5 клас е А2.

Нямам представа как е в Алианс с англ. Децата ми учат англ. в частни училища.

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мисля, че е по-добре във Френския културен институт.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 849
Много ви благодаря, момичета!!!  Danybon  Hug

# 6
  • Мнения: 3 993
Моята дъщеря учи френски във Френския културен институт, сега ще бъде в Пиленцата-2. Имаше тема, където обсъждахме обучението на най-малките в Института.

За френски в Алианса нямам преки впечатления, само мнението на позната, чиято дъщеря е учила френски там, а после се е прехвърлила в Института. Наложило се е да "слезе" на по-ниско ниво в Института, т.е. знанията й от съответното ниво в Алианса са кореспондирали на по-ниско такова в Института. 

За мен Института като стара институция с традиции е най-сериозното място за обучение по френски за детето ми. Новата учебна година тази есен ще започне от 29 септември. Записванията за първия семестър ще продължат до 26 септември, но все още не са уточнили графика и таксите и не са ги обявили. Очаква се тази седмица. Но казаха, че таксата за първия семестър ще е по-висока от тази за втория, защото първия учебен срок се явявал малко по-дълъг тази година като хорариум часове.

# 7
  • Мнения: X
Аз съм бивш възпитаник на Алианса /пълен курс - 8 години/ и Френския културен институт. Препоръчвам Френския културен институт.
Ама то мойто беше преди двайсет и повече години. Може би инфото ми не е актуално.  Grinning

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 849
Готово! Запис я във Френския културен институт. Почват от 1-ви октомври (ако се събере група, в което силно се надявам).

# 9
  • Мнения: 3 993
Добре си направила. Предни години кандидатите бяха повече от местата, затова ме посъветваха да записвам детето веднага, щом обявят старта на записването.

И не се съмнявай, ще се събере група!  Simple Smile Групите са по десетина деца, 12-13 максимум.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 849
Е, тя е първа, защото мъжа ми отиде веднага, след като качиха графика на сайта Laughing

Общи условия

Активация на акаунт